SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#301 23-12-2020 03:15:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

upalovanie ludí,
no, lituju ty sebevrahy co zvolí tuto metodu, kdyby věděli jak moc to bude bolet - určitě by vybrali jinou metodu big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#302 23-12-2020 08:29:02

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4461

Re: Udělali jste si Vánoce ?

momák napsal(a):

Ten se ho natahal a to byl dřevěněj,natož železnej.To by padl někde někde pod kopcem smile.Myslím,že už ho nepotřebuje:).

Však  taky pod ním  padl. Vícekrát. A ten  kříž nakonec za něho  nesl,  za pár peněz,  někdo  jiný. To  ale nevím,  jestli  to  nebyla dodatečná  umělecká  licence. O tom  uměla krásně mluvit moje teta.  Uměla celou  Křížovou  cestu,  před každým  obrazem  coby zastavením Křížové  cesty popisovala,  co  se s ním  dělo.  Krásný  marketing,  2000 let starý  a přesto  pořád účinný. Kde se na to  hrabou  komunisti.

Offline

 

#303 23-12-2020 09:33:56

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4461

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Jinak před nějakým  časem  tady kdosi  dal  odkaz  na českého prodejce invertorů  Dnipro. Jsem  to  průběžně sledoval, dostal  chuť přidat  ke svému  trafu  ještě invertor,  ale váhal  jsem  nad cenou,  která  byla přes u  mnou  vybraného  invertoru  ,  s napětím  naprázdno 65 V, přes tři  tisíce plus to  tehdy vypadalo  ještě na dodatečný  nákup  svařovacích  kabelů  za další  tisícovku. Pak jsem koukal  před vánocemi  a prodejce invertor zlevnil  téměř o  tisícovku. https://www.santec-electronic.cz/Dnipro … -d6366.htm
A to  už  bylo  pod mým limitem. Okamžitě jsem  objednal  plus jak  to  došlo,  jsem  zjistil ,  že svařovací  kabely kupovat  nemusím.
Přes trochu rozpaky při  nákupu  a při  dodání jsem  spokojen.  Zkoušel  jsem  zatím  jen  připojit k  síti a všechny funguje,  jak  má. Přepínače přepínají,  světýlka svítí,  ventilátor fouká,  pojistky drží.

Offline

 

#304 23-12-2020 10:14:36

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2665

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Radim napsal(a):

Jinak před nějakým  časem  tady kdosi  dal  odkaz  na českého prodejce invertorů  Dnipro. Jsem  to  průběžně sledoval, dostal  chuť přidat  ke svému  trafu  ještě invertor,  ale váhal  jsem  nad cenou,  která  byla přes u  mnou  vybraného  invertoru  ,  s napětím  naprázdno 65 V, přes tři  tisíce plus to  tehdy vypadalo  ještě na dodatečný  nákup  svařovacích  kabelů  za další  tisícovku. Pak jsem koukal  před vánocemi  a prodejce invertor zlevnil  téměř o  tisícovku. https://www.santec-electronic.cz/Dnipro … -d6366.htm
A to  už  bylo  pod mým limitem. Okamžitě jsem  objednal  plus jak  to  došlo,  jsem  zjistil ,  že svařovací  kabely kupovat  nemusím.
Přes trochu rozpaky při  nákupu  a při  dodání jsem  spokojen.  Zkoušel  jsem  zatím  jen  připojit k  síti a všechny funguje,  jak  má. Přepínače přepínají,  světýlka svítí,  ventilátor fouká,  pojistky drží.

.... stěrače stírají ..... big_smile

Offline

 

#305 23-12-2020 10:37:04

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Udělali jste si Vánoce ?

@Radim: si stezuj na cenu "pres 3 tisice". wink Podobnou krabicku jsem pred 20 lety vyzvedaval pro jednoho pribuzneho za nejakych 12, pokud me pamet neklame (ne, nebyl to Fronius).


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#306 23-12-2020 11:52:20

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Radime vono to dokáže i svařit traverzu. Uvidíš. smile
A lidi z oboru který nechodí na Svarfórum čumí a kroutí hlavou big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#307 23-12-2020 12:00:22

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4461

Re: Udělali jste si Vánoce ?

E-Ryc napsal(a):

@Radim: si stezuj na cenu "pres 3 tisice". wink Podobnou krabicku jsem pred 20 lety vyzvedaval pro jednoho pribuzneho za nejakych 12, pokud me pamet neklame (ne, nebyl to Fronius).

Holt co  bylo  včera,  už  není  dnes.

Bourač: hm,  traverz doma moc nemám. To  bych  si  musel nějakou  koupit. Že by taky k vánocům?
Ale budu  opravovat  vrátka,  sloupek  k  plotu,  možná  i  víc sloupků atd,  a dělat  nějaké  stojany a držáky.... Očekávám,  že s invertorem  to  půjde snadněji  než  s trafem.
Akorát ,  to  trafo  jsem  si  mohl  dovolit položit třeba na židli,  protože bylo  těžké. S tím  invertorem  mám  problém,  položit ho  při  vaření  na něco  jako židli  se obávám, protože bych  ho  asi  kabely brzo  shodil  na zem a on  by asi  chcípl. Asi  bych  s ním  měl  vařit tak,  že ho  budu  muset nosit na popruhu. Položený na zemi  zas bude nasávat všelijaký  prach.

Editoval Radim (23-12-2020 12:09:03)

Offline

 

#308 26-12-2020 11:47:39

joE
Člen
Registrovaný: 05-01-2008
Příspěvky: 65

Re: Udělali jste si Vánoce ?

pafik1605 napsal(a):

To máš stejný, jak u ženských; občas si říkáš, co na ní ten chlap vidí......

vzpoměl jsem si na film Pod jezevčí skálou ,  Tomáš Holý říká dědovi (hajný Straka) "máma je kouzelná..."
děda "....kouzelnice...."  protože jeho syna odtáhla do města.... smile

některý ženský mají techniku kterou běžně neukazujou.... big_smile  a pak si řekneš "co na ní vidí...."

Offline

 

#309 26-12-2020 23:58:59

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Udělali jste si Vánoce ?

třeba absence dávicího reflexu? big_smile

Radime, doporučuju židli, a aparát lehce přitáhnout svěrkou. Budeš mít plac i na elektrody atd.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#310 27-12-2020 09:14:01

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2665

Re: Udělali jste si Vánoce ?

bourač napsal(a):

třeba absence dávicího reflexu? big_smile

nebo naopak nastává už jen při pomyšlení na to ..... big_smile

Offline

 

#311 27-12-2020 12:26:10

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4461

Re: Udělali jste si Vánoce ?

bourač napsal(a):

Radime, doporučuju židli, a aparát lehce přitáhnout svěrkou. Budeš mít plac i na elektrody atd.

Jo,  nějak  to  vymyslím.

Offline

 

#312 27-12-2020 12:30:54

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8510

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Nebo přikurtovat k cihle? big_smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#313 27-12-2020 18:06:29

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Udělali jste si Vánoce ?

Letos jsem svého LASTON MINI-160HT používal hodně často a zvykl jsem si ho mít na rameni. Tím, že je lehoučký, měl snahu při zatažení za kabely padat, i když jsou kabely třímetrové. Při práci na žebříku jsem ho pověsil na háček, při práci "na zemi" leží na podlaze nebo visí přes rameno. A když visí přes rameno, tak mám regulaci svařovacího proudu přímo u ruky. Faktem je, že má jen 3 kg.

Offline

 

#314 27-12-2020 20:55:22

joE
Člen
Registrovaný: 05-01-2008
Příspěvky: 65

Re: Udělali jste si Vánoce ?

jirkati napsal(a):

Letos jsem svého LASTON MINI-160HT používal hodně často a zvykl jsem si ho mít na rameni. Faktem je, že má jen 3 kg.

já mám 5.9kg a to už je za delší dobu cítit.... použil jsem základ z batohu, dva popruhy na ramena s pevnou základnou, přišil další popruhy na uchycení svářečky a můžu lézt kudy chci smile
Donutilo mne to protože jsem před 2r. dělal "solární" skleník....vymyslel ho nějaký Bittermann z AV v Třeboni a výška je 2.7m.
Spousta příček protože je osazený komplet 2sklem , T.čko 25.
Nechat to udělat na zakázku tak se nedoplatím ...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče