SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-03-2024 09:04:57

emerrryjones
Člen
Registrovaný: 11-03-2024
Příspěvky: 1

Stroj KOWAX IQ 160

Ahoj, rád bych se zeptal, zda tu má někdo praktické zkušenosti se strojem KOWAX IQ 160. Na trhu je již nějakou dobu, ve foru je o ní však popsáno málo. Nemám tím na mysli levnější verzi bez IQ označení, která je podle informací zde z fora přibližně na úrovni Einhellu, ale právě tuto IQ verzi, která by měla mít spoustu věcí na vyšší úrovni. Cenově vychází +- podobně jako migmag stroje od Omicronu, Kuhtreiberu, má však možnost elektrody.

Kamarád jí v mém okolí má cca 1 rok, ale vařil s ní jen párkrát, já sám mám drobné zkušenosti pouze s DACOMIG, takže nemůžeme posoudit odborně ani jeden.

Zajímá mě celkové zhodnocení od někoho, kdo tomu rozumí, tedy jak to vaří a jak je to s použitým součástkami a provedením.

Díky moc za jakékoliv postřehy a zkušenosti.

Offline

 

#2 11-03-2024 12:55:40

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Stroj KOWAX IQ 160

Jednu dobu jsem o ní uvažoval, ale pak jsem v jednom obchodě se sv. technikou viděl jak je to fušersky zpracované, co se vzhledu týče a to mě dost odradilo. A prý tahle mašinka moc neumí svařovat, nebo spíše bodovat tenké plechy. To já potřebuji na karosářskou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 11-03-2024 18:46:25

Pecharius
Člen
Registrovaný: 10-03-2024
Příspěvky: 8

Re: Stroj KOWAX IQ 160

Pokud vím a co jsem se právě díval, tak Kowax CariMig IQ 160W se už nový neprodává, ale nevidím smysl shánět takhle starej stroj, když se dá sehnat za stejný peníze nový a určitě lepší.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče