SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 07-06-2023 15:43:06

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Zostava na výrobu hydraulického lisu

Máte niekto skúsenosť s domácou výrobou hydraulického lisu s použitím zostavy, podobnej ako je napr. na priloženom foto? Sú to seriózne hydraulické zostavy, či iba také "lacné" jednorázové šmejdy, ktoré sa v prípade poruchy nedajú ani opraviť, pretesniť?  Dík za odpovede
https://www.profigaraz.sk/zostava-k-hyd … pa-carmax/
https://www.profigaraz.sk/zostava-k-hyd … pa-carmax/

Editoval Petsem (10-06-2023 07:37:17)


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#2 08-06-2023 14:00:14

dracekvo
Člen
Registrovaný: 27-04-2010
Příspěvky: 30

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

Je to podle mě to samé jako se dává do těch nejlevnějších lisů.
Měl jsem to vyhlédnuté, ale když jsem spočítal cenu práce, materiálu, samotné pumpy. Tak mi vyšlo lépe si našetřit na hotový lis.

Spíš furt přemýšlím nad tím, jestli potřebuju 50t a nestačí mi na to domácí lisování a ohýbání o 13 tis levnější 30t.

Editoval dracekvo (08-06-2023 14:11:08)


Sherman digimig 210xs

Offline

 

#3 08-06-2023 22:21:21

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

Lis som si urobil "zadarmo" v práci...
Použil som vyradený piest, vyrobil pumpu, našli sa nejaké použité "U-čka 120mm" a niečo bol nový material.
Kedže viem zvárať, pracujem na CNC fréze, tak to nebol problém. Ale dnes by som si pumpu už radšej kúpil hotovú.
Piest som si chcel pôvodne vyrábať, poliaci predávajú všetky potrebné komponenty aby si človek vyrobil taký ako potrebuje, ale ked prišla možnosť hotového piestu zadarmo...
Na prelisovanie silentblokov ramien u auta mi to bohate stačilo, chcelo by to asi trošku väčší, ale robil som z toho čo bolo zadarmo
200€ za komponenty mi príde celkom dosť, ked potrebuješ komplet konštrukciu, ktorá bude tuhá a výškovo nastavitelná a teda neviem ako chceš vrtať bez stroja napríklad 20mm diery a presne.
Jedine dať vyrezať laserom, či na vodný lúč, ale lacné to nebude
https://i.imgur.com/55H0wlb.jpg

Editoval ivko (08-06-2023 22:25:38)

Offline

 

#4 09-06-2023 08:49:14

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

ivko napsal(a):

Lis som si urobil "zadarmo" v práci...
Použil som vyradený piest, vyrobil pumpu, našli sa nejaké použité "U-čka 120mm" a niečo bol nový material.
Kedže viem zvárať, pracujem na CNC fréze, tak to nebol problém. Ale dnes by som si pumpu už radšej kúpil hotovú.
Piest som si chcel pôvodne vyrábať, poliaci predávajú všetky potrebné komponenty aby si človek vyrobil taký ako potrebuje, ale ked prišla možnosť hotového piestu zadarmo...
Na prelisovanie silentblokov ramien u auta mi to bohate stačilo, chcelo by to asi trošku väčší, ale robil som z toho čo bolo zadarmo
200€ za komponenty mi príde celkom dosť, ked potrebuješ komplet konštrukciu, ktorá bude tuhá a výškovo nastavitelná a teda neviem ako chceš vrtať bez stroja napríklad 20mm diery a presne.
Jedine dať vyrezať laserom, či na vodný lúč, ale lacné to nebude

Mám doma nejaký zvyšný materiál, zváranie doma, či vŕtanie do Ø 24mm takisto nie je problém. Komplikáciou (finančnou) je hydraulika. Najprv som zvažoval riešenie s hydraulickým zdvihákom, na spôsob toho: https://www.aretacia-rozvodov.sk/hydrau … 94QAvD_BwE

Ja by som ale chcel tlak aspoň 30 t a riešenie s hydraulickou zostavou - sólo válec, sólu pumpa, sa mi vidí aj také elegantnejšie. Ceny sú však okolo 200 €. S príplatkom plus cca 40 € sú už aj zostavy s nejakým pomocným vzduchovým valcom. Neviem ani načo on slúži a ako to pracuje. Či po pripojení kompresora to funguje automaticky, bez nutnosti ručného pumpovania hydrauliky, či ako ???

Moja základná otázka preto bola, či sa oplatí investovať cca 200 € do takej zostavy, či je to "štandarná" hydrulika s možnosťou neskoršieho servisu (pretesnenie, pregumičkovanie, a pod...), alebo či to je len nejaká čínska jednorázovka ?


.


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#5 09-06-2023 09:58:52

dracekvo
Člen
Registrovaný: 27-04-2010
Příspěvky: 30

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

Píst bude čína. Ale počítám s tím, že nebude problém do něj sehnat nové těsnění.

Pokud nebude problém práce a materiál, tak bych do toho šel. Za tu cenu stejně člověk nic lepšího nekoupí. Pokud se jedná o hobby použití.

Jak říkám, budu to koupovat, ale už hotové. Sestava pístů u hotového lisu je úplně stejná jako samostatně koupená.
A určitě bych bral se vzduchem. Ten vzduch jako že pumpuje za tebe. Je to pohodlnější, protože druhá ruka je skoro volná.

Editoval dracekvo (09-06-2023 09:59:25)


Sherman digimig 210xs

Offline

 

#6 09-06-2023 10:11:22

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

dracekvo napsal(a):

Píst bude čína. Ale počítám s tím, že nebude problém do něj sehnat nové těsnění.

Pokud nebude problém práce a materiál, tak bych do toho šel. Za tu cenu stejně člověk nic lepšího nekoupí. Pokud se jedná o hobby použití.

Jak říkám, budu to koupovat, ale už hotové. Sestava pístů u hotového lisu je úplně stejná jako samostatně koupená.
A určitě bych bral se vzduchem. Ten vzduch jako že pumpuje za tebe. Je to pohodlnější, protože druhá ruka je skoro volná.

A u tej vzduchovej varianty sa celý lis ovláda LEN zapínaním/vypínaním vzduchu? Alebo vzduchom sa hydraulika len natlakuje a uvoľnenie hydraulického tlaku treba urobiť vypúšťacou skrutkou na hydropumpe ?


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#7 09-06-2023 16:30:02

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

V práci máme origo lis 50T kde je aj vzduch, aj pumpa. Takýto len inej farby https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/76 … aMQAvD_BwE
Ručná pumpa má väčší zdvih, používaš hlavne vtedy ked potrebuješ priblížiť, ale môžeš aj tlačiť. Ak stupíš na šlapku a tlačíš vzduchom, tak krokovanie je jemné, pomalé a hlučné, lebo odfukuje aj 2-3 za sekundu.
Kolko to žerie vzduchu netuším

Hydraulické pumpy k lisom sú aj dvojstupnové, ked už by som volil toto riešenie, lebo tá vzduchová je hlučná a doma by človek ešte musel počúvať hučiaci kompresor

Offline

 

#8 09-06-2023 20:02:30

MAG
Člen
Registrovaný: 19-07-2022
Příspěvky: 46

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

Petsem napsal(a):

Máte niekto skúsenosť s domácou výrobou hydraulického lisu s použitím zostavy, podobnej ako je napr. na priloženom foto? Sú to seriózne hydraulické zostavy, či iba také "lacné" jednorázové šmejdy, ktoré sa v prípade poruchy nedajú ani opraviť, pretesniť?  Dík za odpovede
https://www.profigaraz.sk/zostava-k-hyd … pa-carmax/

Je to Čína, ale funguje to. Ručné cerpadlo, ktoré máš v zostave v odkaze má dve pumpy, čo je super(jedna dáva veľký objem a nízky tlak a druhá nízky objem a vysoký tlak…) Kamoš to ma namontované na lise v servise. Pumpa vydržala cca 3 roky potom kúpil zase novú so zárukou…

Offline

 

#9 10-06-2023 07:41:39

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

V mojom úvodnom príspevku som mal odkazy, ktoré sa niekomu nezobrazovali korektne. Pripájam teda ešte raz, dúfam, že to už bude OK:
https://www.profigaraz.sk/zostava-k-hyd … pa-carmax/
https://www.profigaraz.sk/zostava-k-hyd … pa-carmax/


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#10 10-06-2023 08:02:16

Petsem
Člen
Registrovaný: 05-11-2020
Příspěvky: 156

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

MAG napsal(a):

Petsem napsal(a):

/

Je to Čína, ale funguje to. Ručné cerpadlo, ktoré máš v zostave v odkaze má dve pumpy, čo je super(jedna dáva veľký objem a nízky tlak a druhá nízky objem a vysoký tlak…) Kamoš to ma namontované na lise v servise. Pumpa vydržala cca 3 roky potom kúpil zase novú so zárukou…

Ako sa Ti vidia tie dve rýchlosti? Tá rýchlejšia je podstatne rýchlejšia, či sa treba tiež upumpovať k smrti? smile


"Nezameňujte si pravdu s názorom väčšiny" (Aristoteles)

Offline

 

#11 10-06-2023 14:43:08

MAG
Člen
Registrovaný: 19-07-2022
Příspěvky: 46

Re: Zostava na výrobu hydraulického lisu

Na tej rýchlej ušetríš minimálne polovicu zdvihov.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče