SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 17-06-2009 00:34:23

Daniel
Člen
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 5

alfa in 200 + vodní chlazení

Dobrý den,zajímalo by mě,jestli máte někdo zkušenosti s touto svářečkou.Dle mého názoru sváří výborně,ale problém mám s vodním chlazením.Už od začátku,co jsme jí pořídili,teče v hořáku chlazení,hořák vyměněn za nový a opět.je možné,že je to tím,že jsme vařili i bez chlazení? nebo je to konstrukční vada?.technik vždy přijel,utáhl spony na hadičkách a po týdnu opět,tak jsme to pak začali dělat také tak,ale takhle to dál nejde,rukojeť pak probíjí a celá svářečka pak blbne.Máte někdo podobnou zkušenost,nebo nějakou radu? díky

Offline

 

#2 17-06-2009 09:32:37

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: alfa in 200 + vodní chlazení

Pokud jste s tím vařili bez chlazení, tak je to 100% důvod. Vodou chlazené hořáky absolutně nejsou stavěné na provoz bez chlazení. Přečtěte si krátký odstavec v článku Jak připojit vodou chlazený hořák k suché (nejen) MIG/MAG svářečce, kde je upozornění na nebezpečí provozu bez chlazení i s vysvětlením. Je to popisováno na příkladu MIG/MAG hořáku, ale pro TIG platí to samé!

Offline

 

#3 18-06-2009 08:58:24

Daniel
Člen
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 5

Re: alfa in 200 + vodní chlazení

Díky za odpověď,myslel jsem si to i jsem si ten článek četl....jen je škoda,že to výrobce neuvádí v návodu,takovou důležitou věc.Dokonce myslím,že jsem tam četl takovou zavádějící věc,že při vaření nerezu se vodní chlazení používat nemusí....to je sice asi pravda,ale musel by se tedy používat suchej hořák....no.opět jsme to utěsnili a už to nikdy vypínat nebudeme,ono je to vlastně logický.snad už to téct nebude

Offline

 

#4 18-06-2009 11:14:56

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: alfa in 200 + vodní chlazení

Problém je, že ten rozžhavenej kabel propálí hadičku, ve které je protažen. Když tam neprotéká voda, kabel se opravdu hodně rozpálí. Možná to bude chtít vyměnit a pak už to hlídat. Ale poškodit se může i tělo hořáku. Některé stroje mají dokonce snímače průtoku a v případě, že kapalina necirkuluje, nedovolí svařovat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče