SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 24-02-2009 13:40:57

čondr
Člen
Registrovaný: 24-02-2009
Příspěvky: 8

Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

Dobrý den všichni, mám tuto svářečku  a momentálně nefunkční při svařování nechce zapalovat a když chytne,tak jak když je nastaveno 10 A.CHystá se jí dát do opravy,ale prý na to neseženou díly! Nemá prosím někdo zkušenost s opravou,nebo kde po případě sehnat náhradní díl??

Předem děkuji za opověd.

Offline

 

#2 24-02-2009 15:03:40

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

Pokud Vase opravna nema dily, budete muset najit Opravnu. V opravdove opravne se totiz veci opravuji a ne jen vymenuji desky a sestavy dilu. Co je vyhodnejsi a pro koho, je zase jina otazka.

Offline

 

#3 25-02-2009 13:59:41

čondr
Člen
Registrovaný: 24-02-2009
Příspěvky: 8

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

pkod napsal(a):

Pokud Vase opravna nema dily, budete muset najit Opravnu. V opravdove opravne se totiz veci opravuji a ne jen vymenuji desky a sestavy dilu. Co je vyhodnejsi a pro koho, je zase jina otazka.

znáte nějakou opravnu,která by to opravila?

Offline

 

#4 25-02-2009 14:28:23

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

Neznam zadnou konkretni, opravny nejsem nastesti nucen vyuzivat. V zamestnani opravy nazajistuji a soukrome si opravim co potrebuji (ma smysl) sam (a sirokemu okoli take).
Chtel jsem tim hlavne naznacit, ze je snad jeste dost opravaru, kteri resi i mene standardni opravy. Sice jsou "drazi" (a proto na ustupu), ale zase umi vic nez "nemam dily, tedy nedelam".

Navic nevim odkud jste...

PS: Otazkou je smysluplnost nekterych oprav. Napr. nedavno jsem si koupil hracku - porouchany digitalni fotoaparat.
Podle oficialniho servisu byla vadna zakladni deska a oprava mela stat 2500,-. Reklamace po pul roce prevazne "skladovani" nebyla uznana, pry mechanicke poskozeni padem. Majitel fotak tedy prodal na dily.
Ja ho koupil a zjistil, ze fotak neumi zohlednit intenzitu osvetleni a fotky jsou "preexponovane". Nebudu se zbytecne rozepisovat. Zavada byla v objektivu a byla zpusobena jasnou vyrobni vadou (spatne lepeni). Fotak uz funguje.
A ted to dulezite. Ja jsem si s fotakem hral cca 10 hodin. Cena kapky lepidla je halirova, ale vedet kam ji kapnout je 99,9% ceny opravy. Cena opravy, kterou bych pripadne uctoval jako podnikatel by byla min. 3000,-. Novy srovnatelny fotak stoji 2000,-.
Navic puvodni majitel mel narok na bezplatnou vymenu v ramci zaruky.
O nekopetentnosti servisu se ani nezminuju.

Offline

 

#5 26-02-2009 10:02:13

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/869_zabir014.jpg

ja nechci být v opozici proti vašemu názoru. bohužel některé věci opravit v domácích podmínkách nejdou...
Pro info mikroprocesorová karta 4 vrstvá oboustraná deska součástky SMD lakovaná

Offline

 

#6 26-02-2009 14:09:59

pa
Člen
Registrovaný: 17-05-2008
Příspěvky: 247

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

to ,ze ste si s fotakem hral sam pro sebe je jedna vec. jina vec by byla ,kdyby ste mel takove veci spravovat profesionalne a se zárukou. vrtal byste se v tom ,kdyz vlastne dopredu vubec nevite ,jestli a jak to spravite? u vedomi ,ze vec musite vratit alespon v puvodnim stavu a aby případný další clovek ,ktery by to otevrel ,na vas nenadaval.

Offline

 

#7 26-02-2009 14:58:45

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

Hm, popravde jsem podobne reakce cekal. Komentar mel vyznit v tom smyslu, ze na oficialni servis nemusi byt vzdy spoleh. Stejne tak jsem naznacoval, ze nektere druhy zbozi se nevyplati opravovat vubec.

Gondis: Asi zasadni problem je u tehle desky lak a SW. SMT technika ani plosnak tolik nevadi. Zhruba odhaduji, ze bude 85 procent zavad prepeti, zdroj, vykonove prvky a starnouci pasivni soucastky. Samozrejme vsechno opravit nejde, natoz doma diagnostikovat. To rozhodne souhlasim.

Pa: Jasne, jak zakaznit tak servisak musi zvazit "neco za neco". Dost casto opravuji lidem NB, elektroniku do auta i zakazkove veci. Jenze ti lide za mnou jdou uz s tim, ze bud vec vyhodi nebo ji opravim ja. Z meho pohledu neni hamba rict "zavadu jsem nenasel" nebo "zda se, ze byl problem tam a tam...". U veci tezko nahraditelnych (vyrobenych na zakazku a bez puvodni servisni podpory) byva cena opravy dokonce druhorada.
Zaruku na opravu muze zakaznik dostat, pokud si ji zaplati. Takze pokud mam vyzkouseno, ze se zavadu nepovede trvale opravit u urciteho procenta zakazek, musim upravit cenu oprav tak, abych mohl zaruky uznavat. A jsme u toho, jestli se to obema stanam vyplati. Stejne to dela vyrobce noveho zbozi. Pokud musi poskytovat zaruku, zohledni ji v prodejni cene.


Samozrejme zadny opravar bez podpory vyrobce nemuze provadet a overovat opravy tak jako ten s podporou. Jezne ti s podporou zase casto nechteji (nevyplati se).

Editoval pkod (26-02-2009 15:03:58)

Offline

 

#8 26-02-2009 20:45:50

pa
Člen
Registrovaný: 17-05-2008
Příspěvky: 247

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

Hm ,dyt ja to taky nemyslim zle smile . To ze oficialni servis nemusi byt zarukou uspechu vi kazdy ,kdo neni naivni. Mel sem taky podobny pripad ,jenom byl pristrojek v zaruce. Mel dve zavady. Jednu celkem pravidelne vysazujici a druhou trvalou. K vysazujici se vyjadrili ,ze nic nevideli a trvalou neodstranili[chodilo mi to asi jen 3 minuty]. Rek sem si ,od ceho sou reklamace. Jenze uvnitr neco chrastilo a to me zneklidnilo. Tak sem to otevrel a vzteky sem se vznasel pri pohledu na stopy po boji. Radsi nez se nekde hadat sem se o to pokusil sam. Trvalo mi to 8 hodin a prvnich 7 hodin nebylo vubec jasne ,jestli to neni jen ztrata casu. V tomto pripade sem byl urcite kompetentnejsi osoba pro opravu ja ,nez onen servis. Meli sme oba pravdepodobne stejne podminky pro opravu a moje vitezstvi bylo otazkou nahody. Jenze myslite si ,ze napr. autorizovany servis fronius CR ma k dispozici elektronicke schema invertoru ,kdyby se v nem chtel hrabat? Ja myslim ,ze ne ,i kdyz ,muzu se mylit. Tak kde by potom v tomto pripade byla vyhoda podpory? Domaci opravar snadno rekne ,ze netusi ,v cem by to mohlo byt. Autorizovanemu opravari ,krome toho ze musi celit ruznym tlakum ,pro tak snadne a pravdive vyjadreni v mnoha pripadech neni dana moznost.
No jo ,tak abych se taky vyjadril k tematu. Taky nevim ,kdo by to vzal do opravy. smile
Pri dnesni slozitosti a rozmanitosti elektroniky sem rezignoval na funkci domaciho opravare. Holt je to kolikrat dobrodruzstvi. Od lidi byva vetsinou zakladni trojotazka - co to mu je ,kdy to bude a kolik to bude stat. Na tohle prece muze odpovedet treba soustruznik ,ale opravar-elektronik malokdy.
Nebo prijdou s tim ,ze je tam jenom nejaka blbost ,ze to nemuze byt nic velkyho ,kdyz to do posledni chvile slo anebo to udela jednou za den.

Offline

 

#9 26-02-2009 22:34:32

čondr
Člen
Registrovaný: 24-02-2009
Příspěvky: 8

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

pkod napsal(a):

Neznam zadnou konkretni, opravny nejsem nastesti nucen vyuzivat. V zamestnani opravy nazajistuji a soukrome si opravim co potrebuji (ma smysl) sam (a sirokemu okoli take).
Chtel jsem tim hlavne naznacit, ze je snad jeste dost opravaru, kteri resi i mene standardni opravy. Sice jsou "drazi" (a proto na ustupu), ale zase umi vic nez "nemam dily, tedy nedelam".

Navic nevim odkud jste...

PS: Otazkou je smysluplnost nekterych oprav. Napr. nedavno jsem si koupil hracku - porouchany digitalni fotoaparat.
Podle oficialniho servisu byla vadna zakladni deska a oprava mela stat 2500,-. Reklamace po pul roce prevazne "skladovani" nebyla uznana, pry mechanicke poskozeni padem. Majitel fotak tedy prodal na dily.
Ja ho koupil a zjistil, ze fotak neumi zohlednit intenzitu osvetleni a fotky jsou "preexponovane". Nebudu se zbytecne rozepisovat. Zavada byla v objektivu a byla zpusobena jasnou vyrobni vadou (spatne lepeni). Fotak uz funguje.
A ted to dulezite. Ja jsem si s fotakem hral cca 10 hodin. Cena kapky lepidla je halirova, ale vedet kam ji kapnout je 99,9% ceny opravy. Cena opravy, kterou bych pripadne uctoval jako podnikatel by byla min. 3000,-. Novy srovnatelny fotak stoji 2000,-.
Navic puvodni majitel mel narok na bezplatnou vymenu v ramci zaruky.
O nekopetentnosti servisu se ani nezminuju.

Jsem od havlíčkova Brodu!  Zítra jsem domluven  v jedné opravně,že se na to podívají. Tak nevím jak to dopadne:-)

Offline

 

#10 07-03-2009 21:39:39

čondr
Člen
Registrovaný: 24-02-2009
Příspěvky: 8

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

vyřešeno! oprava 1500kč!

Offline

 

#11 07-03-2009 22:00:38

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

čondr napsal(a):

vyřešeno! oprava 1500kč!

a čím to tedy nakonec bylo?


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#12 07-03-2009 22:48:29

čondr
Člen
Registrovaný: 24-02-2009
Příspěvky: 8

Re: Elektra beckum Industrie WIG 160 DCI

prezident napsal(a):

čondr napsal(a):

vyřešeno! oprava 1500kč!

a čím to tedy nakonec bylo?

něčím prý u zdroje a jsou tam čtyři ks:-) moc tomu nerozumím,jen s tím svářím:-)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče