SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-01-2008 00:10:31

PetrF
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 6

Doporučte mi COčko??

Chtěl bych si koupit do dílny CO,na běžné svařování,autoklempířinu a i svařování materiálu tloušky 5mm a víc.Cenová relace asi tak do 35000Kč,určitě 380V,určitě odnímací hořák,prostě něco kvalitního.V žádném případě nechci Güde,Einhell a jim podobný.Docela mě oslovila zn.Migatronic,ale nevím kolik je cenová relace této značky.Předem Dík.

Offline

 

#2 04-01-2008 06:48:06

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Doporučte mi COčko??

Není žádný problém se podívat na stránky www.migatronic.cz na nabízené svářečky a vybrat si i podle ceny. Máme ve firmě asi 50 svářeček na ruční svařování MAG, mezi nimi asi 10 Migatroniců. Jsou to běžné zdroje srovnatelné s jinými typy. Jen z praxe doporučuji u nich nešetřit na výkonu, pak jsou i při dlouhodobém zatížení spolehlivé. Cenově jsou na spodní hranici pásma cen obdobných zdrojů v porovnání s ostatními výrobci. Ceny jsou v současnosti při nákupu od dovozců vždy předmětem vyjednávání. Při nákupu u prodejců už jsou ale zpravidla pevné. V současnosti jsou pro menší dílny na trhu i solidní zdroje CEBORA, SELCO a další. Upozorňuji, že kromě svářečky je taky nutné se zabývat hořákem. A tady je kámen úrazu, protože spolehlivé hořáky se pohybují v cenách od 3800 Kč nahoru a ani nezbytné ND jako bovdeny, podávací kolečka, průvlaky, hubice, keramické kroužky do hořáku nepatří k nejlevnějším.

Offline

 

#3 04-01-2008 15:55:21

PetrF
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 6

Re: Doporučte mi COčko??

jirkati napsal(a):

Není žádný problém se podívat na stránky www.migatronic.cz na nabízené svářečky a vybrat si i podle ceny. Máme ve firmě asi 50 svářeček na ruční svařování MAG, mezi nimi asi 10 Migatroniců. Jsou to běžné zdroje srovnatelné s jinými typy. Jen z praxe doporučuji u nich nešetřit na výkonu, pak jsou i při dlouhodobém zatížení spolehlivé. Cenově jsou na spodní hranici pásma cen obdobných zdrojů v porovnání s ostatními výrobci. Ceny jsou v současnosti při nákupu od dovozců vždy předmětem vyjednávání. Při nákupu u prodejců už jsou ale zpravidla pevné. V současnosti jsou pro menší dílny na trhu i solidní zdroje CEBORA, SELCO a další. Upozorňuji, že kromě svářečky je taky nutné se zabývat hořákem. A tady je kámen úrazu, protože spolehlivé hořáky se pohybují v cenách od 3800 Kč nahoru a ani nezbytné ND jako bovdeny, podávací kolečka, průvlaky, hubice, keramické kroužky do hořáku nepatří k nejlevnějším.

Nemám podmínku že to musí být Migatronic jenom jsem si myslel že patří mezi tu lepší špičku.Hořák za 3600+ asi není problém nechci za každou cenu ušetřit abych si pak nadával.Zeptám se jinak mohl bys doporučit nebo napsat seznam co vše budu potřebovat typ CO o kterým si myslíš že je dobrý,hořák,plyn,drát,hodiny k plynu(předpokládám že Argon a CO)výkon si představuju 250A,ale nechám si poradit.Mám CEBORU 180 asi 5let a přijde mě že je to taková prskačka,ale přiznám že vaří jenom na CO,Argon jsem nezkoušel.Na těch stránkách Migatronicu jsem nenašel ani orientačně ceny?

Editoval PetrF (04-01-2008 15:56:26)

Offline

 

#4 04-01-2008 20:37:24

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Doporučte mi COčko??

Pro PetraF: Zavolejte mi na tel: 724 366 423
                                Petr Pařízek IWT Selco Czech republic
Pro jirkuti ( předpokládám Jiří Tichý IWE ? ) : Proč si myslíte, že naše zdroje jsou vhodné pouze pro menší provozy?
Máme pro Českou republiku nové stránky, bohužel to není ještě kompletní, ale reference tam najdete. http://www.selco.cz/

Offline

 

#5 04-01-2008 21:26:36

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Doporučte mi COčko??

Pro Petra Pařízka: Jistě jste si všimnul, že jsem o vašich zdrojích napsal, že jsou solidní a díky cenám vhodné i pro menší dílny - rozhodně jsem nenapsal, že jsou vhodné jen pro menší provozy.  PetrF totiž v prvním odstavci píše o ceně do 35 000 Kč. A současně chce svařovat materiály přes 5 mm, t.j. výkon až 250 A. A samozřejmě z vašeho katalogu ceny přece znám.

Pro PetraF: O žádném výrobci nelze jednoznačně napsat, že patří mezi špičky. Každý z výrobců má ve svém sortimentu zdroje v různých řadách od poloprofi až po profi zařízení. U každého se dá najít vynikající zdroj a každý výrobce zná své ne zcela povedené typy. Transformátorové zdroje mají zpravidla výhodu ve své spolehlivosti, protože obsahují minimum elektroniky, která je díky velkému počtu pasivních i aktivních prvků náchylnější k poruchám při zaprášení či přehřátí. Invertorové zdroje jsou zase mnohem pružnější ve svém použití, umožňují mnohem komfortnější funkce. A navíc je jejich hmotnost snížená, takže se s nimi i lépe manipuluje.
Nenechte se zmást tím, že výrobci na svých stránkách moc nepředvádějí ceny, a klidně se jich emailem ptejte na ceny, servis, provedení připojení hořáku, ND na hořáky a pod.

Offline

 

#6 04-01-2008 22:52:13

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Doporučte mi COčko??

Špatně jsem četl, omlouvám se. Byla to uražená ješitnost. Známe se?

Offline

 

#7 05-01-2008 00:27:16

PetrF
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 6

Re: Doporučte mi COčko??

Jde mi o kvalitní svár pokud možno který se nebude muset dodatečně upravovat (povrchovka) to se týká hlavně těch silnějších materiálu,nejsem žádný profi svářeč a proto hledám něco kvalitního ne žadný prskolet.Na moje použití co by to mělo mít za parametry a příslušenství(jaký plyn,drát,výkon a tak)???

Offline

 

#8 05-01-2008 11:50:13

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Doporučte mi COčko??

Milý pane, žádný zdroj na světě za Vás neudělá pohledový svár.
Samozřejmě se k tomu dá přispět kvalitním zdrojem se stabilním podáváním drátu. Pokud si budete vybírat zdroj, vyzkoušejte si ho nejdříve v malých parametrech a potom ve vysoké podávací rychlosti. Oblouk musí být stabilní - žádné kopání nebo vynechávání drátu. Maximální výkon zdroje pro Vaše svařování je okolo 250 A. Chcete-li snížit rozstřik přídavného materiálu, používejte směsný plyn: 80% Ar + 20% CO2 nebo 82% Ar + 18% CO2. Pokud se chcete zbavit odstraňování kuliček z povrchu materiálu, jsou na trhu přípravky v podobě sprejů, které zabraňují ulpívání rozstřiku na povrchu materiálu. Pokud budete svařovat běžné konstrukční materiály používejte drát s označením G3Si průměr 1 mm na silnější materiály a 0,8 mm pro slabší materiály. Pokud Vám nejde o produktivitu, je lepší používat 0,8 i pro silnější materiály.
V dnešní době existují tzv. synergické zdroje, kde si nastavíte pouze napětí na zdroji krokovým přepínačem a zdroj si sám automaticky přiřadí posuv drátu. Je to velice pohodlné nastavování, zvláště pokud nemáte s MAG svařováním velké zkušenosti.

Offline

 

#9 05-01-2008 13:57:46

PetrF
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 6

Re: Doporučte mi COčko??

Dík ozvu se.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče