SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 05-07-2009 21:22:17

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

Po pár utrapách, které mě nijak nerozhodily při rekonstrukci a oživení mám na Vás otázku.....

1.  Lze použít na zdroj s tlumivkou z Omicronu 165 usměrňovač s Einhelu 145..(přežije to usměrňovač?....ptám se k vůli rozměrum usměrňovače navrženého do
     karosárny této svářčky)......další možností je zakoupit ten samý usměrňovač 160A.

     PROČ?....Ač moje svářečka funguje jak vzteklá...něco se mi bohužel nepodařilo vyřešit. První stupeň 30A nefunguje stykač sepne, ale podavač nereageje,
     takže buď je v háji přepínač (to si nemyslím) nebo je v háji jedno vynutí a nebo ta více pravděpodobná je "špatné" zapojení odboček s primáru do přepínače
     proudových stupňu (původní 5-ti polohový přepínač byl použit pouze jako vypínač-byl vypalený  a byl přidán nový 4-polohový na přepínání stupňu).
     Podle schámatu k této svářečce bych to zjistil kde je problém, jenže nový přepínač není popsaný číslicemi jako ten starý a ve spleti spojených vodičů s odboček
     se nevyznám a úplně rozpůlit tento přepínač nechci, protože bych ho už nedal do kupy.


     Pokud je tu někdo z Olomouce a rozumí tomu víc než já big_smile  pomoc neodmítnu a nějaký ten honorář by byl taky smile
     A z toho je patrné o co mi jde...pokud zjistím, kde je zakopaný pes (vadný zdroj či špatně spojené odbočky zdroje v přepínači) šáhnu po řešení zustat u čeho sem
     a nebo narvat tam střeva s omicronu 165, protože 3 stupně je opravdu málo sad

2.  Jaký se používá teflonový bovden na 1.0 hliníkový drát ???  modrý (0,8-1,0 průměr) nebo červený (1,0-1,2 průměr)?

     NABÍDKA: ti co vlastní klasické plastové malé podovače drátu levných COček nabízím možnost plnohodnotného pohonu obou kladek tedy i toho pěkného vrchního
                     ložiska.....bude to velmi kvalitní a precizní výroba ozubených kol.....úprava se provádí na stavajícím podavači....vyzkoušeno je to skvělé, ale foto 
                     nemám....

Offline

 

#2 05-07-2009 21:26:48

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

...málem bych zapoměl....jak je to s tlumivkami....hlavní zdroj SGA145 je kompletně s mědi tlumivka na něm je z hliníku....hl. trafo s omicronu 165 jde použít stávající tlumivka s einhelu? ....

Offline

 

#3 07-07-2009 19:13:22

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

Nikdo nic?....Poraďte alespoň s tím bovdenem na hliník....mám 1-ku drát a bovden jaký? modrý (pro drát 0,8 až 1,0) nebo červený (pro drát od 1,0 až 1,2) ....na zapujčeném hořáku byl červený pro max drát 1,2....ale stojí 350 tak ať zbytečně nekupuji bovden, který není optimální.

Offline

 

#4 07-07-2009 19:43:42

prezident
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 25-12-2008
Příspěvky: 228

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

Discovera napsal(a):

Nikdo nic?....Poraďte alespoň s tím bovdenem na hliník....mám 1-ku drát a bovden jaký? modrý (pro drát 0,8 až 1,0) nebo červený (pro drát od 1,0 až 1,2) ....na zapujčeném hořáku byl červený pro max drát 1,2....ale stojí 350 tak ať zbytečně nekupuji bovden, který není optimální.

na hliník někdo psal jedině teflonový bowden, v jiném se měkký al zadírá. Takže asi teflonový na 1-ku(což jsou oba zminovne). Takže osobne bych koupil takový, který využiji častěji 0,8-1, nejčastější průměry při hobby vaření. Větší velikost se volí někdy u průvlaku o stupeň větší (což je divné) kvůli roztažnosti, nebo raději průvak 1-ku a za tou jedničkou je ještě A. Upozornuji, že mig AL svařovani neprovozuji a piši jen co jsem vyčetl a vydestiloval z fora

PS:každopadně vyfoť zminenou upravu podavace, stanov cenu a zveřejni zde. Levne podavače provozuje spousta lidi. Pokud bude přínos v tom že lze díky oboustrannému posuvu dávat menší přítlak tak to je pro AL dráty 0.8 atd podstatné a zajímavé vylepšení!!!

Editoval prezident (07-07-2009 20:54:00)


MMA/TIG GAMA145 SVARBAZAR EDITION, HFU400 + WP17V, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MIG/MAG BT-GW150, doplněn el.mg.v. předfuk dofuk
MMA/TIG Barevná krabice 200AC/DC

Offline

 

#5 07-07-2009 21:05:39

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

TO prezident:  zapoměl jsem doplnit, že mám na mysli samozřejmě teflonový, ale i tento mi byl nabízen v barvách jako ocelových na klasický drát...jen sem chtěl mít jistotu abych nekoupil něco co není úplně vhodné....průvlak mám 1.0 a bylo to bez problémů....

Co se týče samotného podavače resp. jeho úpravy  na oboustraném posuvu. na samotném těle je potřeba vyfrézovat 1,2mm drážku k vůli přesahu vyfrézovaného ozubení pro obě kladky (je tam málo místa to ví snad každý). Úprava celého podavače přijde na 300kč pokud  bude zájem mám tento podavač už doma a na hliníku to jde opravdu vidět co je to za přínos, ale foto dodám, jakmile budu mít vše hotové (drobnosti). Ozubení je z kvalitní oceli. Ale uvažuji o úpravě vrchní kladky..tu vyzkouším ještě ve verzi  vyrobené na soustruhu z jednoho kusuvčetně ozubení na frézce a pokud bude zájem bude se to dělat ve dvou provedení: vrchní kladka s drážkou na hliník (0,8 a 1,0) a bez drážky.

Offline

 

#6 08-07-2009 03:44:24

jerrz_e
Člen
Registrovaný: 09-04-2009
Příspěvky: 15

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

Bowdeny se voli stejneho prumeru jako je drat, takze si musis vybrat, ktery je pro tebe vhodnejsi do budoucna a pruvlak (spicka) se voli o cislo vetsi nez pr.dratu a samozrejme na hlinik. Kladky podavace utahnout velmi lehce.

Offline

 

#7 08-07-2009 12:05:39

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: Kombinace zdrojů a usměrňovačů pro COčko a jiných dílů

jerrz_e napsal(a):

Bowdeny se voli stejneho prumeru jako je drat...

Na toto pozor, ak je bowden určený na napr. 0,6 mm drôt, neznamená to, že má aj vnútorný priemer rovný 0,6 mm.

Editoval sqad (08-07-2009 12:06:31)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče