SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 03-07-2009 07:32:45

Cenda
Člen
Registrovaný: 03-07-2009
Příspěvky: 2

WLSP 315 - posun drátu

Dobrý den. Koupil jsem starší svářečku WLSP 315 a nevím jestli mi správně funguje posun drátu. Na otáčení knoflíkem na regulaci posunu mi reaguje jenom minimálně. Při zvětšení nebo zmenšení svařovacího proudu se mění i rychlost posunu. Nulový posun docílím jenom nulovým proudem. Mohl by mi někdo poradit jestli je to normální nebo je nějaká závada v přístroji ? Posun je docela dobrý. Při vaření nejsou problemy.  Děkuji

Offline

 

#2 07-07-2009 09:25:38

MiraGSX
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 03-08-2008
Příspěvky: 476

Re: WLSP 315 - posun drátu

Stahni si schema a mrkni se zda se v tom nekdo jiz nehrabal. Tohle neni zrovna normalni chovani, ale na druhou stranu pokud elektru moc nehovis a svarecka jinak funguje k tve spokojenosti proc do ni vrtat?
Nadstavbu tj krabici s posuvem mas puvodni?


ISTP Kutil
WSME-200A AC/DC TIG; KITin 170 TIG LA; SioMIG 351
svářecí kabely do 160A; TIG hořák ESAB BTF 150 a ZHT-315 + čína (unknown); P600e

Offline

 

#3 08-07-2009 18:01:57

Cenda
Člen
Registrovaný: 03-07-2009
Příspěvky: 2

Re: WLSP 315 - posun drátu

Ta nadstavba je původní.  Nechodí ani pulsní sváření. Ale to mi tolik nechybí. Toho posuvu jsem si všim když jsem zkoušel svařovat s přepnutými můstky - hvězda - trojůhelník - a drát mi vyjížděl moc rychle a nešlo to zpomalit regulací posunu. Tak jsem to přehodil zpátky a takhle to jde. Děkuji za odpověď

Offline

 

#4 13-07-2009 18:30:09

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315 - posun drátu

dyt je to normalni priblizovaci rychlost smile tam na masine je uplne vlevo potenciometr oznaceny dvema kolecky, tim se nastavuje priblizovaci rychlost. Pri zkratu sepne rele na desce a prepne na rychlost kterou nastavite velkym potenciometrem na podavaci. Pokud vse dobre funguje tak kdyz otevrete viko podavace pujde regulovat posuv tim potenciometrem na podavaci. Ale to jen v pripade ze je vse spravne zapojeno a v puvodnim stavu


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče