SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-07-2016 20:19:28

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

těsnění acetylenové láhve a převoz

Tak jsem autogen převezl v kombíku celkem 5 flašek,málem mě brali policajti dost štěstí smile nevíte někdo jestli se dělaly i lahve kyslík 60 litrů objem?Mám tam 4 flašky s výškou asi 162cm ty se zdají být 50 litrové a pak jednu kyslíkovou která má 176 cm ta by seděla na 60 litrů.dělaly se tak velké?jsou to ty staré flašky,a vyskytl se problém, u jedné acetylenové bomby je špatné těsnění mezi kohoutem a RV ..Dá se prosím koupit??děkuji za rady..

Editoval eros (23-07-2016 23:34:06)


Zk 111,zk 311

Offline

 

#2 23-07-2016 22:44:31

Carcharot
Člen
Registrovaný: 17-07-2015
Příspěvky: 174

Re: těsnění acetylenové láhve a převoz

No tak hlavně že jsi v pořádku dojel wink
Těsnění se koupit dá, je to položka v řádu desetikorun
http://www.rulik.cz/index.php?akce=deta … 3214714810

Offline

 

#3 26-07-2016 05:55:27

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 14-12-2012
Příspěvky: 148

Re: těsnění acetylenové láhve a převoz

flašky se dělaly štíhlé= kované a pak na plyn i svařované.  Těsnění si předělej, ale některé kombinace nového flaškového ventilu a starého redukčáku nedovolují úplné dotažení, protože třmen narazí na těleso ventilu, tedy nemusí být problém jen v gumičce.

Offline

 

#4 29-07-2016 15:25:04

valfren
Člen
Registrovaný: 22-01-2015
Příspěvky: 149
Web

Re: těsnění acetylenové láhve a převoz

takový problém který popisuje Jikok jsem měl a dá se to vyřešit výměnou třmenu ale muselo by se to nechat udělat v nějakém specializovaném servisu

Offline

 

#5 29-07-2016 17:48:55

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: těsnění acetylenové láhve a převoz

jen doplním že specializovaný servis = svěrák, hasák, kladivo a pilka RÁMOVÁ!!! big_smile
TEĎ VÁŽNĚ, DÁ SE TO VYMĚNIT SVÉPOMOCÍ PAK ALE JE NUTNÉ ZKONTROLOVAT TĚSNOST POMOCÍ MÝDLOVÉ VODY, a kdo to neumí tak jen čumí a nebo teda jde do toho specializovaného servisu, jinak teda jednu zkušenost z podobné "opravny" mám, letos otec na jaře vytáhl motorovou pilu z regálu kde ji na podzim odložil jako funkční a ejhle pila nešla, po prozkoumání se zjistilo že do válce nejde zápalná směs dle suché svíčky no tak to je problém v karburátoru a to teda sem si netroufl a tak se pila odnesla do té specializované opravny, po měsíci valali že pila je neopravitelná ať si pro ni přejedeme tak otec jel pro ni a prý to má vyběhaný píst a válec a je to prý špatným olejem (ktérý ale jsme od počátků kupovali vždy u tohoto prodejce-servisu), tak nic a že teda si díly otec odveze aha tak moment to vám musíme poskládat abyste pak neřekl že něco chybí a kdesi cosi, pila byla totiž rozebraná v kartonové krabici, odnesl ji za plentu za půl hodinky přišel a že zaplatit tisíc korun za zjištění závady a nebo koupit novou a starou si pán nechá na protiůčet, jenomže nepočítal že pilu máme ještě jednu a tak koupě nové se nekonala no potom teda sem si doma řekl teď už je to jedno vyhodit krám hned a nebo potom co to zkusím opravit, jo v hlavách imbusových šroubů bylo smetí nedotčeno, ta pila nikdy rozebraná nebyla ta co ji servis ukazoval otci byla jiná cizí proto ji musel složit za plentou, a jak dopadla oprava? no v karburátoru byl zaschlý přilepený jakýsi ventilek a zmáčknutím prstem se odtrhl a pila je od té doby opět funkční, jedná se o pilu Stihl a servis Stihl Pístovice
takže asi tak, specializovaný servis...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče