SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 15-03-2021 19:30:14

mal
Člen
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 19-10-2013
Příspěvky: 33

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

bourač napsal(a):

tento kompresor nemůžeš mít moc dlouho, Štolverk ho nabízí teprv krátce - jestli se nepletu...

Ne, dodán před koncem roku, byl to první kompresor, kde byly uvedeny sací výkony k poměru tlaku. Má být průtok/výtlak - když neumíš Německy a spolehneš se na překladač :-)
Má to 7-mi letou záruku a třeba si na výrobu v Číně dohlíží.

Pro mé hobby použití zatím spokojenost.

Martin

Editoval mal (15-03-2021 20:49:05)

Offline

 

#102 15-03-2021 19:50:27

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

já tu tabulku chápu jako výkon na výtlaku, dle kW elektromotorů by to odpovídalo.
Každopádně je to nevídaná informace, toto jsem u žádného obchodníka neviděl.
Někteří seriozní zdůrazní výkon na výstupu ale ne Bary.
Štolverk to asi myslí s podnikáním vážně.
Mám od něj 120A plasmu už několik let a maká.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#103 15-03-2021 20:44:42

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Vypadá dobře, i ten 4,5m kabel.
Jen jsem u nás nenašel prodejce-je to možné?


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#104 15-03-2021 20:55:54

mal
Člen
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 19-10-2013
Příspěvky: 33

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

PedroKV napsal(a):

Vypadá dobře, i ten 4,5m kabel.
Jen jsem u nás nenašel prodejce-je to možné?

A proto jsem to risknul z Německa, doprava, trošku dražší, protože to dodávají na paletě.

Jinak kombinace TIG/MMA/plazma vyšla před vánocemi levněji od https://wellweld.cz/

domluva s ním byla dobrá.
Zkus se  zeptat, jestli by nedovezl i kompresory.

Martin

Offline

 

#105 15-03-2021 21:17:47

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

u toho welweldu jsem již také nakupoval, (mám jejich kamenou prodejnu za rohem) nemám nač si stěžovat.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#106 15-03-2021 22:07:27

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

viem ze sa yvrabaju kukal som recenzie na youtube z ameriky...nadoba 100/150 litrov a na nej 3 az 4ry jednostky
kamarat mal taky maly tichy 1500w od hechtu ( ale vykradli mu pivnicu a uz nema ziadny) v panelaku lebo predtym mal tusim gude ale klasiku a to revalo ako dive susedia nadavali tak to dal prec,mna odradil vykon...proste som chcel viac,keby kupujem dnes tak idem do toho 3kw hechtu

Editoval pavol.sk (15-03-2021 22:09:54)

Offline

 

#107 16-03-2021 07:33:43

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

3kW Hecht vypadá v poměru cena/výkon dobře, jen 3kW je 13A, to na stejné fázi a rozhodně ne jističi s plasmou už moc nevidím. Domovní jistič je 25A. Kolik bere ta plasma? (třeba je to blbý dotaz, ale lepší, než se nezeptat).

EDIT: mimochodem, ten Wellweld.cz má naprosto tragický stránky a kdyby tu bourač nepsal, že je má za rohem a jsou v pohodě, obloukem bych se jim vyhnul jako podvodnému eshopu.

Editoval PedroKV (16-03-2021 07:43:14)


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#108 16-03-2021 08:06:12

mal
Člen
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 19-10-2013
Příspěvky: 33

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

PedroKV napsal(a):

EDIT: mimochodem, ten Wellweld.cz má naprosto tragický stránky a kdyby tu bourač nepsal, že je má za rohem a jsou v pohodě, obloukem bych se jim vyhnul jako podvodnému eshopu.

Ty stránky vypadají hrozně, nejspíš kopírováno a přeloženo přímo z německých a proto jsem zvolil, telefonický kontakt a vše v pohodě.
Uklidnila mě navíc i platba až při převzetí od přepravce.

Martin

Offline

 

#109 16-03-2021 12:06:34

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Pedro stránky mají tragické  může být. Spíš začínající firma a moc to neumí.
obchod patří s.r.o. s jednatelkou jsem mluvil osobně a vím kde bydlí. smile
100% nejde o podvodníky, za to ručím.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#110 16-03-2021 12:42:40

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

bourač napsal(a):

..... s jednatelkou jsem mluvil osobně a vím kde bydlí. smile

Vyprávěj a buď nechutně podrobnej !  big_smile

Offline

 

#111 16-03-2021 14:44:09

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

pafik1605 napsal(a):

bourač napsal(a):

..... s jednatelkou jsem mluvil osobně a vím kde bydlí. smile

Vyprávěj a buď nechutně podrobnej !  big_smile

:-) Ne že by mě to taky nenapadlo.. ;-)

No, bourači, to paní majitelce doporuč někoho, kdo s tím umí, protože takhle si dost šlapou po štěstí. Na podzim si kolegyně objednávala boty, pak jí volali z banky, že transakci stopli. Tak mi ukazovala ty stránky a vypadalo to podobně. Tak si vybrala nový boty a e-shop stejné kvality, ten mi naštěstí ukázala dřív, než jí banka rozškubala kartu a občanku :-D


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#112 16-03-2021 17:00:07

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

jak je to s bordely (veřejnými domy) ty jsou taky zavřený? Zdá se mi že někteří pražští svářeči s tím maj problém a ventilují ho na foru big_smile

Jel jsem dnes okolo, tak sem do Welweldu zaběhnul na kus řeči.
Jednou sem si něco objednal (osobní odběr) maj prodejnu přímo v historickém centru Ml. Boleslavi a nedá se tam kloudně zaparkovat.
Zavolal sem do prodejny a maník vyběhl a zboží mi podal do auta. Takový weldingdrive.
Prodavač je tam stále stejný, o problémech s webem ví - už dostali vynadáno od víc zákazníků.

Jednatelku jsem viděl někdy v lednu. Info spešl pro pafika: je jedlá big_smile,
však si tam něco kup, když budeš mít kliku bude na prodejně.

Jo - ty kompresory, to je membránový. Stavil sem se v Hechtu a nechal si ho předvést, je to kompresor od jiného výrobce než Stahlwerk ale aparát má hodně podobný. Je to opravdu tiché, stál sem s prodavačem nad tím a normálně jsme hovořili.
Ten 3kW nemají (prý v červnu) mají 1,5kW. Na štítku je údaj 246l/min. Tomu nevěřím a Hechtprodavačům jsem udělal přednášku na téma sací/tlačný výkon komprasoru s přihlédnutím k tlaku. Koukali jak blázni.

Provozuju pístový klasiky a také jeden lamelový. Tyhle membránový mě zajímaj. Něco pořídím a poreferuju.

btw: plasma Stahlwerk 70A s pilotem maká nouproblema.

Editoval bourač (16-03-2021 17:09:01)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#113 16-03-2021 17:32:23

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

To jsou membránové? Jsem myslel že je to dělané na podobném principu jako ty malé kompresorky na auto nebo ty airbrush kompresorky, ale ty jsou pístové. Sice pístové je takové ošemetné, protože píst je jen jakoby kovové kolečko s manžetou, ale psáno pístový. Třeba ten co mám doma jede krásně potichu, Orlík AS189. Ale dává dost málo vzduchu a tlak jen do 3 Bar. Membránový mám doma jeden na foukání pneumatik, co tatík kdysy někde koupil, asi na burze. Ten ale dělá hrozný kravál. nějaké ruské zvěrstvo. Je těžký, celokovový a motorek ve velikosti zhruba jako na chladici Felicie apod. Ale ten už dává docela dost vzduchu, ale odběr proudu brutální.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#114 16-03-2021 17:48:39

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

bourač napsal(a):

.....
Jednatelku jsem viděl někdy v lednu. Info spešl pro pafika: je jedlá big_smile,
však si tam něco kup, když budeš mít kliku bude na prodejně.

Jo - ty kompresory, to je membránový. Stavil sem se v Hechtu a nechal si ho předvést, je to kompresor od jiného výrobce než Stahlwerk ale aparát má hodně podobný. Je to opravdu tiché, stál sem s prodavačem nad tím a normálně jsme hovořili.
Ten 3kW nemají (prý v červnu) mají 1,5kW. Na štítku je údaj 246l/min. Tomu nevěřím a Hechtprodavačům jsem udělal přednášku na téma sací/tlačný výkon komprasoru s přihlédnutím k tlaku. Koukali jak blázni.

Provozuju pístový klasiky a také jeden lamelový. Tyhle membránový mě zajímaj. Něco pořídím a poreferuju.

btw: plasma Stahlwerk 70A s pilotem maká nouproblema.

Mám v Boleslavi pár známejch, tak já tam někdy v létě zajedu na mašině. smile
Membránovej, takže něco jako přerostlý vzduchování do akvária? To tichý je, ale co výkon?

Offline

 

#115 16-03-2021 19:09:46

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

jsem blbec, spolehl jsem se na informace od podavače z Hechtu sad

opravdu to není membránový (varoku máš 100 bodů)

je to písťák - tady je PDF soubor náhradních dílů z webu Hecht.
https://i.postimg.cc/YhLqXgck/2086.png
I kreten jako já na obrázcích vidí píst + válec.

Ruce pryč od toho, asi do garáže na chvilkový provoz dobrý ale na celodenní zátěž sotva.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#116 16-03-2021 19:19:25

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Jsem se jenom ptal, ale membráňáky určitě nedají takový výkon, nebo ano? Tam bude podle mě finta někde jinde. Mám doma podobný: https://www.airbrush-potreby.cz/store/g … 89___.html a tady je v podstatě to hlavní: https://www.airbrush-potreby.cz/store/g … 16___.html Něco podobného mám i u kompresorku na foukání pneumatik auta. Není to takový ten plastový shit za 250,- kč ale kovový s větším elektromotorkem a přímý náhon. Taky jede docela potichu, jen takové vrnění. Tak jestli ty vaše v odkazech nepracují na podobném principu, jen mají třeba větší ten píst a větší zdvih. Je to ale jen MŮJ ODHAD pro pány mistry Ihlana a spol.

EDIT: Omlouvám se, ty odkazy to nějak zmrvilo. Takže doma mám airbrush kompresor Orlík AS189 s nádobou 3L. V autě mám na foukání kol tenhle: https://www.hadex.cz/img/zbozi/t801.jpg
Snad ten odkaz bude fungovat správně.

Editoval varok (17-03-2021 18:14:04)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#117 16-03-2021 20:00:30

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

membranovy kompresor ti da vykon aky chces ale treba si uvedomit ze to neni nic pre socky

Offline

 

#118 16-03-2021 21:17:55

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Aha smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#119 16-03-2021 22:18:44

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

kazdy kompresor sa da teoreticky pouzit na vsetky aplikacie ale zaroven kazdy niecim vynika a preto nenajdes nikoho kto by mal napriklat ten membranovy v dielni a tam by mu pohanal komplet pneumaticke naradie lebo by bol tak drahy ze by si kazdy normalny clovek radsej kupil snekovy

Offline

 

#120 16-03-2021 22:29:45

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

nebo lamelový, používám s motorem 2,2kW (3fáz) a utáhne dvě velké plasmy.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#121 17-03-2021 03:46:45

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Lamelovy som mal zanovny z prevadzky-sluzil ako rezerva,ze zapinal sa len sem tam a na moj vkus bol dost hlucny a s 3kw motorom to nebolo nic extra,ze som ho predal znamemu.
Ale momentalne som prisiel k ulozenke-nepouzite duchadlo s 4alebo 5kw motrom-vyzera to ako dva lamelaky oproti sebe,ze dvojite.Budem laborovat co z neho vymacknem lebo na papieri len strohy udaj,ze 2atmosfery to da  a nic konkretne ale na to sa mi zda,ze by dal len 2atmosfery  lebo neda sa ani ruka pri vystupe drzat ked sa zapne ,ze uvidim ked ho zapojim na 1000litrovy vzdusnik big_smile  Kazdopadne z duchadla som este kompresor nestaval . Zeby to nakoniec nebolo len na neaky nizkotlakovy rozvod


Kutil s.r.o.

Offline

 

#122 17-03-2021 04:33:21

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

varok napsal(a):

Něco podobného mám i u kompresorku na foukání pneumatik auta. Není to takový ten plastový shit za 250,- kč ale kovový s větším elektromotorkem a přímý náhon. Taky jede docela potichu, jen takové vrnění. Tak jestli ty vaše v odkazech nepracují na podobném principu, jen mají třeba větší ten píst a větší zdvih. Je to ale jen MŮJ ODHAD pro pány mistry Ihlana a spol. zdroj

ked ma uz spominas tak si mal ukazat co to mas na dofuk kolies nech aj my mame v riaditelni ticho tongue
vojineeee.... (sice ty si asi na vojne nebol...)...

Orlík AS189 s nádobou 3
a https://www.hadex.cz/img/zbozi/t801.jpg
no to si nemohol dat link na produkt musel si obrazok ? - teraz aby v hadexe clovek zhanal tech parametre podla obrazka.


ked to zvladnes doplnit do povodneho prispevku usetris si novy prispevok a ja svoj odstranim
usetris aj mne lebo sa bojim ze jedneho dna tymi kopancami ta predbehnem...  v pocte prispevkom big_smile

Editoval ihlan (18-03-2021 04:56:04)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#123 17-03-2021 17:34:08

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Joe66 to je duchadlo...ako to nazvat taky slimak ? lebo tie sa vacsinou nerobia na dake extra tlaky skor su stavane na velky prietok,daj na motor motorovu spust aby ti nezhorel a vyskusaj aky ti da tlak na vystupe pri zablokovani velkou nadobou alebo niecim podobnym
no ked je tam raz uvedeny tlak 2atmosfery tak cez tu hodnotu sa asi moc neposunies
v byvalom zamestnani sme mali taketo jendotky s prikonom 35/55kw ked to fukalo nedalo sa pri tom ani normalne nadychnut

Editoval pavol.sk (17-03-2021 17:35:29)

Offline

 

#124 17-03-2021 20:39:54

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 599

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

No u Hechtu by som tie udaje bral velmy zlahka,ako u každého čínana.

Offline

 

#125 17-03-2021 22:19:17

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Zkusenosti s kompresory pro plazmu

Pavol tazko povedat,ze je to slymak lebo vyzera to akoby sa vo valci nalezato tocili lopatky-asi mosadzne,ze tiez som tak dumal,ze dam neaky    motorovy   spustac na motor  nastavim podla motora prud a budem pozerat za aky cas natlaci urcitu  nadobu na aky tlak  a ako sa to bude spravat big_smile
Pre Ihlana ked chces kvalitny a vcelku aj tichy kompresor na 12voltov na dofukovanie pneu  tak je dobry z starsich vw tuaregov.Take iste sa davali aj do audin q7 . Sem tam sa daju zohnat na bazosi od 30 do 60eur  a nafukas s nimi aj pneu na nakladaku v pohode a veci na nom boli este poctive oproti kompresoru z pasata novsieho big_smile Par ich mam v zalohe ked mi chlapci podonasali veci z volkswagena kde makali a je to taka lepsia kvalita ale ake su nove uz neviem. A bavime sa o originalnom kompresore na dofukovanie pneumatik -skladaci v krabicke asi 20x20cm s predpripravou na mozne  nasrubovanie  naplne s  tesniacu kvapalinu.Len aby si si to nepomylil s kompresorom co sa ponuka na dofukovanie mechov v podvozku

Editoval Joe66 (17-03-2021 22:27:51)


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče