SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 10-06-2009 11:34:40

Black25
Člen
Registrovaný: 17-04-2009
Příspěvky: 2

Pouziti Ar/CO2 ???

Dobry den,
omlouvam se za priblblou otazku ale ma nekdo predstavu jak se bude chovat hlinik pod smesy plynu Ar/CO2 v pomeru 85/15 pri pouziti metody MIG ? Upozornuji ze pevnost svaru neni nijak kriticka. Mam doma starsi hlinikova kola ale zena bohuzel moc nezvlada parkovani u obrubniku a tak uz je to na nich znat... Chtel jsem ty ryhy vyvarit ale bohuzel nemam k dispozici cisty argon a nerad bych koupil zbytecne drat. Bude se pod tim ten material nejak rozumne rozlevat? Elektrodu se mi na to brat nechce, nemam je totiz moc v ruce wink

Dekuji.

Offline

 

#2 10-06-2009 12:32:12

jerrz_e
Člen
Registrovaný: 09-04-2009
Příspěvky: 15

Re: Pouziti Ar/CO2 ???

Vnicim jinym nez v cistym argonu to nezavaris, bude to cerny a spaleny.

Offline

 

#3 10-06-2009 14:39:27

vkalina
Člen
Registrovaný: 07-04-2008
Příspěvky: 266

Re: Pouziti Ar/CO2 ???

Tak na kola bych se svareckou bal sahnout. Furt lepsi poskrabany, nez praskly pri jizde. Není to hliník ale slitina a přidáním jiného materiálu můžete nadělat víc škody než užitku. Teda pouze v pripade ze se nechcete manzelky zbavit


BERLAN BWIG180

Offline

 

#4 10-06-2009 18:29:52

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2438
Web

Re: Pouziti Ar/CO2 ???

Black25 napsal(a):

Dobry den,
omlouvam se za priblblou otazku ale ma nekdo predstavu jak se bude chovat hlinik pod smesy plynu Ar/CO2 v pomeru 85/15 pri pouziti metody MIG ? Upozornuji ze pevnost svaru neni nijak kriticka. Mam doma starsi hlinikova kola ale zena bohuzel moc nezvlada parkovani u obrubniku a tak uz je to na nich znat... Chtel jsem ty ryhy vyvarit ale bohuzel nemam k dispozici cisty argon a nerad bych koupil zbytecne drat. Bude se pod tim ten material nejak rozumne rozlevat? Elektrodu se mi na to brat nechce, nemam je totiz moc v ruce wink

Dekuji.

S popisovanou směsí plynů to nepůjde. Pro hliník MUSÍ být použit pouze čistý argon, čistoty co nejbližší 100%, nebo směs čistých Ar He. Hliník velmi ochotně reaguje s kyslíkem a proto obsah CO2 ve směsi není vhodný.

Jinak ta kola, pokud jsou opravdu jen poškrabaná a skutečně aluminiová by navařením opravit šla. Drát AlSi5. (Já nevím, ale metoda TIG by se mi jevila nejlepší).  Ta dražší kola (lehčí) jsou však vyráběna ze slitin magnesia (hořčíku) a tam už je to poněkud složitější co se týče výběru příd. materiálu ap. Buďte si jistý, že jse o lité Al, než se do příp. opravy pustíte.

Online

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče