SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 02-09-2007 10:50:35

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Zkušenosti se svařovánim pulzem ocelí nad 350 ampér(kvalita drátu)

Posledních 4-5 let jsem se nesetkal se značkou drátu SG2,SG3 se kterým by nebyly problémy při svařování pulzem (průměr 1.2)nad 350 ampér.Zkoušeli jsme ESAB, LINCOLN,ISAF,HOESCH....a ještě více značek a ten drát při 15m/min pulzem dře a zadrhává(stále zalepená špička).Dle mého názoru ten drát je měkčí protože dřív by vám ten drát při rozmotání rozbil h... a dnes se jen tak lehounce rozmotá.Ten drát když rozmotáte tak uělá malý průměr kroužů a pak se nemůže stihnout rovnat do bovdenu.Bovden je kovový,teflon je o něco lepší ale nemá takovou životnost při jeho ceně(projde jim0,5až2cívkydrátu za 8hod).Jde to oněco lépe zkratem ale 95procent vařím pulzem.Ten drát na menší proudy je OK.Jako kuriozitu měl, jsem i drát zn.Hyundai a stím se nedal udělet pulzem ani 5 kouťák.Jediný co bylo naněm zajimavý tak měl pěknou cívku na prodlužovák,ALE TO BYCH MUSEL TEN DRÁT VYVAŘIT a ne ho po 5 minutách vyndat z podavače.Dříve ty problémy nebyly takové sehnat DOBRÝ DRÁT.Dík za vaše zkušenosti. cool

Offline

 

#2 02-09-2007 12:18:31

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Zkušenosti se svařovánim pulzem ocelí nad 350 ampér(kvalita drátu)

SG2 a SG3 je staré značení. Dnes tam najdeš G3Si1=SG2, G4Si1=SG3. Dělám technika u firmy vyrábějící svářecí zdroje a dosti se s tímto problémem setkávám. Drát špatně podává a hned volají, že je špatný zdroj. No a svářeči ještě navíc udělají to nejhorší co mohou, aby jim to líp podávalo přidají si na přítlaku podávací mechaniky co to jde. Dříve stačila na obyčejný drát v pohodě dvoukladková mechanika a dnes s tím má co dělat čtyřkladka se všemi hnanými koly.  Navíc dnes nákupčí ve firmách tomu moc nerozumí a zajímá je především cena, takže na co nějaké přesné vinutí.

Offline

 

#3 03-09-2007 19:31:08

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Zkušenosti se svařovánim pulzem ocelí nad 350 ampér(kvalita drátu)

Pánové a co napojované dráty? Už jste se s tím setkali. Mám tu na stole vystřižené dva "ukázkové" spoje. Kdybych u toho nebyl, když to svářeč vyštípal z cívky, tak tomu neuvěřím. Pokusím se to nějak vyfotit a vystavím to sem nebo na SvarInfo. A co je úplně šokující je to, že takto napojovaný drát (až 3x na jedné cívce!!!) nebyl žádná čína, ale velmi velmi renomovaný výrobce... Fakt nevidět to na vlastní kukadla, nevěřím...

Offline

 

#4 04-09-2007 16:39:14

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Zkušenosti se svařovánim pulzem ocelí nad 350 ampér(kvalita drátu)

Moc mi to focení v makrorežimu nejde, ale pro představu to snad stačí. Tohle jsou spoje na drátu typu G3Si1 (SG-2) velmi renomovaného výrobce. V případě té "nulaosmičky" byly také tři spoje na jedné 15kg cívce drátu. Nedovedete si představit co tohle udělá se svářečem, když mu to třikrát po sobě vletí do bovdenu. A že to vletí hluboko a nejde to ven, jsem fakticky viděl na vlastní oči....

http://www.svarforum.cz/forum/img/napojdrat.jpg

Offline

 

#5 04-09-2007 21:32:29

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: Zkušenosti se svařovánim pulzem ocelí nad 350 ampér(kvalita drátu)

No tak to teda koukám to je snad na reklamaci ... ! Tohle jsem fakticiky ještě neviděl..

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče