SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-05-2009 23:32:03

AIF_II
Člen
Registrovaný: 24-05-2009
Příspěvky: 17

Argon - poraďte

chci koupit TIG, ale asi jako mnozí řeším problém s argonem. Mám možnost získat velkou kyslíkovou flašku z autogenu, je použitelná? Jaké jsou potřeba úpravy? Mám v plánu přepouštět z lahve půjčené na denní pronájem. Je to reálné? Poraďte nějaké schůdné řešení. Díky.

Offline

 

#2 25-05-2009 16:26:31

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Argon - poraďte

Něco podobného se řešilo zde: http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=455 Jednalo se sice o přepouštění Argonu do láhve od CO2, ale jinak platí to samé. Pro domácí použití to lze. V tlaku žádný problém není. Závit je na kyslíku stejný jako na argonu, tedy zase bez problému. Jediný problém může být ve znečištění argonu zbytkovým kyslíkem z lahve (viz to vlákno, na které odkazuji). Další věcí je, že by se ta láhev pak měla přetřít (alespoň na hnědo), aby si ji už nikdo nemohl splést s kyslíkovou. Ale opět zdůrazňuji: toto je možné jen pro domácí použití. Ve firmě je to o průšvih.

Offline

 

#3 25-05-2009 20:37:50

AIF_II
Člen
Registrovaný: 24-05-2009
Příspěvky: 17

Re: Argon - poraďte

Díky za odpověď, zmíněné vlákno jsem i četl, jen jsem chtěl mít jistotu.

Offline

 

#4 07-05-2010 17:55:42

MichalJ
Člen
Registrovaný: 07-05-2010
Příspěvky: 3

Re: Argon - poraďte

Ahoj, mohu jít do sváření nerezu s Argonem 4,6 ?? Mám možnost levné láhve od CO2, naplněné s možností dalšího plnění. Jinak omlouvám se, jsem pouhý amatér a nyní mám políčeno ny výrobu schůdků do bazénu. Nerez jsem ještě nevařil. Svářečka MIG/MAG. Díky

Offline

 

#5 08-05-2010 06:10:26

jerrz_e
Člen
Registrovaný: 09-04-2009
Příspěvky: 15

Re: Argon - poraďte

MichalJ napsal(a):

Ahoj, mohu jít do sváření nerezu s Argonem 4,6 ?? Mám možnost levné láhve od CO2, naplněné s možností dalšího plnění. Jinak omlouvám se, jsem pouhý amatér a nyní mám políčeno ny výrobu schůdků do bazénu. Nerez jsem ještě nevařil. Svářečka MIG/MAG. Díky

Pokud použiješ trubičkový drát můžeš jako plyn mít i Corgon 82/18, jen nevím jestli se ti vyplatí koupít celou cívku!? Jinak MAG jak píšu nebo MIG s argonem 4.6 na schůdky s trubek není to pravé ořechové. Určitě budeš chtít, aby to nějak vypadalo a to s mig mag a ještě pokud jsi to nikdy nedělal nebude pěkné. Sežeň si někoho s Tigem a jen mu to nastehuj, toť má rada.

Offline

 

#6 09-05-2010 18:07:24

MichalJ
Člen
Registrovaný: 07-05-2010
Příspěvky: 3

Re: Argon - poraďte

Jejda děkuju , ale stále z toho nevím jestli to můžu pálit pod tím "čistým " Agronem 4.6 ? Není to ořechové jen vzhledem k tomu , že sváry nebudou tak jemné jako u TIG ? S tím nemám problém, vše bude vařené zespodu , není to žebřík, ale schůdky, tzn. rám z jäckelů a na to plech s prolisy.

Offline

 

#7 09-05-2010 19:16:33

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: Argon - poraďte

MichalJ napsal(a):

Jejda děkuju , ale stále z toho nevím jestli to můžu pálit pod tím "čistým " Agronem 4.6 ? Není to ořechové jen vzhledem k tomu , že sváry nebudou tak jemné jako u TIG ? S tím nemám problém, vše bude vařené zespodu , není to žebřík, ale schůdky, tzn. rám z jäckelů a na to plech s prolisy.

Ar 4.6, vhodný pro TIG, není vhodný pro MIG svařování nerezu, ani uhlíkových ocelí. Není zaručeno dostatek tepla. Tudíž spoj bude s vysokým převýšením, tzv. studený spoj, veliký rozstřik, oblouk hoří nestabilně a svár je nevyhovující. Podmínka pro svařování MIG nerezu je použití směsi Ar/O2, obvykle postačí 98%Ar/2%O2, popřípadě ve stejném poměru Ar/CO2.

Pokud použijete trubičkový nerez drát, bez problémů můžete použít čistý CO2 a odpadne vám problém se sháněním uvedené směsi.

Offline

 

#8 09-05-2010 22:22:59

MichalJ
Člen
Registrovaný: 07-05-2010
Příspěvky: 3

Re: Argon - poraďte

Super odpověď , děkuji.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče