SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařováníChcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat ! Navštivte také: SVAR INFO |
Nejste přihlášen(a)
Ahoj kluci,
obracím se na vás jako na experty přes různé technické řešení, trošku příbuzné svařování.
Předělávám barák a stala semi taková věc při rekonstrukci že teprve co jsem nahrubo předělal přízemí tak budu muset vybourat nosnou stěnu v suterénu a znova vyzdít. Bohužel na vršku přímo nad tím stojí pilíř který nese cca 1/2 domu (naštěstí napočítáno cca 10t)
Potřeboval bych něco čím toto vynést a lámu si hlavu jak to udělat.
Vidím to tak že z každé strany podporu (kozy), skrz to nejaké HEA, panenkama vzepřít, podložit a vybourat a vyzdít.
Jenže z čeho udělat ty podpory (kozy)? oKlasické stojky jsou na to celkem slabé, když si je půjčím tak je navařit nemůžu a nějaká trubka jako pilíř se trochu obávám stability...
Idelání by byly nějaké stohovatelné ocelové kostky cca 0,7x0,7m které bych mohl dávat na sebe (cca 2,5m výška). Nemáte nápad jak toto provést?
Samozřejmě by to asi šlo celé svařit ale raději bych vybral něco méně pracného co se dá koupit, použít a zase třeba poslat dál.
Díky
Offline
Ahoj, Dříví na stojato a ženská na ležato vydrží všechno.
Offline
alkoholik napsal(a):
Ahoj, Dříví na stojato a ženská na ležato vydrží všechno.
Zobral si mi to z úst...
Offline
Stavebni stojky... 2t nosnost, prodava pritel Bazos.cz
Offline
Měl jsem při stavbě domu podobný problém. Řešení, poněkud triviální, perfektně zafungovalo. Z jedné strany jsem do poloviny tloušťky nosné stěny "vydlabal" niku pro dvě 6 m dlouhé traverzy (I profily) 200 mm. Konce jsem vyzdil a traverzy vyklínoval a nahoře dobře utěsnil betonem. Za týden jsem vyboural druhou stranu a zabudoval další dvě traverzy, vyklínoval a zabetonoval. Po dalším týdnu jsem vyboural celou 5 m dlouhou stěnu pod nimi. Spočítal jsem samozřejmě nosnost a bývaly by stačily jen dvě traverzy. Takže nosnou zeď už jsem nestavěl, jen lehké přepážky s dveřními otvory.
Soused kopíroval mé řešení stěn, ale postupoval jinak. Vyboural celou stěnu postupně po cca jednom metru, podepřel dřevěnými trámy na výšku. Pak dozdil vše tak, jak potřeboval. Vyklínované trámy na vzpěr vydrží obrovskou zátěž, jen se musí dobře udržet svislost podpěr.
Offline
tak tak, zdravý trám, nebo nejlépe stavební stojka unese naprostý nesmysl jen je potřeba aby to bylo přesně ve svislici.
Stavební spojky lze vypůjčit kdekoliv (třeba DEK, BOELS atd.)
ten dek je vůbec dobře zásobený obchodník, ale jak která provozovna, někde mají uplně všechno, někde ne.
stavební stojka má výhodu že má závit a lze jí snadno použít v potřebném rozsahu.
Offline
Ahoj,
díky chlapi za odpovědi. Mohje myšlenky se ubírají +/- stejným směrem. Noname stojky mám doma, ty použiju. Spíš mi šlo o nějakou ocelovou konstrukci se širší základnou pro stabilitu kdyby náhodou vypadl ze zdi velký šutr aby to nepodrazil.
Teď jak to čtu asi koupím trámy a sbiju něco festovního ze dřeva + si pomůžu panenkou a těma stojkama.
Diky
Offline
Krupp napsal(a):
Ahoj,
kdyby náhodou vypadl ze zdi velký šutr aby to nepodrazil.
Diky
no k tomu nesmí dojít v žádném případě, tu zeď musí rozebírat někdo "normální"
Offline
Já jsem na chalupě podezdíval štítovou stěnu. Kdysi postavili zeď maštale na zíďku z kamene. Mráz to vytlačoval, tak jsem musel tuto zeď (také z kamene a část.z cihel vybourat udělat základ a znovu vyzdít. Pod částí, kterou jsem chtěl zachovat jsem vyčistil spáry z obou stran, vložil do nich L profily . Dírami ve zdi jsem je spojil přivařením plocháčů aby se to nemohlo rozjet. Pod L-ky jsem udělal díry, prostrčil trámky, které jsem z obou stran podbil stojkami z trámků. Kíny jsem zajistil hřebíky. Vyboural, udělal základ a vyzdil. Délka byla cca 4 metry.
Offline
Stručně a jasně vysvětleno (jako vždycky)
snad by dle tohoto popisu mohl někdo vytvořit nějakou aplikaci
Offline
bourac> A jak dlouho by myslis trvalo, nez by prisel prvni "nesika" (neni to reference na zdejsi nick), ze jel "presne podle aplikace" (cili bez pouzivani zdraveho rozumu) a spadlo mu to na hlavu (a chce odskodne)?
Offline