SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 25-10-2020 10:12:06

JuroSK
Člen
Registrovaný: 12-11-2017
Příspěvky: 5

Kvalitnejsi horak na kartusu do dielne

Zdravim,
chcel by som poprosit o radu pri vybere nejakeho lepsieho kartusoveho horaku na take vseobecne pouzitie do dielne a obcasne spajkovanie.

Vecsina vyze tak  "plastovo" a aj z toho aktuálneho mám pocit ze sa roztopi alebo vybuchne po 15min.... smile mimo to nefunguje pri roznych polohach a musi byt staticky hlavne ked je nova kartusa...

Typy co maju horak hned za zlastom sa mi nejako nepozdavaju a jedine co sa zda byt schopne je BERNZOMATIC TS8000 a jemu podobne.

TS8000 je aj pomerne drahy tak by ma zaujimalo ci to stoji za tu cenu alebo ktora jeho kopia za polovicnu cenu je dobra smile

Offline

 

#2 25-10-2020 11:01:38

JuroSK
Člen
Registrovaný: 12-11-2017
Příspěvky: 5

Re: Kvalitnejsi horak na kartusu do dielne

este sa mi podarilo najist jeden celkom kvalitne vyzerajuci horak ROTHENBERGER Super-Fire 2 na ktory sa daju vpohode dokupit aj ND

https://rothenberger.com/sk-sk/solderin … ire-2.html

viem si ho zohnat za cca 70€ aj s dopravou

pripadne lacnejsia alternativa s viac tryskami

https://www.amazon.de/SMAUTOP-Propanbre … B07RW7PB85

Offline

 

#3 26-10-2020 13:31:05

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: Kvalitnejsi horak na kartusu do dielne

Jeste muzes proletet nabidku svedskeho Sievertu, to je jeden z tradicnich vyrobcu s dlouhou historii a zkusenostmi.
Napr. Sievert Powerjet 2535 Blowtorch. Mam jej doma s tim zakladnim horakem/hubici. Hubice jsou vymenitelne, casem muzes dokoupit jny rozmer podle potreby.
Jak jsem psal mam jej doma, ale paradoxne v drtive vetsine pouzivam levny horak z Ciny (kovovy https://www.aliexpress.com/item/32902021736.html). Ma trochu sirsi plamen, ale dobre soustredeny a lze nasadit na bezzavitove kartuse 227 g, ktere jsou levnejsi nez zavitove. Na bezne prace kolem domu - neco ohrat, opalit, vyzihat, rychle zaletovat je to plne dostatecne. Stoji to pakatel a tyhle veci casto umiraji na pujceni nebo neopatrnost, slapnes, spadne a tak. U draheho horaku to mrzi, je dobre mit i takove otloukanky.

Jo a ted si jeste ujasni typ kartusi, ktery budes pouzivat. To jsi vubec nezminil, mozna je ti to jasne, mozna ne. Ty horaky, ktere jsi sem postnul vyse namontujes jen na ty znovulnitelne ocelove Mapp a PB (zlute a modre) s dvojitym dnem. NE na kartuse propichovaci, zavitove, bezzavitove... Pokud chces MAPP nemas na vybranou, ale pokud ti staci PB tak si zjisti kolik stoji jaka bomba a podle toho vyber horak. Pac jedna vec je horak a druha spotrebak.

A jeste varovani. U tech horaku s kartusi v kuse, ktere drzis v ruce bez ohledu na znacku (kvalitu), o moc vic jak 10, 20, 30 minut bych s tim nepracoval (podle intenzity a opakovani). V pripade intenzivniho ohrevu a letovani radeji hadici a horak neco jak stara Meva bez cehokoliv plastoveho. Ty kartusove jsou vsechny bez rozdilu fakt jen na takove kratkodobe pouziti. Ne s tim makat 8 hodin v kuse.

Editoval Jakobo (26-10-2020 14:18:35)

Offline

 

#4 30-10-2020 14:25:32

JuroSK
Člen
Registrovaný: 12-11-2017
Příspěvky: 5

Re: Kvalitnejsi horak na kartusu do dielne

Dik za tip ale uz som kupil ten BERNZOMATIC TS8000 za 80e

Zatial na kartusi uvidim kolko ot bude zrat a keby bolo treba viem to hodit aj na nejaku 5Kg propanovu flasu a dokupit sa da hadica a rozne ND.

Inak na prvy pohlad a test  sa to vobec neda porovnat s horakmi co som mal alebo mam.... konstrikcia celkom slusna celokovova!

Funguje to v hocijakej polohe co som si doteraz nemohol dovolit smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče