SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 11-01-2019 18:57:19

Akwap
Člen

Dílna.

Zdravím Vás všechny.
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte o nějakých prostorách k pronájmu v Ostravě?
Popřípadně nějaký tip na takové prostory.
Mělo by to být něco okolo 150m2. Jednalo by se o klasickou zámečnickou dílnu, svařovnu.
Předem všem děkuji.

#2 11-01-2019 20:32:40

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Re: Dílna.

Pokud se jedná o profi dílnu, tak doporučuji prostudovat celou řadu předpisů pro provoz svařovny. Při kolaudaci nově vyprojektované svařovny ve firmě to byl docela opruz, co všechno hygiena chtěla doložit. A po rozšíření o mokrou lakovnu to bylo ještě horší. Nejvíce stížností v přilehlém okolí bylo na zápach a na hluk ze všech odsávání. Tlumiče hluku a filtry nakonec stály stejně, jako nová lakovna.

#3 11-01-2019 21:06:06

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

když není žalobce, není ani soudce. Když už je nutno oslovit úřad tak bych kolaudoval třeba jen jako "Hoby dílnu". Kamarád zrovna vloni postavil na pozemku kde lze pouze průmyslová výroba, nic na bydlení nelze. No už tam bydlí...

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#4 12-01-2019 01:48:20

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Na slovensku staci zavret dvere a zapret nebuchas a nesmradis a robis to ako hobby wink
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13067/172166

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#5 12-01-2019 02:18:53

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza

sa cudujem...ked to funguje za hentakych podmienok ze to este nevyhorelo

#6 12-01-2019 08:13:27

varok
Člen

Já bych to neviděl zase tak strašně, něco jako psal myslím Bourač. Když v dnešní době někdo něco hodně chce, tak to dostane. Je spousta firem, kde nemají odsávání ve svařovně( myslím to s husím krkem a filtrem) a firma vesele funguje. V naší firmě mají obrovskou halu se svářeči a u střechy jen pár malinkých ventilátorů. Průměr vrtule odhadem 500mm, ty jsou myslím 4 a tam kde jsem já ještě s jedním, tak 2 ventilátorky asi 400mm. Svařuje se MAGem a produkce kouře je neskutečná, ventilátory nestíhají. Jen to dělá kravál.
A takových firem je spoustu.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#7 12-01-2019 14:25:10

jakobt
Člen

jirkati napsal(a):

Pokud se jedná o profi dílnu, tak doporučuji prostudovat celou řadu předpisů pro provoz svařovny. Při kolaudaci nově vyprojektované svařovny ve firmě to byl docela opruz, co všechno hygiena chtěla doložit. A po rozšíření o mokrou lakovnu to bylo ještě horší. Nejvíce stížností v přilehlém okolí bylo na zápach a na hluk ze všech odsávání. Tlumiče hluku a filtry nakonec stály stejně, jako nová lakovna.

Příjde mi, že vše vidíte akorát z teoretického hlediska. Sám jsem dělal a znám plno lidí co mají živnost a místo podnikání trvalé bydliště. Finanční úřad akorát zajímá daňové přiznání a pokud nemáte za souseda typického závistivého čecha, který jde zrovna kolem s pejskem a říká si, že v dílně kterou vidí furt někdo pracuje = musí mít plno peněz a kdo ví jestli platí daně, tak není problém . Samozřejmě je rozdíl o malou kovovýrobu nebo lakovnu co zamořuje vzduch, na to jsou lidé nejvíce náchylní a to se ani nedivím

Ještě doplním. Jeden čas jsem toho měl opravdu hodně, studium a když jsem nebyl ve škole tak jsem byl zavřený v dílně a makal. Vylezl jsem jako kominík , sedřenej jako vůl. A potom se řešila politika u stolu a jeden kamarád na mě ukázal a řekl . Ty jseš v tý dílně furt, platíš daně , to by mne zajímalo . Tak já se tam dřel jako blbec big_smile a on si může chodit do fabriky za PC , ale živnostníci jsou podle jeho řeči zloději co neplatí daně.

Omlouvám se za příspěvek ale vždy když si na to vzpomenu tak se mi zvedá tlak.

Editoval jakobt (12-01-2019 14:30:11)

OMI 165, plasma Berlan, WLSP 315 + podavač KIT, kitin 1500 hf, Miller 150 ac/dc HF, Plasma stamos

#8 12-01-2019 15:16:46

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Samozřejmě, že je spousta staveb nezkolaudovaných, nebo vedených jakoby na něco jiného. Je to asi jako když si dáte pivo a jedete autem - pokud se nic nestane, tak se nic neděje. Ve svařovně je nebezpečí, že kdyby začalo hořet nebo se stal pracovní úraz, tak se pak člověk nestačí divit, co všechno vlastně porušil. Je to sice málo pravděpodobné, ale ne úplně vyloučené.

#9 13-01-2019 10:28:23

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Web

vyzera to tak, ze Akwap z prispevku c. 1 sa tu asi odpovede nedocka...  osobne si myslim ze priestory najde skor, ked sa obrati na nejaku realitku...

Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma, Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 3w1 IGBT PFC PLASMA, Dnipro M SAB 210,
speedglas 9100XX, Bomar STG 120, Kompresor Parkside PKO 400 B2, Profi3Dmaker, pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)
https://goo.gl/d8VszQ - vypocet rozostupov tyciek v rame

#10 13-01-2019 10:57:09

pat
Člen
Místo: Č.R.

A také řeší blbosti kolik předpokládáš zaměstnancu na dílně? Já provozoval přesně takovou  dílnu jako  potřebuješ. Byl jsem tam sám a  napsal jsem ji jako garáž. Nevidím důvod proč by jsi nemohl v garáži  něco svařit. Ted jsem to na zimu zavřel a je tam jen vlek .Mám to ale u baráku a tak nic pronajímat nebudu. Za celých dvacet let nebyla ani jedna kontrola. Vždy se na živnostenskem ptali jestli mám provozovnu .Já na to že nemám je to jen garáž. Zajdi na uřad a optej se co chtějí a jestli musíš mít oficiální  svařovnu. Takoví jak jsem já znám asi deset.

#11 13-01-2019 11:06:29

varok
Člen

Já znám taky pár firem, které jsou spíše jako větší garáž, ale mají dohromady třeba 4 chlapy. Normálně vyrábějí, klasická kovovýroba, brány apod. Jak to mají ale papírově zařízené nevím.

Omicron GAMA 1900L HF; Powermat PM-IMG 220t.
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#12 13-01-2019 11:25:19

pat
Člen
Místo: Č.R.

Tak musí zajít na živnostenský úřad .Oficiálně  zaměstnat nikoho nebude moct   to už jsou záchody  sprchy šatny  hygiena odsáváni. Pokud dělají na IČO  tak je to jedno. Třeba  já jsem dříve dělal u jednoho ten to má oficiálně  musel být sprchový kout a WC. Já měl kadibudku na zahradě když to kolegu chytlo a sprchoval se doma. Ale tady řešíme proč by se nemohlo v garáži svařovat?

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla