SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 02-07-2009 01:11:41

DutchCZE
Člen
Registrovaný: 02-07-2009
Příspěvky: 5

ESAB LKA180

Zdravim Vas
Ziskal jsem MIG/MAG svarecku ESAB LKA180, bohuzel byla leta nepouzivana, lezela v garazi... Po vycisteni cele svarecky a vymene cele spice (pruvlak, mezikus, hubice) horaku a seizeni podle navodu zde na foru svorecka zlobi sad
  Pri svarovani neudrzi staly oblouk, prijde me ze poskakuje drat nebo kolisaji ampery. Trochu jsem patral a na spulce ci posuv koleckach neni na pohled ani hmatem rozpoznamelne chveni, trhani a pod. proste jede krasne plynule i na druhem konci (u horaku) pri posuvu dratu do "vzduchu" jsem si nevsiml ze by se drat sekal nebo sebou skubal ale netvrdim ze to tak neni smile
  Chtel jsem se Vas prosim zeptat jestli nemate nekdo podobnou zkusenost ci typ na co se zamerit a kde hledat problem.
a jestli se da vyndat a vycistit bowden na drat, nekde jsem se tu docetl ze se to nicim nemaze ale kdyz prostrcim drat skrz bowden je jeho konec spinavy (cerny) jako kdyby to nekdo kdys maznul...

Predem dekuji za rady novackovi smile

Offline

 

#2 02-07-2009 05:43:49

jerrz_e
Člen
Registrovaný: 09-04-2009
Příspěvky: 15

Re: ESAB LKA180

Cukani dratu na vystupu zpusobuje bowden. Nepises jaky mas, ale predpokladam ze na konci je ocel. spirala (pruzina) a tam ti zadrhava drat, zkus bowden otocit pokud nemas novy, a nebo koupit celo teflonovy. Mne takhle zlobiva hlinikovy drat pr.1,6 u slabsich nebyva problem.

Editoval jerrz_e (02-07-2009 05:45:21)

Offline

 

#3 02-07-2009 13:07:55

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: ESAB LKA180

Taky doporučuju výměnu. Nový bovden zase nestojí tolik. Pochopitelně s bovdenem dát i nový průvlak. Kladky preventivně odmastit. Jestli má ta svářečka hořák připojovaný pomocí eurokoncovky, tak nezapomeň vyčistit tu trubičku, kterou prochází drát. Stačí ji opatrně vytáhnout plochými kleštičkami a na chvilku "vykoupat" v technickém benzínu, nebo ředidle, a pak vyfouknout bordel.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2_eurokonektor.jpg

Jestli je ve svářečce léta i cívka s drátem tak bude asi "chycená" rzí. Takovou bez milosti vyhodit. Za ty nervy to nestojí a ucpe to i nový bovden. Taky je dobré zkontrolovat nastavení brzdy cívky, aby nebyla moc utažená (více třeba zde: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2008102701).

Pokud nic z toho nepomůže, ještě bych zkusil připojení do jiné zásuvky na jiný okruh napájení. Je možné, že v tom stávajícím při zatížení kolísá napětí. Ale to už jsou opravdu stébla pro tonoucího smile Jistota je svěření do péče servisu.

Offline

 

#4 02-07-2009 20:58:13

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: ESAB LKA180

Pokud si pamatuji nebyly tyhle stroje moc vydařené a charakteristika trafa nebyla vhodná pro svařování v ochrané atmosféře CO2./ moc měkká /. To způsobovalo problémy přesně takové jak popisuje  Dutch.Ve směsném plynu se tyto stroje chovají mnohem lépe. Oprava je téměř nemožná - nutný zásah do silového trafa.

Offline

 

#5 04-07-2009 14:36:29

DutchCZE
Člen
Registrovaný: 02-07-2009
Příspěvky: 5

Re: ESAB LKA180

Dekuji Vam za rady, prubeh "opravy" byl:
Koupeni noveho bowdenu (sranda za 110Kc smile ) ale po zavedeni do proudoveho kabelu by bowden koncil v pistoli a ne az tesne u nastavce pruvlaku, (puvodni horak nestandart....) mel jsem jiny konec horaku s prumerem kde by bowden prosel jenze uchyceni bylo jine, na jednom (od Binzelu) byl vnitrni zavit a na puvodnim zakonceni byl vnejsi... pri pokusu ho predelat s tim ze kdyz ho zkurvim se az tak moc nestane, stalo se big_smile a ve finale jsem sehnal jiny sice starsi horak od kamose a dal novy bowden, a bylo po cukani smile
Jeste se ukazal jeden problem, pri zapaleni oblouku dochazelo k "tancovani", poprskavani, uskakovani oblouku ale po chvilce se oblouk uklidnil a na ucho i oko byl oblouk OK, jenze pri dalsim zapaleni oblouku stejny problem ale pri kratke prestavce pri svarovani problem nebyl... Po chvilce patrani jsem prisel ze regulacni hodiny nereguluji a dochazelo k tomu ze pri pause mezi svary se natlakovaly a po zapaleni oblouku plyn ufukoval oblouk smile takze nasledovala vymena hodin za nove a problem zmiznul smile
Nicmene svarecku jsem dostal zadarmo tak se peripetie a drobna investice snad vyplatila smile

Dekuji Vam vsem za ochotu pomoci.
I kdyz Zdenal mne moc nepotesil smile btw prosim mohl by jsi to trochu rozvest?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče