SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-11-2013 19:58:19

Hortau
Člen
Registrovaný: 11-11-2013
Příspěvky: 4

ESAB E-S 723

Ahoj chlapi
Může mi někdo poradit?
Koupil jsem elektroby E-S 723  ESAB na sváření bez předehřevu.
Pán mě říkal že je ale lepší to ohřát.
Jde mě o postup.
Na základě jeho rady,to vařím tímto způsobem-Ohřeju to na el.sporáku abych to tak nejak rovnoměrně zahřál,po zahřátí na teplotu kdy se mě sporák začne vypínat začnu svářet.Udělám tři cm dluhý svar +- na jedné straně,to samé na druhé starně,rozklepu to trochu kladívkem a vybrousím konce svárů.přihřeju to autogenem a pokračuju dál.
A teď o co mě jde,jen jestli to není zbytečné a nebo dokonce není li to spíš na škodu?
Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 29-11-2013 20:24:25

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: ESAB E-S 723

Svařování litiny je vždycky trochu alchymie a moc a moc záleží na tom, co se skutečně svařuje. Elektroda E-S 723 je určena pro svařování odlitků ze šedé a feritické tvárné litiny zastudena. Jenže litina le docela zajímavý materiál i tím, že tzv. stárne a tím se významně mění její nejen mechanické vlastnosti. Proto je mírný předehřev a lehké poklepání sváru kladívkem docela vhodné.  Elektroda E-S 723 obsahuje 93 % niklu a vzniklý svár - svarový kov - je díky niklu dostatečně plastický na to, aby kompenzoval napětí v přechodovém pásmu těsně vedle vlastního sváru. A to lehké prokování s mírným předehřevem na cca 100 - 150 st.C tomu mohou značně napomoci. Takže radu prodavače bych považoval za docela kvalifikovanou.

Offline

 

#3 01-12-2013 17:36:18

Hortau
Člen
Registrovaný: 11-11-2013
Příspěvky: 4

Re: ESAB E-S 723

Tak to jsem rád,žačal jsem na tom intenzivně pracovat a tak jak píšete předehřívám to a tak dál a jak to tak vypadá tak to zatím bude asi fungovat.
Jsem rád,No nic pro sichr to poklepu na dalším sváru o malinko víc abych to nezakřikl.Psal jsem soukromě i Američanovi a taky potvrdil co mě bylo porazeno.
Mám z toho radost,nikdy jsem nic takového nedělal a musím říct že je to fakn být zas o trochu chytřejší.
Ono na všem špatném je něco dobrého,když jsem ten soustruch vyděl ležet na zemi tak se mi chtělo nad tím vším brečet.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče