SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#326 26-01-2019 14:41:48

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Neuděláme si někde  osobní setkáni? To by mohlo být hodně veselé.  big_smile  Tak je to tady špičkováni ,určitě bych si tady podle někoho svářečku nekupoval. Já když jsem  pořizoval Migatronic  dělal jsem v zámečnické firmě plně vybavené těmi to mašinama . No  a Fronius  vlastnili čtyři známi v mém okolí  a byla spokojenost. No a u Transstela jsem byl rozhodnutý už jen  s komunikace když jsem hlavně  na počátku něco řešil s MW. Tak se mi nějak nezdá ,že by někdo nekomunikovat  čtnáct dnu jen proto že jsi z venkova. Tady pokud nejsi Fero Kovač  z Litvínova  Lunik 21   big_smile

Offline

 

#327 26-01-2019 18:17:51

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

6six6 napsal(a):

Jaryn napsal(a):

Evita bez urážky, mohu se zeptat kolik vám je let?  Připomíná mi vaše debata dohadu mejch dětí 4 a 3 roky o tom kdo má lepší autíčko :-)
Jinak mám Fronius Tps 4000 comfort a 20let se tato mašina nezměnila furt to dělaj stejně a kdybych měl kupovat novej stroj koupim to samé :-)  a nemám ji ve skříňce denně v provozu

Hele Jaryne, tvoje ruce a prezentovane aplikace mne presvedcili, ze to bude fronius, vzdyt jsme to spolu i probirali, ale to jejich povysene a povrchni jednani mne silene vytocilo.

Jojo spolu jsme o tom pokecali po tel. a to je mi příjemější než o tom tlachat někde na foru. Myslím že jsem Fronius ani nějak zvlášť neprosazoval jen jsem řekl mé praktické zkušenosti, ale tam šlo hlavně o cusi3. Jen mi překvapuje přístup od Froniusu jak popisuješ, já neměl nikdy problém. S tím eurokoncem to mi  překvapuje já ho tam mám, ale stejně by mi to bylo prd platné jiný hořák by tam stejně připojit nešel,  Fronius má na podavači zásuvku na ovládání bokem , kladky jsem měl už v základu, dokupovat jsem musel U kladky na měkke dráty ,ale ty vám nedaj v základu nikde. Každý si musí vybrat sám co mu vyhovuje a je mi jedno jesli to je Froniu,Closs,Migatronic atd.... Do těchto debat se normálně nezapojuji, svařování je moje zaměstnání a velký koníček a musel jsem si dodělávat různé kurzy ,což mi zabírá také dost času, tak debatovat a hádat se na foru o hloupostech to už mi nebaví :-) hezký večer :-)

Offline

 

#328 26-01-2019 19:19:13

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Jaryn   mi tam nechtěli tu koncovku strčit zadarmo ,tak pořizovaci  cena Transstel 2200  je o hodně menší

Offline

 

#329 26-01-2019 21:33:53

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Máme http://en.cloos.de/QINEO/en/produkte/li … /index.php máme tuhle 603 a pulz si nemůžem vynachválit používáme na návary železem,nerezí,CuSn6,CuAl8  a tam si můžete nastavit sám co chcete frekvence pulzu atd ,Akorát ta cena za půl mega je ....Jinak na svařování máme tyhle 600  https://cloosrobot.com/products/welding … neo-pulse/  a pulz používáme též.Má odpověd na to kdo vaří pulzem.

Editoval Haufra (26-01-2019 21:34:55)

Offline

 

#330 26-01-2019 23:20:09

6six6
Člen
Registrovaný: 11-02-2017
Příspěvky: 104

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Haufra napsal(a):

Máme http://en.cloos.de/QINEO/en/produkte/li … /index.php máme tuhle 603 a pulz si nemůžem vynachválit používáme na návary železem,nerezí,CuSn6,CuAl8  a tam si můžete nastavit sám co chcete frekvence pulzu atd ,Akorát ta cena za půl mega je ....Jinak na svařování máme tyhle 600  https://cloosrobot.com/products/welding … neo-pulse/  a pulz používáme též.Má odpověd na to kdo vaří pulzem.

Tak to je startrek. To uz rano uvari i kavu?

Offline

 

#331 27-01-2019 09:21:59

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat napsal(a):

Jaryn   mi tam nechtěli tu koncovku strčit zadarmo ,tak pořizovaci  cena Transstel 2200  je o hodně menší

A k čemu ti je tam eurokonec když ti tam zůstane ta zásuvka vedle jako to mám tady já.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2784_20161027_103030.jpg

Hořáků od binzlu s eurokoncem mám několik a stejně je nepřipojim, protože ty maj ovládání přes ty dva pin v koncovce fronius bokem.

Editoval Jaryn (27-01-2019 09:22:32)

Offline

 

#332 27-01-2019 10:43:41

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Krasne troje - je uplene jedno ci v modrej, cervenej, zltej krabici..

Jednu chybicku krasy ale maju -  za cenu jedneho tohto stroja  kupim paletu pegasov, picomigov alebo transsteelov big_smile

Editoval rcp (27-01-2019 10:44:57)

Offline

 

#333 27-01-2019 11:07:06

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Nevím jestli ta pochvala patří mně,cena toho quinea je fakt dost,když jsme před třemi roky zvažovali obnovu tak tam byli z oficiálního zastoupení froniusu,ale pán nám nedokázal bohužel předvést to co jsme potřeboval s těmi návary těch bronzí. Chyba asi byla v prodejci.Jinak jsme s modrou spokojeni,chvíli trvalo než jsme si ji naprogramovali,protože klasický mag má skoro vše daný už při výrobě,kromě možnosti tlumivky a napětí.Zde si to můžete sám nastavit jako třeba tu frekvenci základní proud tvar pulzu atd, oproti třeba transpuls synergica kde je to vše už udělané z výroby.

Offline

 

#334 27-01-2019 12:57:57

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

U nás koupili na navařováni laser, za ty prachy možná koupíš dvě ty svářečky je k tomu i robotické rameno pro přesné vedení. Tady ale řešíme jestli je puls u picomigu který nejde ovlivnit  (nijak ho nenadstavíš) lepší něž padesát ampéru navíc od Transstela. Píše se tu o mašinkách  do padesáti kolíku na montážíi práce v terénu. Předpoklad práce v terénu je 230volt

Offline

 

#335 27-01-2019 13:49:56

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Pat: to je aj tak zbytocne - zachvilu ti niekto napise, ze to zo 16A zasuvky nie je mozne, pripadne ze niekde idu na 10A zasuvku..... big_smilebig_smile

Budeme sa tu tocis dookola ako skrecok na kolotoci...

Uz vieme aky puls ma cloos, esab, fronius, nieco malo aj o lorchu ...
Len picomig je stale nejaky utajeny

To nema zmysel, zbytocna debata
Nech si kazdy vyberie nepodarene dodo, ake chce - niekto cervene, niekto biele
Ja aspon na tom svojom viem, kde sa co zapina, vypina a nastavuje....
Viac mi netreba

Editoval rcp (27-01-2019 14:00:33)

Offline

 

#336 27-01-2019 14:03:39

Haufra
Člen
Registrovaný: 08-07-2007
Příspěvky: 139

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Možná kvůli tomu ,že,bez pulzu svařuješ ve zkratu,pak je tzv.přechodové pásmo kdy je oblouk nestabilní a potom je tzv.sprcha.V přechodovém pásmu seč kvůli nestabilním oblouku nedoporučuje svařovat.Zrovna fronius mívá diodu která ti zobrazuje v jakém pásmu jsi.Já sem reagoval na dotaz jestli někdo používá pulz.Vím že dané svářečky jsou v jiném cenovém pásmu.Ale je to názor od názoru,u nás se používá pulz jak na froniusu tak na cloosu tak v 90%.A zrovna ted máme na výpomoc 4 svářeči  a dva vaří pouze ve sprše,pulz jim prý nesedí a zbylí dva zase pulzem.Názor od názor,u pulzu má mít menší rozstřik,stabilnější oblouk a širší závar,sprcha zase hlubší tak si vyber .

Offline

 

#337 27-01-2019 14:21:18

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Jasně  také mám s toho divný pocit , já mašinu co váži jako já nepotřebuji. Já to potřebuji mrsknout do auta a fičet .Pak to dovezu a zase vyložit. Smykat těžký kabel na 400v také nechci. Sice jsem vždy někde kolem  50 metru od zdroje ale to je tím že 230volt je všude. Jak jsem psal  ten TP1500tig má ten pulz také je to sice tig ale vcelku k ničemu .Tam kde si ho neupravíš i to použití je velice omezené. Vcelku jsem hodně překvapený je že se dělá pulz i na eldu. Já zase potřebuji rovný vyhlazený oblouk na elekrodu a to si dovolím napsat že s tou to umím hodně dobře. big_smile Jsou to roky  po montážích na stavbách. Vždy to bylo  svárek tady  teď zajdi tam  přivař jim to a pak dojdi zase tady a dodělej to. Ted už to mám jako zábavu a makám ve fabrice ale i tak chodím na fušky. Jak  chceš jezdit třeba s tím Cloosem. Technologie velkých firem si zaslouži  zvláštni stránku. Moc mě nebere  že firma má mašinu za mega. Mně zajíma kdo  má picomiga  a nebo Transstela 2200.

Offline

 

#338 27-01-2019 14:34:38

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Tady také nikdo nezpochybňuje PULS jako takový .Jen ten Puls v Picomigu  u kterého asi sprchový proces nehrozí. Tady porovnáváme dva strojky a jejich výbavu  a možnosti. Třeba transstel  bych do sprchy díky výkonu na nějakou tu dobu asi dostal. U picomigu si tak jistý nejsem. Ty zdroje Froniku opravdu jedou velice dobře.

Offline

 

#339 27-01-2019 15:31:40

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1509

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Ještě jednou pro pata. Puls je řízený sprchový proces. Je jedno jestli ho používáš na Picomigu, nebo Froniusu, případně jiné značce. Princip je vždy stejný. U migových strojů se parametry nenastavují, jsou nastavené výrobcem. U větších a dražších strojů je pouze možnost nastavení frekvence a to zejména v případě tzv. double pulzu, neboli dvojitého pulzu, kdy stroj ještě navíc v pomalé frekvenci mění svařovací výkon. Tím se kresba  ještě více pohledově blíží tigovému svaru. Jako ochranný plyn nesmíte použít co2. U hliníku argon, jinak směsku. Stroje s pulzem jsou vždy o třídu výš než podobné stroje bez pulzu a to jak cenově, tak i technicky. Největší průvar má zkratový proces v co2, pak zkratový proces ve směsce, potom je sprcha a nejmenší průvar je v Pulzu. Fronius je vynikající mašinka a každému profíkovi ji můžu s klidným svědomím doporučit.

Offline

 

#340 27-01-2019 15:32:54

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

hmm, a Picomig má navíc takovou blbost že když vypňujete mezeru a máte nastavenej puls alá svar mezera valí to pořád na hlavní proud, pokud přerušíte nad tři sekundy nabíhá znova přiblížení drátu.Jinak všade píšu puls- impuls tak jak to myslím protože je v tom guláš, přesně jak psal pan Relik.pro pana RCP, impuls myslím ten program na kontrolovanou sprchu ten je odladěn na průměr drátu a plyn a nastavit se nedá, ani u Phoenixe, ale můžu s tím pulsovat, no je to 12letá stará puška...novej froník třeba zvládá zase jiný věci....hi..na eldu ten puls je v picu 160 puls, tam to kmitá mezi dvěma úrovněma proudu,samo že je to nastavitelný.

Offline

 

#341 27-01-2019 16:19:47

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

A ha já si osel myslel ,že je sprcha  někde u 210 amperu při jedničce drátu. Že kuličky se už při tomto výkonu neoddělují a vytváři se nějaká mlhovina .Je mi jasné ,že s co2 to nejde dosáhnout. Vím moc dobře co je to puls  ale že bych to spojoval se sprchou ? Je to pulsujici  proud  o dvou hodnotách a časových intervalech ,které se dají za určitých podmínek na určitých strojích  řídit. Délka proudu délka prodlevy na nadstavení spodního proudu  nadstavení vrchního proudu. Jen  pořád nemohu najít jak se to na Picomigu vše nadstavuje.

Offline

 

#342 27-01-2019 16:30:10

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

U 0.8mm drátu a směsky 92/8 jde sprcha dosáhnout od cca 170-200A To pak jen šustí... smile


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#343 27-01-2019 16:35:15

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

https://www.filko-opava.cz/zbozi/svarov … -cel-puls/
Ochrana proti přepětí: Nechtěným připojením přístroje k síťovému napětí 400 V nedojde k poškození přístroje.. Prosím Vás nevíte proč to ta mašina má když  mám vidlici na 230volt?  Jinak ten pus ti naskočí při funkci TIG Na eldu máš nějaký impulz ale kdo ví co to vlastně zase dělá .Ti prodejci někdy neví někdy co píši. Je tady někdo co tuto konkrétni  metodu ovláda a používa impuls na eldě?

Offline

 

#344 27-01-2019 16:39:59

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Rellíku jsem rád  že jsi se ozval, máš pravdu  0.8  tam můžu dát ale kde vezmu těch 200ampéru? Picomig  mi je nedá, právě o tom tady píši. Právě ten Transstel mi to umožní  sice tak na čtyři minutky ale zase nejsem robot ,dám pauzu

Offline

 

#345 27-01-2019 17:01:03

paco77
Člen
Registrovaný: 08-12-2018
Příspěvky: 6

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Svařová … elektrodou

Podla toho co sa pise na wikipedii vyzera, ze picomig s pulzom vie zvarat v "impulznom sprchovom prenose". Transsteel sa do sprchoveho prenosu asi nedostane lebo nema dostatocne vysoke zvaracie napatie - max 24,5V, podla wikipedie sprchovy prenos zacina pri 28V.

M

Offline

 

#346 27-01-2019 17:27:58

paco77
Člen
Registrovaný: 08-12-2018
Příspěvky: 6

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat napsal(a):

https://www.filko-opava.cz/zbozi/svarovaci-technika/mma-invertory/svareci-zdroj-ewm-pico-160-cel-puls/
Ochrana proti přepětí: Nechtěným připojením přístroje k síťovému napětí 400 V nedojde k poškození přístroje.. Prosím Vás nevíte proč to ta mašina má když  mám vidlici na 230volt?

Stava sa pri vyrobe predlzovacky/redukcie zo 400V zasuvky na 230V zasuvku, ze ked to robi nejaky neelektrikar (bohuzial obcas sa stava aj elektrikarom), zle to zapoji a v 230V zasuvke sa objavi 400V (dve fazy proti sebe).

M

Offline

 

#347 27-01-2019 19:03:09

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pat napsal(a):

Rellíku jsem rád  že jsi se ozval, máš pravdu  0.8  tam můžu dát ale kde vezmu těch 200ampéru? Picomig  mi je nedá, právě o tom tady píši. Právě ten Transstel mi to umožní  sice tak na čtyři minutky ale zase nejsem robot ,dám pauzu

V tom případě je picomig předražená hračka. Já s tím svým pegasem svařoval dva dny po sobě na plný výkon (200A) s 0.8 drátem s plynem 92/8. Přičemž svářečka ukazovala až ~216A. Nevypla ani jednou kvůli přehřátí, jen asi 2x nebo 3x vyletěl 16A jistič kvůli tomu, že jsem měl špatně rozvinutou prodlužku... Takže pokud ten "super" picomig neumí tohle tak je to předražená svářečka pro amatéry... wink


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#348 27-01-2019 19:09:45

leko
Člen
Registrovaný: 09-01-2019
Příspěvky: 78

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Rellik napsal(a):

pat napsal(a):

Rellíku jsem rád  že jsi se ozval, máš pravdu  0.8  tam můžu dát ale kde vezmu těch 200ampéru? Picomig  mi je nedá, právě o tom tady píši. Právě ten Transstel mi to umožní  sice tak na čtyři minutky ale zase nejsem robot ,dám pauzu

V tom případě je picomig předražená hračka. Já s tím svým pegasem svařoval dva dny po sobě na plný výkon (200A) s 0.8 drátem s plynem 92/8. Přičemž svářečka ukazovala až ~216A. Nevypla ani jednou kvůli přehřátí, jen asi 2x nebo 3x vyletěl 16A jistič kvůli tomu, že jsem měl špatně rozvinutou prodlužku... Takže pokud ten "super" picomig neumí tohle tak je to předražená svářečka pro amatéry... wink

A sprchu si s tym pegasom dal ? T.j. vedel ist cez 25-28V ?

Offline

 

#349 27-01-2019 19:10:47

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

Hmm, já jsem ráda že objevujete mašinky určené a odzkoušené na montáže, doporučuji někde u prodejce zkusit.Do školy šéf pořídil 180ky, pro potrubáře s dálkovým ovládáním.Na Picomigu navolíte puls, dobu svaru a dobu přestávky. dle tabulky si navolíte číslo programu a zapnete impuls.No a bude Vám to pulsovat s impulsem, nebo bez pulsu. Teď jen přidáváte proud dle potřeby a korekci dotáhnete napětím až to začne bzučet jako panu RCP někde u toho čmeldy...hi

Offline

 

#350 27-01-2019 19:22:01

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Fronius TransSteel či EVM Picomig???

pak už jen sklepat ze stromu nějakého opičáka (s dotací 20tis na průkazku) a dát mu to do ruky lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče