SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#151 20-01-2020 13:30:26

pit2000
Člen
Registrovaný: 12-09-2016
Příspěvky: 25

Re: TIG BI-POWER 210 AC/DC Welder Fantasy

Reklamacia prebehla pomerne normalne, poslal som im zvaracku, a rovno som im pisal ze by som preferoval vymenu za jet tig 2. Poslali mi predfakturu, poslal som rozdiel ceny na ich ucet, potom som im volal ci dostali peniaze a oni mi poslali cislo na trackovanie zasielky.
Bi-Power som posielal 7.1. (hned prvy pracovny den) a 17.1. som mal Jet Tiga doma.
Ked sa bavime o cene tak JEt TIG 2 vysiel 855 a Bi-Power cca 480 (ceny bez dane a dopravy - doprava na bipower + doprava helma 40Eur).
Poslanie zvaracky na reklamaciu 35Eur DPD kurierom. A na novy stroj mi dopravu neuctovali. K Bi-Poweru davaju aj helmu v ich cenach za cca 30Eur, tu som si nechal lebo uz som za nu platit prvykrat 20Eur za dopravu a nechcel som platit znova za poslanie naspat. Takze tu mu priratali k novej zvaracke + kupil som rovno aj pedal (42Eur).

Takze zhrnutie celeho zazitku:

Skusenost s predajcom dobra, je dost mozne ze nefunkcnost zvaracky sposobil kurier a v podstate moja chyba ze som si tu zvaracku nerozbalil pred kurierom a neriesil skodu s dopravcom. Zvaracka mala zlomeny predny plast a nefunckne HF (obaval som sa ze pri vymene stroja mi nauctuju minimalne ten rozbity plast - pisali ze je to cca 30Eur ale nakoniec to neriesili)

Zvaracka BI-Power 210 AC DC, ak by to HFko fungovalo tak podla mna trosku hrackarsky vyzerajuci ale super stroj pre niekoho kto chce zacat resp. ucit sa tig AC DC. Za tu ceny aj s dopravou a helmou cca 520 EUR + DPH podla mna v pohode. Samozrejme ma niektore obmedzenia - najviac ma prekvapil startovaci prud ktoreho nastavenie bolo obmedzene na 50% hlavneho (podla navodu dokonca 70%) no a nemoznost lift Tig (to ale bolo v podstate nedorozumenie). Pokial by to HFko fungovalo a nemusel by som zvaracku posielat na reklamaciu tak by som si ju urcite nechal a neriesil to. Na profesionalne pouzitie to asi nie je ale kto sa tym zivi asi nebude kupovat nieco v takejto kategorii.
Co sa zvarania tyka, moc som toho nevyskusal, ale zvarala aj hlinik bez problemov, skuseny zvarac by s nou urcite dokazal pekne zvary.

PS: ako dosli k tej cene za BI-Power neviem, nepytal som sa ale z tej ich standartnej ceny 3300 co maju na stranke mi vychadza bez ich DPH (23%) ze by mala stat cca 600 a oni mi ju predali za okolo 500.

PS2: Za tu cenu sa da samozrejme ULTRA JET TIG a Mini Jet Tig (ten je este o dost lacnejsi) ale ked som to kupoval neboli na sklade, inac budu asi lepsou volbou ako BI-Power kedze tu ma vela ludi dobre skusenosti s tymito strojmi a ten digitalny display ktory zlakal mna mi nakoniec neprisiel ako nejaka vyhoda.

Editoval pit2000 (20-01-2020 15:14:19)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče