SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-04-2010 12:10:15

Sapped
Člen
Registrovaný: 29-04-2010
Příspěvky: 2

Kupa Zvaracky

Dobry den.

Preluskal som si forum ale neviem aku zvaracku kupit/poskladat. Cena by bola tak do 100€ (nic moc ale...)
Pouzita by bola na take to domace zvaranie, tu a tam opravy, ziadna klampiarcina.

Ide mi o to, ci si mam zohnat "nejaku" zvaracku z bazaru/srotu a opravit, alebo kupit napr "GUDE GE 145 W" a upravit, alebo si navinut vlastne trafo a zrobit to cele od piky.

Skusenosti so zvarovanim nemam (skoro)ziadne, z elektroniky, asi by nebol problem...

.. poraditie niekto najlepsiu(najlepsie) alternativy ?

Offline

 

#2 29-04-2010 13:21:54

Růža
Člen
Místo: Nymburk
Registrovaný: 24-01-2009
Příspěvky: 89

Re: Kupa Zvaracky

Ahoj pokud nemáš zkušenosti a možnosti sehnat a vyrobit do tisícovky tak se do toho nepouštěj.kup v bazaru trafo  a balík elektrod E- 117nebo E-R 113 v průměru 2 ,5 mm  a začni vařit na plechu tl 4mm. tím nějaké zkušenosti získáš.Já vyrobil cca deset traf v době kdy po nich byl hlad a jsem jejich fandou dodnes dvě mám . Kolem domu na  tzv zemědělské sváry je trafo ideál rutilky dobře zapalují ,dobře "čistí svár" ale taky snadno se zavaří struska. V kovošrotu se u nas občas objevují JS 90 a za cenu šrotu cca 400 Kč (8 kč /kg) supr většinou jen lehký problém nebo úklid.pokud je to rozdělaný a separovaný tak nebrat.Levný invektor je na nic akorát  napětí ,teplotu a aby se v zimě neorosil.vim o čem mluvím mám jedem a pokud ho půjčím tak většinou následuje oprava.Navíc elektronika a hlavně kondíky rychle stárnou.supr je KS 250 .nebo UTA200 ale tak spíš do dílny.já taky UTA 200 beru jen na větší akce  .pant či petlici zavařím trafem supr jsou svářečky z MOT taky o nich byla řeč ale to chce již nějakou zkušenost je to elektrika a ta chyby neodpoští .Elektrikář se může splést  jen jednou .


kutil  trafo JS-90-2, RTB 3, UTA 200, COčko Einhell 131, autogen PB kyslík, pájení mosazí obloukem hořícím mezi kinouhlíky

Offline

 

#3 29-04-2010 14:05:33

Sapped
Člen
Registrovaný: 29-04-2010
Příspěvky: 2

Re: Kupa Zvaracky

Ahoj..

Jasne, spliect sa mozes iba raz, elektrika neodpusta ...

Na taketo veci si davam pozor, laik uz niecom, expert tiez nie, stale sa je co ucit. Tatko kupil zvaracku z baumaxu, max zvaraci prud je nastavitelny na 80A, co som skusal, tak nic moc , obluk stale pada,a je problem ho chytit.. Pozeral som, ze su tu nejake amaterske upravy zvaraciek, tak by som k nej prirobil usmernovac, z dlhej chvile...

Ale skusim popozerat kovosroty/bazar mozno sa nieco postasti :]
dik zatial za rady.

Offline

 

#4 01-05-2010 10:45:43

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Kupa Zvaracky

Dnes všechny supermarkeťáky jsou čína, včetně gude a bohužel, nejsou vyrobeny na svařování, ale na to, aby to uživatel zapnul 1-2x do roka a vydrželo to 2 roky z pohledu prodejce, takže jde o to, jak to chceš používat...

Offline

 

#5 01-05-2010 11:11:08

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Kupa Zvaracky

Dobrý den,
pokud chcete dát 100eur za svář. zdroj potom poradím.
Za 4000,--Kč UTA 200 se zárukou 1rok,
za 5000,-- Kč profi invertor nový 2r. záruka Česká výroba
s motem "čas jsou peníze" ten rozdíl už není tak velký.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče