SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 24-04-2009 14:36:03

honza1007
Člen
Registrovaný: 24-04-2009
Příspěvky: 2

Prosim o pomoc s vyberem

Ahoj, chtel bych Vas pozadat o pomoc s vyberem COčka. Doted jsem svaroval pouze invertorem a myslim, ze uz je na case prejit na neco lepsiho (Hlavne kvuli vecnemu oklepavani strusky). Svaruji prevazne jekly do tloustky 3mm a vingly do cca 5mm na silnejsi materialy budu i nadale pouzivat vyse zmineny invertor. Casem bych chtel zkusit nerez a hlinik. Nebudu svaret kazdy den, ale narazove se muze stat, ze to bude denne (zalezi na zakazce). Tady na foru jsem toho precetl pomerne dost, takze bych rad poridil KIT 225 ECO Standard. Muzete mi prosim nekdo rict jestli vybrany model odpovida mym pozadavkum  a bude dostacujici?
Predem diky za prispevky Honza

Offline

 

#2 25-04-2009 09:13:48

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Prosim o pomoc s vyberem

Stačit to bude, pokud ten stroj nebude v každodenním zápřahu okolo svého maxima. Takže žádné každodenní svařování silnějších materiálů. Maximální proud této svářečky výrobce udává 195 A při zatěžovateli 25% a to není žádný zázrak. Číslem v názvu stroje se řídit nemůžete, to už se řešilo tady: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2007072001

Zatěžovatel 25% znamená, že z každých 5 minut (=300 sec) můžete 75 sekund svařovat naplno a zbylých 225 sekund se stroj musí chladit. A tak pořád dokola. Ale, jak už jsem napsal, pokud se budou svařovat hlavně materiály okolo 3 mm a nepojede to 8 hodin denně, tak to stačí.

Pro solidní zámečnickou dílnu bych jako optimum viděl svářečku s max. proudem okolo 250 A při zatěžovateli alespoň 35%. A pokud to myslíte vážně s hliníkem, tak by ten stroj měl mít 4-kladkové podávání, nebo alespoň možnost tam 4-kladku v budoucnu dát (aby se tam vůbec vešla). Více o podavačích a rozdílech mezi 2 a 4 kladkou zde: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008020702

Offline

 

#3 27-04-2009 20:38:34

honza1007
Člen
Registrovaný: 24-04-2009
Příspěvky: 2

Re: Prosim o pomoc s vyberem

Moc dekuju za poskytnute informace, zustanu pri zemi a koupim KIT 225 standart. Cas ukaze jestli bude stacit nebo ne, kazdopadne jeste jednou dekuju....

Offline

 

#4 28-04-2009 17:44:46

jaczub
Člen
Místo: Jihomoravský kraj
Registrovaný: 28-04-2009
Příspěvky: 67

Re: Prosim o pomoc s vyberem

Zdravim honzu,
nevim jestli je dobre uvazovat, ze nejprve koupim stroj slabsi, a potom uvidim, jestli to bude stacit - spis bych se ve vasem pripade podival na nekolikrat zde zminovany stroj KIT 309 Processor, ktery se da za relativne slusny peniz poridit, a da se s nim svarovat do dratu 1,2mm bez problemu. U nas(Slavkov) jej mame za cca 21000,- vc. DPH, mame ho i v dilne ve svarecske skole a jede jak cert - www.drazdil.cz

Offline

 

#5 28-04-2009 18:20:16

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: Prosim o pomoc s vyberem

Souhlasím z jaczjup
but váma bych si připlatil a koupil si silnější but KIT 309 s 250A je asi o 5000 Kč dražší, Nebo KIT 305 s 280A .
Potom v budoucnu si řeknete proč jsem si radši nekoupil silnější, To stejný jsem si říkal já koupil jsem si svářečku ze 180A a to pro mě je docela slabý a svařuju taky material o síle asi 3mm někdy i víc a je mi tet líto že jsem nesáhl po silnější verzi a KIT 309 by mě stačila, nebo bych i sáhl po KIT 305
tak bych zvážil zda je obravdu dobré si koupit váš zmínovaný stroj

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče