SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-12-2009 11:03:18

PEDRONIK
Člen
Registrovaný: 05-12-2009
Příspěvky: 2

Rovnání plechů

Dobrý den, mám ve firmě vypracovat Technologický předpis pro rovnání plechů plamenem  a určit v něm postup validace tohoto zvláštního procesu.
Jedná se hlavně o rovnání výpalků o velikostech 2500x2000 mm a následně po svaření svařenců o velikostech 2500x2000x700.
Mám dotaz jestli jste někdo již něco podobného zpracovával a mohl poskytnout informace a materiál.
Předem děkuji za každou informaci kde mám hledat informace.

Offline

 

#2 06-12-2009 20:36:59

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Rovnání plechů

Přesně stejný problém jsem řešil v r. 1998. Rovnání plechů 65 x 250 x 5000 mm teplem před strojním vypalováním na toleranci rovinnosti ±1mm/m  a rovnání teplem svařenců z profilů L 110 o rozměrech 5000 x 2000 x 850 mm. Projezdil jsem tehdy půl republiky a jen díky tomu, že jsem měl možnost kontaktovat řadu svařovacích inženýrů a techniků ve vyspělých firmách, ve kterých tuto technologii používali, jsem získal dostatečné podklady pro následné vyškolení pracovníků a vytvoření technologické dokumentace. Současně je nutné respektovat ustanovení ČSN EN 1011-2, čl. 20. Zásadou je perfektně zvládnout vlastní praktické rovnání, což je pak základem opakovatelnosti. Několikanásobné ověření pak musí být základem pro kvalitní technologický postup. Validace zahrnuje specifikaci požadavků, stanovení charakteristik metody, vyhodnocení a porovnání požadavků s naměřenými hodnotami, a prohlášení k výsledku validaci metody. Validace je vždy kompromisní řešení ovlivněné cenou, možnými riziky a technickými možnostmi.

Offline

 

#3 24-11-2011 14:58:33

danoss
Zablokovaný
Registrovaný: 20-11-2011
Příspěvky: 20

Re: Rovnání plechů

Proč jste to nerovnali na tom stroji teď si fakt nevzpomenu jak se jmenuje.


Jediným důvodem pro existenci tohoto uživatele byl podpis s odkazy na jeho weby totálně nesouvisející se svařováním. Spammer.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče