SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 15-04-2023 13:50:19

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Vyber univerzalni svarecky

Kitin 150LA-88V;TP1500 tuším 95V;Tara 90V(aspoň to na ní kámoš má napsaný;Pico 160 105V to už jsou hodnoty víc než slušný ovšem nejlíp mi na eldu jede transtig 3000 byť má v té mé konfiguraci napětí naprázdno jen 57V.... čím to 3 fáze,velkokapacitní kondenzátory? ale valí to tak že kleště se při dlouhých svárech třeba D5 elektrodou stylem jedna,druhá nedají udržet v rukavici.Pravda už by ji to chtělo vyměnit páč je fest propocená(rukavice)jen je to celkem velká a těžká kisna kor když mám na rudlvozíku ještě 50 s argonem,ale 15 metrový opratě z triodyny slušně pomůžou wink

Editoval Ládes (15-04-2023 13:53:42)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#27 15-04-2023 14:21:48

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Vyber univerzalni svarecky

Ty vogo to bys měl navrhnout statistickýmu úřadu . Ať udělá jen tabulky a do buněk napíše najdi si to na netu . Kurňa ušetřej prachů . To jsou nápady hodné vzdělanců .... Co dodat , díky ládesi , no a další :

Offline

 

#28 15-04-2023 14:44:08

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Vyber univerzalni svarecky

Nevím proč bych to měl vyhledat já a psát tady aby se náhodou tazatel nepředřel s tím hledáním.Zejména když něco potřebuje nebo chce. Pro mě pitomce, který občas něco pomůže tazatelům vyřešit, to nice není a přece mě to nic neudělá, když prohrabu internet, abych to tazateli naservíroval jak na stříbrném podnose. Přesně tak, jak to bobobo děláš ty.No přece tvé příspěvky přímo hýří konkretními údaji a doporučeními! A mimochodem, statistický úřad je na rozdíl ode mě za to placený. A už se na mě prosím tě vykašli.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#29 15-04-2023 15:05:13

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Vyber univerzalni svarecky

NÁPODOBNĚ , jen reaguji , co pytel , to záplata .

Offline

 

#30 15-04-2023 19:37:10

Jakobo
Člen
Registrovaný: 20-09-2010
Příspěvky: 314

Re: Vyber univerzalni svarecky

Lades, invertory Lincoln rada Invertec jsou jednofazove na 230 V, napeti naprazdno (zapalovaci, ne nejake bezpecnostni VRD) maji "jen" 50 V a startuji jako japonska motorka bez zavahani napoprve i na ne zcela cistem povrchu. Mame jich v praci nekolik, dnes jsou to uz historicke stroje. EWM jsem loni koupil take, v akci bez kabelu za 5000 Kc, Pico 162 a taktez, spokojenost velika :-) Zadny displej, zadne nastaveni VRD, Arc force, antistick, nic takoveho. To se mi libi. Samozrejme ty funkce to Pico ma a funguji, ale jsou pevne nastavene na nejakou optimalni hodnotu. Ty EWM maji snad nejvyssi napeti ze vsech na trhu.
Dale vetsina tech cinskych invertoru ma napeti kolem 65 V. Opet, jeden mam doma s pridanou tlumivkou a svaruje fakt pekne. Nicmene, vsechny tyto 3 svarecky pouzivam a zapaluji vicemene stejne i na neocistenem povrchu, to EWM se 105 V asi nejlip. Lincoln s 50 V a cinsky smejd zapaluji asi stejne. U silneho materialu nebyva problem, ale po EWM sahnu, kdyz mam varit tenke trubky (nabytek ze 4hranu). Jestli je to ale vyssi napeti nebo dobre tovarne nastaveny arcforce netusim, tenke profily ale varim s jistotou.

Zrejme cim ma svarecka lepsi zpetnou vazbu tak tim mene je dulezite zapalovaci napeti. Elektronika dokaze udrzet oblouk i pri nizsim napeti. To je pripad tech Inverteku od Lincolna. Nekdo by to dokazal vysvetlit lip. A EWM je zase svarecka vyrobcem doporucovana predevsim pro venkovni prace jako stavby, kde se svaruje ocel ruzne jakosti a povrchovky, stejne tak na stavbach svaruji ruzne jelita, tam pak to vysoke napeti hodne odpousti.

Offline

 

#31 15-04-2023 20:25:11

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Vyber univerzalni svarecky

Chlopí klid nebuďme jak malé děti na pískovišti kor kvůli malichernostmem....Kdo ví a má chuť odpoví,není to žádná povinnost pouhopouhé sdělování informací které posunou debatu zas o kus dál.
bobobo:není zač mně to stálo jen pár okamžiků lovení v paměti(kdybych musel někde dohledávat asi by se mi do toho moc nechtělo).
jokobo:Jojo o invertecu(dělali s tím návary na kolejovýchzatáčkách tak sem čučel jak krásně to zapaluje a vaří jsem uvažoval taky,ale moc se bohužel nevyskytují).U pica je dobré že umí vyžehlit i poměrně velké ztráty napětí(výrobce udává až 40%) což se na dlouhé šňůře hodí,výkon dostačující když potřebuju klackem zavařit nějaký baldy hodím opratě do Transtiga(ten ale nemá žádnej antistick takže když se lípne 2 elda tak je v cukuletu žhavá a to už pálí i přes novou rukavici(pokusy urvat ji rukou).

Editoval Ládes (15-04-2023 20:39:57)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#32 16-04-2023 10:40:14

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Vyber univerzalni svarecky

Jakobo napsal(a):

Zrejme cim ma svarecka lepsi zpetnou vazbu tak tim mene je dulezite zapalovaci napeti. Elektronika dokaze udrzet oblouk i pri nizsim napeti. To je pripad tech Inverteku od Lincolna. Nekdo by to dokazal vysvetlit lip. A EWM je zase svarecka vyrobcem doporucovana predevsim pro venkovni prace jako stavby, kde se svaruje ocel ruzne jakosti a povrchovky, stejne tak na stavbach svaruji ruzne jelita, tam pak to vysoke napeti hodne odpousti.

Tak  jedna věc asi  bude napětí  oblouku  při  svařování  přímo  na elektrodě. A druhá  věc bude asi  udržení  oblouku v nějakých  mezních  situacích,  třeba když  svářeč na okamžik  oddálí elektrodu  nebo oblouk se třeba musí  propálit přes nějakou  nečistotu nebo  u  kapkového  přenosu  místo  oblouku  svářečka na chvilku  rozehřívá  procházející  kapku  kovu odporovým  způsobem a oblouk  nehoří. A až  potom  znova musí  oblouk  zapálit.  Zatímco  na ustáleném  oblouku  na elektrodě má  třeba těch 25 voltů,  při  těch  mezních  situacích potřebuje třeba 40 - 50 voltů  na oblouku a přitom tam  cpát proud srovnatelný  s běžným  proudem  do  oblouku. 
Taky může působit špatná nebo  slabá  konstrukce invertoru. Špatně navržená  zpětná  vazba může při  změně podmínek  na oblouku překmitnout do  velmi  nízkého  nebo  žádného proudu,  oblouk  tak  na nějakou  dobu  zhasne a potom  ho  musí  invertor zase zapálit. A teď je otázka, jakou  má  elektrický  oblouk  na elektrodě časovou  setrvačnost. Po  kolika  mikrosekundách  výpadku ještě stačí  jenom  obnovit běžné  svařovací  napětí  a proud a oblouk  se zase normálně rozhoří. A po  kolik  mikrosekundách  už  je potřeba to zvýšené  napětí a současně produ srovnatelný  s proudem  oblouku, neboli  oblouk  se už  musí  znova zapálit.
Podobně může zafungovat  i  slabý  invertor,  kde může v nějakých  periodických  špičkách zafungovat třeba ochrana výkonových  součástek a invertor periodicky na nějako u dobu  vypínat.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče