SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#376 01-06-2022 18:02:08

varok
Člen
Místo: Havířov

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Mám v garáži podobný kompresor ale na 50L nádobě a po pár natlakováních už je docela horký. Takže u 100L nádoby tedy musí mít radost.

Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

#377 01-06-2022 20:11:56

autocross
Člen
Místo: Bystřice

Já mu teplotu neměřil, takže je mi jedno jak mu je.

Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

#378 02-06-2022 19:56:52

varok
Člen

Jak chceš.

#379 29-08-2022 15:17:43

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

na toho Hechta co má pan autocross jsem koukal v obchodě,
nemá tak velkej výkon jako ten "dvoumotorovej čtyrválec" co mám já, ale PPS plazmu určitě utahne.
S tím čtyrválcem jsem tak spokojenej že jsem teď pořídil ještě jeden. Měl sem velkou zakázku tak jsem vzal dvě 120A plasmy.
Běžně děláme jen s jednou ale to jdou velké věci moc pomalu.
Jeden najednou stíhá krmit dvě 70A plasmy ale běží nonstop. Jde o průměr trysek (tady 1.3mm)
Ty 120A maj 1.9 to by nestíhal, proto sem pořídil druhý. Všechno lze pohodlně naložit do jednoho auta, netřeba tahat nějakej 5kW nesmysl s 200l nádobou.
Zajímavostí je hluk, ten novej je tichej, ten starej byl taky, pořád je to řádově lepší než ty klasický válce, ale po dvou letech je rozdíl slyšitelný. smile

Editoval bourač (29-08-2022 15:19:35)

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#380 29-08-2022 16:27:36

varok
Člen

Tak jestli to je dělané na podobném principu jako ty malé Airbrush kompresorky nebo ty na foukání kol aut apod. tak tam není klasický velký píst. Proto to moc nevydrží. Na ojnici je jen jakoby kolečko z hrubšího plechy, na tom manžeta z plastu nebo kůže a na tom další kolečko z plechu. https://www.airbrush-potreby.cz/store/g … 15___.html
Mám to tak na Orlíkovi AS 189 i co mám kvalitní kompresorek na foukání kol. A kompresor který jede na sucho prostě tolik nevydrží. Buď už budou v háji ty manžety na pístu, nebo nějaké ložisko apod. Sice tohle už jsou modernější kompresory, ale princip bude podle mě stejný nebo podobný. Když už je chcete takhle trápit, koupil bych alespoň něco kvalitnějšího, třeba Abac? Ten už takové taky vyrábí.

Edit: Jak dlouho vám takový kompresor běží na stavbě v kuse?

Editoval varok (29-08-2022 16:40:06)

#381 29-08-2022 16:39:31

varok
Člen

To mi přijde stejný úlet jako třeba co vídám poslední dobou v e-shopech, na aukru apod. Malé jednopístové kompresory na 24L nádobách bývaly bezolejové a olejové. Bezolejové měly menší elektromotor kolem 1kW přes řemenový převod na klikovku agregátu kompresoru. Sací výkon odhadem kolem 200L/min. naprázdno a ani to možná ne. Olejové mívaly elektromotor kolem 1,5kW s přímým náhonem klikovky agregátu. Takový kompresor má kolem 220-240L/min. sací výkon naprázdno. Pak začali dělat větší s motorem 1,8kW a 2,2kW, ten mám teď taky v garáži. Třeba Scheppach udává u kompresoru 1,8kW sací výkon kolem 260L/min. a u 2,2kW sací výkon kolem 280L/min. Ale nyní jsou malé jednopístové kompresory kolikrát označené i 2,8kW nebo jsem viděl i 3,4kW(což je nesmysl) na malé 24L nádobě. Sací výkon ale udávaný taky jen kolem 220L/min. Jakto? A to jsou prosím pěkně OLEJOVÉ kompresory. Scheppach dokonce vyrábí i kompresor 2,2kW jen na 16L nádobě. Z mého pohledu prostě kompresor takový výkon třeba má, ale jen krátkodobě.

#382 29-08-2022 22:49:12

bourač
Člen
Web

varoku ten Hecht běží na stavbě 10hodin denně, třeba tři dny v kuse. Pak se 14dnů válí doma a nedělá nic protože práce na něj není. Ten první už víc než rok nebo kdy jsem ho zapřáhl. Najdi si to podle příspěvků.
Jo - má celkem kvalitní filtry, ty čistím, tak to vím. Jak vypadá uvnitř netuším, jen je trochu hlučnější.
Ty tvoje Sepeachy big_smile a podobný krámy vydrží makat v kuse 10hodin?

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

#383 30-08-2022 00:06:24

varok
Člen

Nevím, já je nemám. Psal jsem to jen jako příklad. A psal jsem přece, že i když to jsou olejové kompresory, tak nejsou určeny pro dlouhodobý provoz. Tak jestli vám běží i 10 hodin v kuse, tak to klobouk dolů.

#384 Včera 19:38:42

Petrpet
Člen

Ahoj kluci, supr, že se tu dělíte o informace!
Poprosil bych kluky @vyrobca a @bourače (popř. i ostatní) kteří mají kompresor hecht 2089 o info.
Pokud disponujete watmetrem kolik má hecht 2089 cca skutečný příkon?
Nebo jestli máte klešťák jaký tam teče proud a při jakém napětí???

Proč se ptám.
Nedávno jsem měl polskej Tagred TA386 (velká obdoba toho Hechtu). Také má udávané 3kW (2x1500W) jako hecht.
Jenže.
Při změření to ukazuje jen cca 2000-2100W příkon!!!

Četl jsem tu od Vás, že hecht 2089 tlačí 0-8bar za 1min. 5sec. To je dost dobré!
Tenhle Tagred trval 0-8bar 1min a 35sec.
Z 6-8bar mu to trvalo 35sec.

Pokud by byl příkon skutečně okolo těch 3kW tak by to mělo trvat 0-8 kolem 1min. jak píšete a 6-8 cca 20sec.!
Mluvím vždy o 50L bandasce.

Vypadá to, že soudruzi z Číny pěkně šetří na mědi a průřez drátu v motorech je ojebanej. No jak jinak, že ano...
Ale tento hecht se dle času co udáváte jeví, že je ještě trochu poctivej. Ta 1min. 5sec. tomu  odpovídá.
Taky má ještě "starší" stříbrné hlavy s vyššíma žebrama.

Mám doma ještě Tagred TA302 s 550W motorem a ten má opravdu příkon cca 550W. To naprosto sedí. Ale už ho mám pár let.

Proto Vás moc prosím o pomoc s tím watmetrem nebo aspoň ampéry/volty.
Sice hecht moc nemusím, ale vypadá to, že je každopádně lepší.

Hodně se tomu věnuji a tyhle info by byly pro mě moc cenné.
Tagred 386 jsem vrátil, protože je to podvod. Tak trochu jsem to čekal, ale o 1/3 menší příkon je opravdu prasárna.

Kluci díky.
Petr

Editoval Petrpet (Včera 20:13:17)

#385 Dnes 00:57:40

bourač
Člen
Web

watmetr ani klešťák nemám ale zrovna se chystám pořídit tohle: https://www.growmax.cz/el07-1f--zasuvko … lektromer/
až to budu mít dám sem nějaký info.
Jinak už sem tady někde psal (mám ty Hechty dva) že ten starší je trochu hlučnější než ten o rok mladší.
Jestli je to tím že už je vyčvochtanej nebo je poslední verze odlišná netuším, oba jsou shodné vzhledem i výkonem.

Děláš recenze na YT? Bereš palmáre od gugla? big_smile

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla