SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 28-07-2011 00:11:33

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

Kit 200 - zprovoznění po delší odstávce

Zdravím vespolek, po dlouhém rozhodování se ve výběru kutilskýho svařovacího nářadí jsem se rozhodl pro tento stroj(Kit 200 ve verzi standard - pravděpodobně předchozí typ 205). Koupil jsem stroj používanej v lehkým provozu, kde se opravdu moc nenapracoval -cca 2 roky- potom firma krachla a stroj nebyl asi 1,5 roku používanej...důvod mého dotazu je takový... je to můj první kontakt s COčkem a nerad bych zanedbal něco, co by vedlo k poškození, nebo zničení...nechci působit vystrašeně, nebo paranoidně, ale zkrátka bych se rád poradil, co vše zkontrolovat a zkouknout, než to poprvé zapnu.
Stroj byl celou dobu uskladněnej v naprosto suchým , ale nevytápěným prostředí, mechanicky se jeví bezvadně. Sám jsem elektromechanik a zabývám se jemnou mechanikou, ale se svařováním a svařovací technikou jsem na tom na úrovni laika , takže mě napadá změření izolačního odporu, kontrola usměrňovače a trafa, zkontrolování nezreznutí drátu na kotoučku, a co dál?

a další věc...byl by někdo ochoten popsat - stačí jen polopatě - nějaký zásady péče o hořák? koukal jsem, že se používá nějaký separační sprej a taková hmota v plechovce...no byl bych rád, kdyby mi to někdo trochu osvětlil a doporučil případně i nějakou značku , či typ těchto výrobků- pokud je tedy budu potřebovat......předem děkuji

prosím o shovívavost, jsem tu prvně a rád bych se něco dozvěděl, naučil i přiučil...žádnej učenej..atd wink

Offline

 

#2 28-07-2011 06:30:31

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4142

Re: Kit 200 - zprovoznění po delší odstávce

I když jsi na tomto foru prvně , platí to co i na jiných forech . Tlačítko hledat a věnovat tomu pár večerů . Pokud se chceš trochu vyznat a ne se , jako někteří , stále ptát . Stejně si bez určitého množství vědění nebudeš moci ani rady , které vesměs očekávají nějaké znalosti , dobře využít . Nahoře si ťukni na tlačítko svarinfo a čti , čti .

Offline

 

#3 28-07-2011 08:56:13

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Kit 200 - zprovoznění po delší odstávce

ja osobne bych stroj odkrytoval vzal  kompresor   a venku pred dilnou bych vyfoukal vzduchem svařeci drat pokud jeví i lechke znamky koroze  bych skusil z cívky odmotat až na čisty drat kde nebude ani znamka koroze, pokud je koroze i v pulce civky doporucuji vyhodit  a nasadit novou civku ktera nebude delat problemy pri svařovani... ta orezla bude zanašet bovden horaku bude se kousat ve špicce horaku atak dale pokud stroj dobře vyfoukate vzduchem nebude myslím ani za potrebí meřit izolační odpor.... v byvale praci revizaci chteli  odstrihnout u svařečky přívodni vidlici  jen proto ze nemela izolačni odpor podle nejake tabulky..  ja jsem stroj odkrytoval vyfoukal pořadne vzduchem  tam byly velke nanosy toho oceloveho prachu po mem vyfoukaní  jsem mašinu nechl opet zmeřit a stroj byl zase v normě  od te doby jsem stim strojem svařoval jenom ja byl  vždy čisty  každy rok prošel revizí..   jinak  dejte ješte novou špičku do hořaku  pak stačí nastrikat separačním sprejem binzel i očistenou hubici a mužete svařovat....


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#4 28-07-2011 14:45:12

pawka
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 732

Re: Kit 200 - zprovoznění po delší odstávce

proste bych to zapnul a varil,kdyz to zkouknul profik a nevarilo to.jakypak strachy,neni to einhel


plamen je plamen
omi204,js90n,uda160,perunT
miga tiga ac/dc
plamen je plamen

Offline

 

#5 29-07-2011 12:42:47

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

Re: Kit 200 - zprovoznění po delší odstávce

tak už se málem dostavil první průser:), naštěstí mi to cvaklo dřív, než jsem to otestoval...rozebral jsem tu hnací kladku posuvu a zjistil, že ten plastovej náboj kladky je zozpraskanej a že jsou strhaný aretace a vůbec se to prostě rozpadlo...inu , říkám si , na soustruhu vytočím novej kousek, drážky tam vypiluju a bude to...tak jsem to vyrobil, ovšem z duralu....už po dokončení jsem si uvědomil, že jsem to vlasně vyzkratoval, respektive přivedl jsem svářecí napětí na kostru...tak jsem se holt postavil k soustruhu ještě jednou a vyrobil unašeč(náboj) ještě jeden, tentokráte z texgumoidu... smile, přeměřil jsem to pro jistotu a skutečně je to odizolované...

tak to dopadá, když má laik rychlejší nápad než rozum.....a to jsem prosím elektrikář smilesmile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče