SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-09-2018 16:28:19

bandaska
Člen
Registrovaný: 27-07-2011
Příspěvky: 6

Protizášlehová pojistka - Kyslíkovodík

Zdravím, ačkoliv jsem použil funkci hledat, nějak nenacházím odpověď.

Ve svařování plyny jsem totálně nepolíbený(autogen)...Mám kyslíkovodíkovou svářečku KVS10, z produkce nějaké pražské firmy, která existovala z kraje devadesátek a dávno zanikla, takže informací je málo....jde mi o to, jakou zvolit pro kyslíkovodík protizášlehovou pojistku. Nevyznám se v autogenových pojistkách, netuším, jakou bych měl na kyslíkovodíkovou dát. Po drobné závadě, kterou jsem odstranil,  jsem dodatečně (a jistě) zjistil, že protizášlehová pojistka je téměř neprůchodná. Plamen byl oproti minulosti velmi slabý a zkrátka identifikace závady proběhla úspěšně..... Předpokládám, že se tyto pojistky asi neopravují, takže sháním novou, náhradu za tu starou. Z manuálu jsem vyčetl, že uvnitř je nějakým způsobem vytvořená pórovitá hmota CuSn, snad nějaký spékaný materiál...je umístěná na hadici (na obou stranách nátrubky pro hadici), asi jeden metr před hořákem. Zajištěna byla jakousi "převlečnou plombou" a zajištěná proti rozebírání důlčíkem...nemá žádné nápisy, pouze na jednom z montážních šestihranů je vyseklá šipka, niklovaný povrch.....
Poradíte, jakou bych tam měl dát? nebo nemáte takovou někdo k prodeji? nebo kde a kterou koupit? doufám, že jsem to popsal dostatečně...budu moc rád když někdo poradí

Offline

 

#2 26-09-2018 17:07:02

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Protizášlehová pojistka - Kyslíkovodík

to kupis skoro v kazdom obchode kde predavaju zvaracky,akurat som si neni isty ci na ten vodik nebudes musiet pouzit iny typ napriklad na acetylen alebo propan (propan/butan),najdi sa na nete podla bydliska predajnu a zabehni tam urcite ti s vhodnym typom poistky poradia

Offline

 

#3 26-09-2018 17:19:20

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: Protizášlehová pojistka - Kyslíkovodík

Nějaké pojistky jsou i tady, nevím, jaký máte rozměr. http://www.h2shop.cz/index.php?p=h2-shop&skupina=6

Offline

 

#4 27-09-2018 06:20:47

hrmil
Člen
Registrovaný: 07-01-2013
Příspěvky: 276

Re: Protizášlehová pojistka - Kyslíkovodík

Nie som v tomto kovaný,ale ak si dobre pamätám , tak za socíku v časopise Urob si sám bol návod na výrobu kyslíko-vodíkovej zváračky.Tam autor popisuje,že protišlehová poistka je vyrobená so syntrovaného bronzu.Horenie vodíku je vraj také rýchle,že poistky na acetylén nestihnú zastaviť spätný ráz(zášleh) alebo ako sa to volá.Ja by som použil vodnú predlohu aj keď na prenášanie to asi kôli veľkosti nebude.
Teraz som našiel z príspevku č.3 link tak asi by to mohlo byť ono.
http://www.h2shop.cz/index.php?p=h2-sho … icleID=274

Editoval hrmil (27-09-2018 06:24:38)

Offline

 

#5 27-09-2018 14:46:59

MílaP
Člen
Registrovaný: 21-03-2014
Příspěvky: 10

Re: Protizášlehová pojistka - Kyslíkovodík

Pěkný den, KVS 10 a taky KVS 20 vyráběly Laboratorní přístroje Praha (skončily v roce 1992 a dnes je na jejich místě na Petřinách sídliště Hvězda).
Z důvodu rychlosti hoření se jako pojistka opravdu používal váleček ze syntrovaného bronzu, v tělese pojistky byl zatěsněn teflonovým kroužkem. Při práci by neměla pojistka ležet na zemi, aby se v ní nehromadil případný kondezát. Takže starou fritu odvrtat, těleso vyčistit, vložit fritu novou, těsnění a sešroubovat. Kdyby došlo z zášlehu až do elektrolyzéru, nezoufat, dá se opravit. Někdy praskne plexisklové čelo, nebo novodurové čelo vnitřní expanzní nádoby.
Pozor, elektrolyzér je naplněn roztokem louhu a druhé pozor: na přívod plynu k výústce výstupu na panelu a k manometru je bezpodmínečně třeba použít teflonové trubičky, jinak dochází ke zkratu na kostru. Kdyby bylo třeba rozměry nějakých dílů stačí napsat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče