SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 14-03-2009 12:45:36

fabia04
Člen
Registrovaný: 14-03-2009
Příspěvky: 11

svarecka na hlinik

Zdravim kolegy svarece,mohl by mi nekdo poradit,jakou levnejsi svarecku AC/DC bych si mohl poridit?Diky

Offline

 

#2 15-03-2009 12:50:53

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: svarecka na hlinik

Trochu upřesni svůj dotaz.Levnější je relativní výraz. Pro profíka je 80 tis levné a pro amatéra 30 tis, drahé.
Co budeš svařovat a jak moc.
Jinak ti na všeobecnej dotaz nikdo neodpoví protože by to bylo slohový cvičení na 100x omýlané téma.
Jinak u levneho AC/DC tady najdes v diskuzi asi to že se číně nevyhneš a připrav si 25 tis a výše možná zauvažuj o českém prodejci kvůli servisu.
Tady máš pěkný článek od admina o   "TIG 200 AC/DC - račte si vybrat"
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2009012401

Offline

 

#3 15-03-2009 15:08:56

fabia04
Člen
Registrovaný: 14-03-2009
Příspěvky: 11

Re: svarecka na hlinik

Potrebuji svarecku na svarovani hlavne hliniku,prilezitostne nerez,zhruba do 200 amper,pripojitelnou na sit 220V,radeji vodou chlazenou.Koukal jsem na ebay.de,ty levnejsi svarecky mi pripominaji kopie firmy Kuhtreiber,a jsou o tretinu levnejsi.Tak nevim.Tohle forum jsem uz zhruba procetl,ale nazory jsou ruzne.Samozrejme spis uvazuji o ceskem vyrobci,nebo o znacce u nas zabehle.

Offline

 

#4 15-03-2009 15:54:14

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: svarecka na hlinik

fabia04 napsal(a):

Potrebuji svarecku na svarovani hlavne hliniku,prilezitostne nerez,zhruba do 200 amper,pripojitelnou na sit 220V,radeji vodou chlazenou.Koukal jsem na ebay.de,ty levnejsi svarecky mi pripominaji kopie firmy Kuhtreiber,a jsou o tretinu levnejsi.Tak nevim.Tohle forum jsem uz zhruba procetl,ale nazory jsou ruzne.Samozrejme spis uvazuji o ceskem vyrobci,nebo o znacce u nas zabehle.

není to spíš tak, že Kuhtreiber si kvůli konkurenceschopnosti přebírá některé stroje z číny? Jo jo, ale taky mě vždycky štvalo,že zrovna na jeden z nejpoužívanějších materiálů jakým je hliník a jeho slitiny, především pro svoje jednoduché obrábění a další jedinečné vlastnosti, je co se týče svařování potřeba nejdražších strojů


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#5 15-03-2009 19:19:26

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: svarecka na hlinik

Dá li výrobce na plně Čínou vyrobený výrobek svoje LOGO tak riskuje že výrobek který bude poruchový nebo nekvalitní poškodí ne číňany ale jeho pracně vybudované jméno a co je platné když je to levnější. Zákazník očekává podobnou kvalitu na kterou je u této značky zvyklý.
Nevím jestli kvalitu výrobu dokáže jakkoliv ovlivnit firma která jen překupuje.O hodně jiné to mají firmy vlastnící  a dohlížející na svou výrobu v Číně nebo i jinde na východě.
Na druhou stranu můžeme si za to samy protože to žádá doba.Příkladem jsou sklárny které sice vyrábějí kvalitní zboží ale neuspějí v konkurenci, protože zákazník si žádá né kvalitní ale levné zboží. 
Mnoho firem vlivem globalizace stěhuje svou výrobu tam kde se nehledí na otrockou práci a devastaci přírody ale je to levnější.Kvalitní průmysl nejen vytváří nebezpečné odpady ale musí je i ekologicky likvidovat. Myslíte si že si s tím východní ekonomiky lámou hlavu ??
Evropa má snahu jen vydělávat tak nad tímto problémem strká hlavu do písku, takže uvidíme jak to všechno dopadne.
Češi jsou klasickou baštou tržišť kde za tiťa (třista) koupíš kalhoty, které se ti po pátém vyprání změní v kus nepoužitelného hadru, a někteří nelení a i podruhé si je tam koupí vždyť je to levné.
Vždy je důležité kdo je uveden jako výrobce a jakou strategii razí.A je li firma ochotna vsadit na svoje dobré jméno.Jen čas a zkušenosti ukážou není li to cesta do zatracení.

Offline

 

#6 16-03-2009 07:39:37

Marten264
Člen
Místo: Tábor
Registrovaný: 04-10-2008
Příspěvky: 200

Re: svarecka na hlinik

K těm kalhotám - vědátoři už vymysleli látku, která po namočení do vody se rozloží na ekologicky nezávadné části , ale její výroba je zatím příliš drahá a jsou jenom na jedno použití. Žluťásci to vymysleli lépe , kaťata se rozpadnou až po pátém vyprání - ekologicky samozřejmně - a za pouhých třista smile no nekup to. Zase nás předběhli.

K těm svářečkám, pod označením - super200 - se už prodává trojkombinace AC/DC, MMA , plasma. Ten model bez plasmy má několik uživatelů fóra - zatím si nestěžují.


KITin 150 LA (111,141), autogen (311) + NPK3, kyslík - PB (312),
[color=yellow]podomní řemeslník nepřijatý do Cechu[/color]

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče