SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 10-12-2008 20:34:52

Milan 1980
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 16

Svařování alu disků

Četl jsem zde témata ohledně svařování alu disků a jsem srozumnen s tim ze se vaření z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.Do budoucna se chystám zakoupit rovnačku alu disků a s tím je spojeno i svařování (jak jsem slyšel od firem, které již lité disky rovnají lité disky vzhledem k jejich křehkosti při rovnání rády praskají) z toho důvodu se začínám zajímat o svařování drobných prakslin nebo dovařování ulomených částí.Nemam v tomto směru žádné zkušenosti byl bych rád kdyby mi nekdo poradil jaký stroj bych si měl zakoupit (z informací, které jsme mel moznost získat bych měl vařit metodou TIG). S tím e spojen i druhý dotaz opravuji klimatizace ve vozdilech a casto se stakávám s prasklnami trubek klimatizační soustavy proto bych chtel svářečku využít k tomuto účelu a zda-li je to vůbec možné svařovat silnou stěnu alu disku a tenkostěnnou trubku klimatizace.Za všechny informace rady tipy jsem moc vděčný.

Offline

 

#2 10-12-2008 21:37:44

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Svařování alu disků

niekde to tu je ohľadom tých alu diskov, a ak si dobre pamatám tak sa to neodporúča, lebo nikdy nevieš aký je to presne materiál.(možno ešte nejaké prasklinky)
Mal by si kúpiť nejakú AC/DC TIG, popozeraj sa tu, alebo ti možno poradia viac znalí kolegovia.
A tým sa netráp, že jeden materiál je hrubý a druhý tenký, ved v dnešnej dobe to neni problém,len si prichystaj nejakých 80-100tis kč, na kvalitnú zváračku.

treba študovať:

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=65
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=22
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=361

Editoval arno (10-12-2008 21:40:38)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 11-12-2008 00:20:07

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2123

Re: Svařování alu disků

Na tu trubku z klimatizacie by som radšej použil spájkovanie na tvrdo mosadzou.
Tigom by to asi veľmi nešlo.

Offline

 

#4 11-12-2008 17:09:18

Pavel64
Člen
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 30

Re: Svařování alu disků

Milan 1980 napsal(a):

Četl jsem zde témata ohledně svařování alu disků a jsem srozumnen s tim ze se vaření z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.Do budoucna se chystám zakoupit rovnačku alu disků a s tím je spojeno i svařování (jak jsem slyšel od firem, které již lité disky rovnají lité disky vzhledem k jejich křehkosti při rovnání rády praskají) z toho důvodu se začínám zajímat o svařování drobných prakslin nebo dovařování ulomených částí.Nemam v tomto směru žádné zkušenosti byl bych rád kdyby mi nekdo poradil jaký stroj bych si měl zakoupit (z informací, které jsme mel moznost získat bych měl vařit metodou TIG). S tím e spojen i druhý dotaz opravuji klimatizace ve vozdilech a casto se stakávám s prasklnami trubek klimatizační soustavy proto bych chtel svářečku využít k tomuto účelu a zda-li je to vůbec možné svařovat silnou stěnu alu disku a tenkostěnnou trubku klimatizace.Za všechny informace rady tipy jsem moc vděčný.

Hliník svařuji denně a celkem důležité části aut jako nosné rámy,cisternové palivové nádoby atd.,ale ani pro sebe bych nikdy nevařil alu kola.Vidím v tom dost velké nebezpečí.Poměr cena za nový disk a prasklý disk např ve 130 KM/h rychlosti....no raději zvolím nový disk.
Za další,dovedete s tím v klidu spát,že jste někomu svařil popraskaný disk a pak se něco stane?Dají se na tom určitě vydělat slušné peníze,ale já bych to osobně nevařil.Jak tady už někdo psal ani RTG případného svaru nezaručí,že to nepraskne vedle něj.Ta klima TIGem jde vařit ve většině případů,jen je někdy problém to řádně odmastit.Pokud to jsou části zdemontovatelné je to v pohodě.Horší však ty části,které se musí vařit na autě a s odmaštěním je problém.Potom je umění na hliníku vytvořit jakýkoliv svar a né aby ještě těsnil při tak vysokém tlaku.Někdy kolem 30 Bar.Pavel


Caddy Tig 2200i ACDC
Origo Tig 3000i ACDC
SKYPE -  Pavel116

Offline

 

#5 11-12-2008 19:42:01

Milan 1980
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 16

Re: Svařování alu disků

Diky Pavle za tve info. zatim jsem vsechny trubky klimatizace demontovat dokazal v tom je ten nejmensi problem,ale slyšel jsem, že Tigem je problem je zavařit jelikož se jedná o tenkostěnné hlinikové turubky nicméně už mi trubky parkarat zavařili a problem s tim nebyl ale jak rikas problem je s odmaštěním jelikož v je v soustavě naplněn i olej.Co se týče svařování hliníků to si jesště rozmyslím mohl by jsi mi jen poradit jaky stroj bych si mel k tomuto ucelu popřípade vybrat značku typ parametry a proc prave tento, který mi doporučíš?Díky za odpoved.

Offline

 

#6 12-12-2008 19:38:29

Pavel64
Člen
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 30

Re: Svařování alu disků

Milan 1980 napsal(a):

Diky Pavle za tve info. zatim jsem vsechny trubky klimatizace demontovat dokazal v tom je ten nejmensi problem,ale slyšel jsem, že Tigem je problem je zavařit jelikož se jedná o tenkostěnné hlinikové turubky nicméně už mi trubky parkarat zavařili a problem s tim nebyl ale jak rikas problem je s odmaštěním jelikož v je v soustavě naplněn i olej.Co se týče svařování hliníků to si jesště rozmyslím mohl by jsi mi jen poradit jaky stroj bych si mel k tomuto ucelu popřípade vybrat značku typ parametry a proc prave tento, který mi doporučíš?Díky za odpoved.

Zdravím Milane.
Osobně mám zkušenosti pouze se stroji které mám pod přízpěvkem.Ten silnější je firemní a ten slabší je můj osobně.Poradit Ti s výběrem je dost
složité.Záleží hlavně kolik jsi ochoten investovat,co od vybavení očekáváš,co budeš svařovat a jak často atd.Psát o svářečkách je tedy na dlouho.Nejlépe je zajít do značkové prodejny a nechat si udělat nabídku několika variant podle několika kritérií.Jinak je možná lepší si o tom promluvit přes ICQ nebo SKYPE,je to jednoduší než o tom jen psát.


Caddy Tig 2200i ACDC
Origo Tig 3000i ACDC
SKYPE -  Pavel116

Offline

 

#7 12-12-2008 20:17:51

Milan 1980
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 16

Re: Svařování alu disků

Ahoj Pavle
Díky za nabídku pokud by jsi byl tak hodný dej mi skype budu rád za každé info.

Offline

 

#8 12-12-2008 20:20:37

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Svařování alu disků

m.evil napsal(a):

Na tu trubku z klimatizacie by som radšej použil spájkovanie na tvrdo mosadzou.
Tigom by to asi veľmi nešlo.

Ale ide a v pohode len treba mat dobru masinku a prax.

Offline

 

#9 12-12-2008 20:39:50

Milan 1980
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 16

Re: Svařování alu disků

SO 545 napsal(a):

m.evil napsal(a):

Na tu trubku z klimatizacie by som radšej použil spájkovanie na tvrdo mosadzou.
Tigom by to asi veľmi nešlo.

Ale ide a v pohode len treba mat dobru masinku a prax.

Ahoj jakou masinu mi doporučíš?

Offline

 

#10 12-12-2008 23:54:44

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: Svařování alu disků

Milan 1980 napsal(a):

.....ale slyšel jsem, že Tigem je problem je zavařit jelikož se jedná o tenkostěnné hlinikové turubky nicméně už mi trubky parkarat zavařili a problem s tim nebyl ale jak rikas problem je s odmaštěním jelikož v je v soustavě naplněn i olej.....

Aluminiové trubičky pro klimatizaci lze svařovat TIGem perfektně, za předpokladu, že máte mašinu s rozsahem regulace proudu od alespoň 5A. Považoval bych za nutné použít nožní pedál, vzhledem k ukončení sváru, kdy pedálem lze velmi pozvolna ukončit svár bez kráteru. Obvykle právě rychlé ukončení sváru a vzniklý kráter je místem netěsnosti.
Jinak opravdu slabé aluminiové trubičky lze s úspěchem svařovat plamenem. Dobré je použít drát AlSi5. Sám jsem tyto práce prováděl 10 let, ještě v Československu (v sedmdesátých letech), v podniku Frigera Kolín, kde se tehdy vyráběla průmyslová chladící zařízení, klimatizace a zdravotnická zařízení. Jak metodou TIG, tak plamenem. Pochopitelně součásti od oleje se musí před svařováním odmastit, jak už zde bylo zdůrazněno.

Editoval Frank (13-12-2008 00:04:45)

Online

 

#11 14-12-2008 16:57:22

Pavel64
Člen
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 30

Re: Svařování alu disků

Milan 1980 napsal(a):

Ahoj Pavle
Díky za nabídku pokud by jsi byl tak hodný dej mi skype budu rád za každé info.

Milane skype mam pavel116


Caddy Tig 2200i ACDC
Origo Tig 3000i ACDC
SKYPE -  Pavel116

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče