SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 28-01-2018 11:39:21

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: elektrody v oleji

Zapomeňte na to, přece si nemyslíte, že ta rozpouštědla odstraní jen mastnotu a obalu si vůbec nevšimnou.
A jaký že luxus jste se vlastně rozhodl té kovadlině dopřát, že stojí jedna elektroda 35,- Kč?

Offline

 

#27 28-01-2018 12:12:05

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: elektrody v oleji

Benzín by podle mně obal narušit nemusel, měla by to být v naprosté většině směs mletých nerostů a případně část organická (celulóza, škrob, dextrin), ev. dodané nějaké kovy, jako pojivo se uvádí vodní sklo. Znatelné účinky by mohla mít spíš obyčejná voda.

Editoval Zdenek11 (28-01-2018 12:26:41)

Offline

 

#28 28-01-2018 13:10:54

koník
Člen
Místo: Velvary
Registrovaný: 05-01-2009
Příspěvky: 63

Re: elektrody v oleji

...ahoj...
   ...jo,ty sračky z hasičáku fungujou perfektně...vyzkoušel jsem benzín,ten ne,obsahuje asi pořád nějaký olej,po vykoupání a odsátí v takový absorpční roušce, pořád (po natření tekutou křídou) se tam něco objevuje...ředidlo C6000,taky ne,taky v tom stále něco zůstalo...hasičák,super,namočení na cca 5 minut,odsátí cca 2 minuty a po cca 5 minutách mi z toho už neleze nic...tu tekutou křídu berte prosím s rezervou,kdysi jsem získal takovej penetrační sprej s indikátorem,jednou pixlou nastříkáte,utřete,druhou pixlou nastříkáte a vidíte trhliny...je to dost starý,název je Penetral a mám to doma asi 20 let...
...jinak děkuji za všechny postřehy a návrhy,zřejmě to v půlce týdne vyzkouším jak to vaří,teď mám ještě obavy z těch zatrsakr plynů...
   ...elektroda je to od Chem-weldu, 3200,dříve jsem používal jejich 3220,ale ta se občas odloupla...

Editoval koník (28-01-2018 13:25:18)


...kovář zdraví pány svářeče...

Offline

 

#29 28-01-2018 16:35:58

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: elektrody v oleji

Tak to byl asi hustý olej. Technický benzín atd asi potřebuje nechat to tam déle než 5 minut a tím benzínem hejbat, třeba ty elektrody otírat pod kapalinou štětcem nebo jemnějším kartáčem. Starým kartáčkem na zuby třeba . Ideální by bylo asi něco jako ultrazvuk.

Offline

 

#30 28-01-2018 16:49:52

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: elektrody v oleji

Jestli to byla opravdu 3200, tak jste alespoň zbytečně nenavařoval. Karbidy chrómu pro návar odolný extrémnímu otěru, to je pravý opak toho, co potřebujete.
I ta 3220 je zbytečně tvrdá. Hledejte něco kolem 350 HB, nebo třeba vytvrditelné typy, jako manganová ocel. Manganka, např. UTP BMC, se navíc navařuje za studena.

koník napsal(a):

...ahoj...
   ...jo,ty sračky z hasičáku fungujou perfektně...vyzkoušel jsem benzín,ten ne,obsahuje asi pořád nějaký olej,po vykoupání a odsátí v takový absorpční roušce, pořád (po natření tekutou křídou) se tam něco objevuje...ředidlo C6000,taky ne,taky v tom stále něco zůstalo...hasičák,super,namočení na cca 5 minut,odsátí cca 2 minuty a po cca 5 minutách mi z toho už neleze nic...tu tekutou křídu berte prosím s rezervou,kdysi jsem získal takovej penetrační sprej s indikátorem,jednou pixlou nastříkáte,utřete,druhou pixlou nastříkáte a vidíte trhliny...je to dost starý,název je Penetral a mám to doma asi 20 let...
...jinak děkuji za všechny postřehy a návrhy,zřejmě to v půlce týdne vyzkouším jak to vaří,teď mám ještě obavy z těch zatrsakr plynů...
   ...elektroda je to od Chem-weldu, 3200,dříve jsem používal jejich 3220,ale ta se občas odloupla...

Offline

 

#31 01-02-2018 06:10:37

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 14-12-2012
Příspěvky: 148

Re: elektrody v oleji

Obávám se, že rozpouštědla nepomohou. A co třeba elektrody doslova upéct? tedy je ohřát tak, že olej bude ve smrdutých parách kouřit.( 300 st?) Obalu by se snad nic stát nemělo, ale zbytky oleje asi nauhličí svarový kov.

Offline

 

#32 02-02-2018 12:54:02

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: elektrody v oleji

Ty rozpouštědla bych nezatracoval, ale musí to být opravdu rozpouštědla mastnoty (ne parodie typu aceton nebo dokonce líh) a  musí být nepolární (obalu vadí voda, nepolární rozpouštědlo typu perchlor s největší pravděpodobností obalu neudělá vůbec nic). To by musel obal být pojen nějakým pojivem které by rozpouštědlo rozpouštělo, což je imho dost nepravděpodobné.  Prostě ne každá kapalina vadí, některé kapaliny dokonce vysušují wink. Co se týče vyhřátí - aby se olej odpařil tak by zřejmě bylo nutno jít na delší dobu hodně přes 200°C a to se obávám bude vadit docela hodně. Takže dle mého skromného názoru rozpouštědlo, vysátí ubrouskama, dosušení a finito. Nepatrné množství uhlíku které po této proceduře zbude už snad vadit nebude.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče