SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 22-12-2022 17:17:45

lancar
Člen
Místo: Olbramice
Registrovaný: 18-12-2022
Příspěvky: 44
Web

Re: ESAB LKA 180

Debata se vede moc vědecky, tak umím mluvit o autech, bo jsem stavěl závoďáky a upravoval motory.
V elektronice ani nepřečtu výkresy, protože neznám schématické značky součástek, jen si je domýšlím.
Nějak jste zabrousili na integrovaný obvod, proč? O něm řeč nebyla. Proč ten? (asi jsem to v odborných termínech a zkratkách, které používate, nezachytil)
Teplý byl: IC, QI a R4 (označený K9334 co to značí?)
Hodně pálil (ale nesvítil) R47 Potisk se vypařil (podle fotky předem to bylo K91135 - co to znamená, označuje se tak jeho hodnota pro nákup nového?).

Tu krabičku s pulzním regulátorem (https://www.hadex.cz/m456b-regulator-ot … ru-do-20a/) jsem zamýšlel napojit na motorek, i kdybych ji musel napájet novým zdrojem v další krabičce, a ovládací knoflík namontovat do čelního panelu. Motor by byl řízen zcela nezávisle na originální desce.
Neumím zde vložit fotky - vše jsem nafotil.
Jsem z Olbramic, je to u Klimkovic a jezdím na LPG, takže poměrné zadarmo. 50 km pro mne nic není smile
Doufám, že se nějaký dobrák najde. Předem děkuji.

Offline

 

#102 22-12-2022 17:20:25

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

Joe66 napsal(a):

Odkial vsetci mate zase,ze je vadne pvm-ko ?

Nikdo z nás tady nenapsal nic o vadném PWM Driveru.

Jenom sem někdo, kdo má tu desku v ruce (nebo lepší dokumentaci, než je ten manuál na NETu) dal příspěvek s označením IC1 a IC2 co v manuálu nejsou a je tam jen stručná zmínka o komparátoru (to je ten operační zesilovač) a PWM části obvodu. A tak jsem šel ukázat, že stále platí, že jde o výměnu něčeho v ceně pár desetikorun a má to smysl hledat chybu a opravovat, ať už je kdekoliv. A všichni jsme shodně žádali o informaci, odkud je a doporučovali, když nebude nikdo ochotný poblíž hledat někoho, kdo umí opravovat elektroniku.

Charon napsal(a):

Ale mohu tvrdit, že to je opravitelný a že náhradní součástky na trhu jsou a jsou dostupný. Bingo se nekonalo (výměna očouzené součástky na slepo) a ted je čas začít měřit a používat mozkové závity. Schema je, součastky jsou, tak co chybí?

Přesně tak, je potřeba někoho, kdo to nebude dělat poprvé a s jeho pomocí to půjde opravit tak, aby to dále sloužilo, když už s tím byl majitel 25 let doposud spokojený. smile

A součástky jsou dostupné dokonce u obchodníka se skladem v ČR, co  pošle za mrzkých tuším 100kč přes PPL (TME.EU) Kdyby se muselo kupovat u jiných z USA (Mouser, Arrow, Digikey) bylo by to složitější v tom, že musí být minimální velikost objednávky, aby to nestálo nesmysl za dopravu (to minimum není velké např. Mouser/Digikey 1300Kč Arrow 100USD, ale pro někoho kdo nekupuje elektronické součástky ve větším do zásoby to tam prostě je komplikací).

Editoval habaso (22-12-2022 17:28:00)

Offline

 

#103 22-12-2022 17:33:17

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

lancar napsal(a):

Nějak jste zabrousili na integrovaný obvod, proč? O něm řeč nebyla. Proč ten? (asi jsem to v odborných termínech a zkratkách, které používate, nezachytil)
Teplý byl: IC, QI a R4 (označený K9334 co to značí?)

Jen nám sem dobrá duše dala nad čím je postavená část schématu, co v manuálu nebyla. A tak jsem šel ověřit, jestli je to ke koupi, pokud by to bylo potřeba.

Olbramovice vedle Vrchotových Janovic? Aha, už vidím, ne tyhle Olbramovice, ale Olbramice (jsem blbě četl). To mám bohužel téměř přes celou ČR, tak uvidíme, jestli bude někdo jiný. smile

PS: když se nenajde dobrá duše tam někde poblíž, tak pokud půjde tahle jedna deska vymontovat, zabalit do alobalu, pak do bublinkové fóĺie a pak do krabice a poslat poštou či někým jiným, tak nějaký podavač na vyzkoušení se tu u mě najde a zapojit si jen tuhle desku na stole budu také umět. Ale věřím, že se dobrá duše poblíž najde a tam půjde dovézt svářečku celou. smile smile

Editoval habaso (22-12-2022 17:56:45)

Offline

 

#104 22-12-2022 17:56:01

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: ESAB LKA 180

Tak ja jsem bohuzel mimo dosah ...o 250km. Odtamtud nekde je Radim, ne?


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#105 22-12-2022 19:19:49

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: ESAB LKA 180

Jsem moc daleko, moje město mam pod nickem. Spíš někdo z Brna nebo Ostravy.

Editoval Charon (22-12-2022 19:25:24)

Offline

 

#106 22-12-2022 19:28:16

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: ESAB LKA 180

Charone, jeste jsem v klidu nedocetl tvuj prispevek a uz je najednou pryc. Zrovna jsem koukal do schematu.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#107 22-12-2022 19:38:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: ESAB LKA 180

Blízko  to je,  ale nechce se mi  do toho. Nad SG3525 a jeho analogy jsem posledních  10 - 15 let strávil  hezkých  pár desítek hodin,  ale zase jen  nad datasheety nebo konkrétními  schématy,  ne na bastlení. I nad mosfety jsem  strávil  dost  hodin,  ale zase jen  nad datasheety a charakteristtikami,  v poslední  době jsem  se ke skutečnému  bastlení  nedostal. Být to  moje PCB,  tak  bych  si  ji  prostudoval,  dal dohromady pájecí  a měřicí  pracoviště,  spravil  si  konečně pistolovou  pájku,  dal baterky do  měřáku atd a nejspíš bych  to  spravil,  ale takhle pro  někoho  jiného  raději ne.

Editoval Radim (23-12-2022 06:28:58)

Offline

 

#108 22-12-2022 19:46:02

lancar
Člen
Místo: Olbramice
Registrovaný: 18-12-2022
Příspěvky: 44
Web

Re: ESAB LKA 180

Habaso děkuji Ti za nabídku opravy.
Počkám jestli se někdo neozve v dojezdové vzdálenosti.
Poohlédnu se v okolí po elektronicích.

Offline

 

#109 22-12-2022 20:14:35

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

lancar napsal(a):

Habaso děkuji Ti za nabídku opravy.
Počkám jestli se někdo neozve v dojezdové vzdálenosti.
Poohlédnu se v okolí po elektronicích.

Určitě bych zkusil sehnat reference na lidi opravující spínané zdroje někde v Ostravě. A následně s někým, kdo to umí proměřit a kdo umí odpájet a zapájet cokoliv na té desce vyměnit preventivně jak ten topící MOSFET, tak ten IC tedy SG2524 za ten dostupný SG3524, i tranzistor Q4 a ty vykonove rezistory R47 a R4. Ty součástky i pro preventivní výměnu budou lacinější, než ta cesta se svářečkou za opravářem elektroniky smile A samozřejmě zkontrolovat okolí (proměřit diody a spol) a uvidí se.

Nejhorší bude sehnání toho opraváře, ale tam u Vás bude existovat a fungovat mnohem spíše, než tady u Prahy. A i u nás takoví borci jsou, například tady tento chlapík sedící doma v teplákách na vesnici 15km od Prahy by to určitě najít uměl. Ale špatně se hledají, tenhle má například fakt jen tu ceduli na vratech, jinak ani web, ani nic. Ale umí to a dělá to jako servis lidem z ulice za peníze.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9713_chrome_blsa5jxfme.jpg

Offline

 

#110 22-12-2022 20:31:31

lancar
Člen
Místo: Olbramice
Registrovaný: 18-12-2022
Příspěvky: 44
Web

Re: ESAB LKA 180

Radime, co to je datasheet, SG3525, PCB,  swi ?
Dostaneš pivo, židli a můžeš jen sedět smile, a radit- dělat budu já.
Stejně mne nakonec odsuneš, bo nevydržíš třesoucí se ruce amatéra.

Offline

 

#111 22-12-2022 22:01:27

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: ESAB LKA 180

davidma napsal(a):

Charone, jeste jsem v klidu nedocetl tvuj prispevek a uz je najednou pryc. Zrovna jsem koukal do schematu.

Davide,nachytal jsi mě na švestkách. Doufal jsem, že jsem to stáhnul dost rychle. Vzpoměl jsem si na pravidlo na které někdy zapomínám: Nezačínej něco co nemůžeš dokončit.  Ve schématu chybí kus, řídící část MOSFETU co je na straně 11 ve čtverci 7. Dalo by se to nejspíš vykoukat z datasheetu k SG2524 a nějaký ten komparátor z LM324 který snímá napětí z R4, ale bez desky a bez měření je to spíš o plané naději. A neměl bych ani cizí oči a ruce.

To co jsem smazal může pomoct řešit problém pokud je v silové části. Bylo tam pro pana lancara:

.......Přes to můžeme udělat pár dotazů, možná měření, rozhodně by při nich memělo nic hořet nebo se žhavit, to hned zařízení odpojte ze sítě. Propojování částí pod napětím je často cesta do pekel jak jste sám zjistil a ušetřený čas většinou vezme za své následným hledáním co se stalo.

Pokud mluvím o součástkách, tak podle jejich označení na obrázku clka1e05, strana 12 v manuálu  lka_180.pdf staženýho z odkazu co sem dal habaso (https://www.manualslib.com/manual/24665 … =13#manual )

Máte multimetr, osciloskop, jak hluboké elektro zkušenosti-znalosti? Desku si z různých stran nafoťte (popisy součástek), hodilo by se znát hodnotu odporu R4, asi přežil tak ho přeměřte ohmetrem a hodnotu si poznamenejte. Přeměřte ho tak jak je v desce.

Svářečka není zapnutá.
1) Po té co jste přikládal volný drátek na kontakt a odpory začalý žnout, tak se při tom točil motůrek nebo nikoliv?
2) Když se točil motůrek tak jenom při sepnuté hubici nebo pořád?
3) přežil to IRF540?
4) jakou jste naměřil hodnotu odporu R4

Svářečka je zapnutá, nic nehoří (jinak okamžitě vypnout a nepokračovat). Pokud se má motor točit, tak ho zapínáte zmáčknutím čudlíku na hubici.
5) jaké je napětí z trafa na konektoru T1 - T2? má tam být 27V střídavých
6) jaké jsou stejnosměrný napětí na kondenzátoru C5, napětí na kondenzátoru C25, na diodě D2, kondenzátoru C6, kondenzátoru C7 a konektoru M1-M2?
7) je v pořádku dioda D2? Když bude proražená (nevodící) tak neodfiltruje špičky naindukovaný motorem a odejde IRF540, když bude zkratovaná tak se nebude točit motůrek a bude se hřát IRF540 a R4
8) když odpojíte R16, přestane se motor točit, reaguje na zmáčknutou hubici? Odpojení děláte při vytažené zásuvce a teprve pak svářečku zapnete.

Mam tam pár otázek kontrolních, tak mě nechytejte za slovo.

Edit v 22:12
První co udělejte, vytiskněte stránku 10, 11 a 12 z manuálu  lka_180.pdf, stranu 10 ořízněte a slepte ze stranou 11 aby z toho bylo jedno schema.  Hodně to napoví jak to funguje.

Edit v 22:18
Rozhodně to nezapínejte pokud by byl R4 odpojený, přes R13 a R16 by mohlo jít napětí přes 30V do řídící části a je tam očekáváno mnohem míň.

Editoval Charon (22-12-2022 22:34:36)

Offline

 

#112 22-12-2022 22:20:55

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: ESAB LKA 180

Myslím , že ta pohádka je na ukončení . Deska není tak složitá , takže šup k vesnickému elektroniku . Co jiného , když nevíš , co je to datasheet .

Offline

 

#113 22-12-2022 22:22:30

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: ESAB LKA 180

Jó dej to tomu cukráři co si zas vedle hraje na elektronika , to je v řiti .

Offline

 

#114 22-12-2022 22:53:46

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ESAB LKA 180

Ono aj jednoduchy plosak niekedy dokaze vytrapit.   Ale ked to tu opravovat tak len s  zvarackou v celku aby sa dalo to skontrolovat a poladit  . Kazdopadne  pohladat niekoho v okoli  co opravuje zvaracky alebo hoci aj obycajne televizory a za jeden vecer  to musi byt zdiagnostikovane  a keby boli suciastky tak aj opravene  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#115 22-12-2022 22:55:50

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: ESAB LKA 180

Inak Charon  oprava po telefone  malokedy funguje ak nevolas s odbornikom  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#116 23-12-2022 06:10:35

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

Joe66 napsal(a):

Ono aj jednoduchy plosak niekedy dokaze vytrapit.   Ale ked to tu opravovat tak len s  zvarackou v celku aby sa dalo to skontrolovat a poladit  . Kazdopadne  pohladat niekoho v okoli  co opravuje zvaracky alebo hoci aj obycajne televizory a za jeden vecer  to musi byt zdiagnostikovane  a keby boli suciastky tak aj opravene  big_smile

Ta deska ke svému samostatnému fungování potřebuje jen tři různá napětí, jeden mikrospínač a jeden stejnosměrný motor podavače. Já bych si jí k opravě vyndal mimo svářečku i kdybych měl svářečku u sebe v garáži. A až opravenou bych jí zkoušel zpět ve svářečce.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9713_chrome_z0khfo4lef.jpg

Ale samozřejmě, že nejlepším řešením je nějaký opravář v dosahu.

lancare Kdybys měl problém mezi svými známými a kamarády najít pozitivní referenci na opraváře televizí/spínaných zdrojů/HiFi co umí hledat a měnit konkrétní rozbité součástky, tak zkus kontaktovat nějaké lidi učící slaboproudou elektrotechniku buď na Ostravské průmyslovce, nebo na příslušné katedře VŠB https://www.fei.vsb.cz/430/cs/kontakt/ jestli by neuměli poradit kontakt na někoho šikovného, kdo se v takových věcech vrtá. Znáš to "líná huba, holé neštěstí" a nejhorší co tím můžeš získat je, že neví, nebo neodpoví.

Offline

 

#117 23-12-2022 06:28:12

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: ESAB LKA 180

lancar napsal(a):

Radime, co to je datasheet, SG3525, PCB,  swi ?
Dostaneš pivo, židli a můžeš jen sedět smile, a radit- dělat budu já.
Stejně mne nakonec odsuneš, bo nevydržíš třesoucí se ruce amatéra.

To  je mně jasné.  Ale já  bych  začal  tím,  že bych  vzal  desku  do  ruky a papír na stůl  a desku  si  prohlížel.  A zkreslil  schéma. To  by bylo  nejspíš minimálně víc hodin. I když  to  zapojení  by nemělo  být příliš složité  a snad,  deska jen  jednostranná.  Měnit jen  tak  něco  na blind neumím.
A na zkoušení  desky udělal  nejspíš provizorní  zapojení,  aby se dala deska zkoušet mimo  svářečku.

datasheet je jinak třeba toto :
https://www.onsemi.com/pdf/datasheet/sg3525a-d.pdf
a PCB to,  co  chceš opravit. swi  není  nic.

Jinak  SG3525 v případě potřeby v Ostravě koupíš zrovna na Hadexu
https://www.hadex.cz/e706-sg3525an-spin … --ka3525a/

anebo  v GME.  Tam  se mně nepovedlo  dostat  na jejich  stránky,  buď zrovna překopávají  web  nebo  dali  na webovky komponenty, které  na mém  XP už  nepracují.
http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/803_sg3525_na_gm_1.gif



Jinak  spínaný  zdroj  z  Hadexu  nemusí  být úplná  náhrada, protože na zveřejněné části zapojení  PCB je elektronická brzda motorku - tranzistory Q3 a Q4.  S tím  spínaným  zdrojem  z  Hadexu  by potom se po  vypnutí  posuvu  mohl ještě moc vysunout drát.  Jestli  to  bude vadit nebo  ne,  záleží  asi  na setrvačnostech v podávání  drátu  a věděli  by to líp svářeči,  co  s tím  pracují.

Co se týká  opravy PCB,  navrhuji zvážit  někoho,  kdo  tu  desku  bez  ohledu  na vzdálenost  zná  a tudíž může opravovat bez zkreslování  schématu  a podobných  zdlouhavých  věcí.  Poštou  to  zaslat  tam  a zpátky by dnes mělo  vyjít tak  za  300 nebo  mírně nad 300,  takže cena dopravy vzhledem  k  možné  ceně opravy se mně jeví  jako  přijatelná. A když  se to  pošle mimo  vánoční  špičku, tak  ani  moc velké  nebezpečí  poškození  na poště není,  zvláště když  se to  dobře zabalí. Takže poslat  nejdřív tak  ke konci  roku,  až pošťáci  doručí  i  zpožděné  balíky k  vánocům.  Dneska má  každý  druhý  určitě plno  balicího  materiálu z  jiných  objednávek  z  eshopů,  stačí  to  jen  místo  vyhození  do popelnice znova použít.

Editoval Radim (23-12-2022 07:58:17)

Offline

 

#118 23-12-2022 08:14:11

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

Radim napsal(a):

Co se týká  opravy PCB,  navrhuji zvážit  někoho,  kdo  tu  desku  bez  ohledu  na vzdálenost  zná  a tudíž může opravovat bez zkreslování  schématu  a podobných  zdlouhavých  věcí.  Poštou  to  zaslat  tam  a zpátky by dnes mělo  vyjít tak  za  300 nebo  mírně nad 300,  takže cena dopravy vzhledem  k  možné  ceně opravy se mně jeví  jako  přijatelná. A když  se to  pošle mimo  vánoční  špičku, tak  ani  moc velké  nebezpečí  poškození  na poště není,  zvláště když  se to  dobře zabalí. Takže poslat  nejdřív tak  ke konci  roku,  až pošťáci  doručí  i  zpožděné  balíky k  vánocům.  Dneska má  každý  druhý  určitě plno  balicího  materiálu z  jiných  objednávek  z  eshopů,  stačí  to  jen  místo  vyhození  do popelnice znova použít.

Úplně nejlepší volba na opravu je Killeroz, jak jsem psal už v tom prvním příspěvku v tomto vlákně. Dokonce i vzdálenostně to není tak hrozné. Zavolal bych mu, popsal problém, vysvětlil že jsem zkusil vyměnit a co ho čeká při pájení do PCB a zkusil se domluvit na rozpočtu na opravu, případně mu poslal schéma a tak.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9713_chrome_nxu7dqmaci.jpg

Offline

 

#119 23-12-2022 08:37:14

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: ESAB LKA 180

lancar napsal(a):

Radime, co to je datasheet, SG3525, PCB,  swi ?
Dostaneš pivo, židli a můžeš jen sedět smile, a radit- dělat budu já.
Stejně mne nakonec odsuneš, bo nevydržíš třesoucí se ruce amatéra.

Celou dobu se mluvilo o SG2524 (od příspěvku #84 od JaroslavaPavla http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 18#p182218) nebo jeho sestře SG3524. Ta 4 na konci je důležitá a SG3525 je jiný obvod který určitě na místo SG2524 nebude fungovat. Asi nejednodušší by bylo si označení přečíst ze součástky, to pro případ že by byl potřeba vyměnit.

Offline

 

#120 23-12-2022 08:52:34

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: ESAB LKA 180

Radime, spíš jde o SG 3524 a ten jak správně píšeš v GME.cz v Ostravě mají, píšou že 9 kusu po 45Kč. https://www.gme.cz/v/1490262/texas-instruments-sg3524n
A máš pravdu, jejich stránky nefungují na starších prohlížečích.

Offline

 

#121 23-12-2022 08:59:24

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1510

Re: ESAB LKA 180

Joe66 napsal(a):

Inak Charon  oprava po telefone  malokedy funguje ak nevolas s odbornikom  big_smile

Svatá pravda.
Taky už mam přesvědčení, že se udělá víc škody než užitku a mělo by se to odnést někomu kdo elekroniku opravuje.

Offline

 

#122 23-12-2022 09:32:33

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: ESAB LKA 180

No a dle schema nepotřebuješ ani 3 napětí , ale jen dvě .

Offline

 

#123 23-12-2022 09:37:24

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 398

Re: ESAB LKA 180

Někdo z vás se ptal jaká je hodnota odporu R14.
V příspěvku #14 na obrázku č.5 vám tu hodnotu sděluje výrobce v textu pro schéma. Říká že je na tom odporu úbytek napětí 1,1 V ( -+60mV ) při proudu 11A .
Takže vám tam napsal , že ten odpor je 0,1ohmů.  ( přesněji tam bude hodnota  0,1054 ohm  až 0,0945 ohm )

V oscilogramu na témže obrázku vám pak sděluje že doba trvání signálu jedné periody je 310us a tedy že kmitočet toho jeho generátoru je právě 3225,8 Hz .

Takže další hodnoty nalezete v katalogovém listu nebo je stejně určíte ze zapojení a pak už je jenom změříte , abyste potvrdili jejich správnost.
Pokud nebudou sedět pak bude v okolí toho místa vada  a tu budete hledat.

Jinak myšlenka pověřit opravou Killeroze je určitě zajímavá , jistě vznikne poutavé video  a navíc Vám ukáže co jste mohli udělat sami .

Offline

 

#124 23-12-2022 09:49:29

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: ESAB LKA 180

JaroslavPavel napsal(a):

Jinak myšlenka pověřit opravou Killeroze je určitě zajímavá , jistě vznikne poutavé video  a navíc Vám ukáže co jste mohli udělat sami .

My dva jistě ano, tazatel co mu nefunguje svářečka bohužel ne. Což je právě ten problém. smile Nedokážete mu pomoci Vy, součástky dle příspěvků o historických svářečkách kupujete v Ostravě v Hadexu, či v Brně, tak jste někde určitě blíž než já. Já bych klidně na kus řeči nejen nad kachnami (2CV) zajel a veteránistovi pomohl, ale mám to fakt z ruky.

bobobo napsal(a):

No a dle schema nepotřebuješ ani 3 napětí , ale jen dvě .

Ano, těch střídavých 42V tam jen přes relé živí cívky plynového ventilu a stykače a ke otestování desky a k opravení PWM řízení otáček motoru podavače nejsou potřeba.

Editoval habaso (23-12-2022 09:54:30)

Offline

 

#125 23-12-2022 13:54:53

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: ESAB LKA 180

Jestli se jedná o okolí Ostravy, co se zkusit zeptat u Gerycha v Ostravě? Mají tam i servis. Jinak servis v jiných obchodech nevím jak mají, něco jsem ještě zahlédl v obchodě Dirett v Ostravě nebo SVAR taky v Ostravě-Vítkovicích. Stačí se zeptat.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče