SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 16-07-2009 18:20:53

Mata
Člen
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 13

WLSP 315 nepodává

Během svařování (nízký proud i napětí) se mi najednou zasekl drát. Podezříval jsem špatně namotané klubko, ale ejhle, klubko volné a při otevřeném víku podavače drát normálně posouvá a jeho rychlost reaguje na potenciometr.
Ovšem jakmile víko zavřu (nebo jen zmáčknu kontrolní spínač) tak motorek podavače stojí.
Ostatní se zdá normální, stykač je slyšet, napětí naprázdno vyskočí a plyn si pšoukne.
Nevíte prosím, zda je před motor podavače umístěna pojistka, funkční, jen při seplém stykači?
Schema mám, ale nejsem elektrikář, tak kouknu a hned nevidím, trvá mi to trošku déle smile
Doufám, že to neskončí výměnou celé ROT 150...
Prosím o jakoukoli radu, zítra mašinu oddekluji a půjdu po stopách problému.
Předem díky

Offline

 

#2 16-07-2009 20:24:44

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: WLSP 315 nepodává

Mata, už sa to tu rozoberalo niekde, je tam  bezpečnostný koncák(spínač) pri dvirkach asi je pokazený, skús pohladať

p.s. dobre si pamatám, kolegové?


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 16-07-2009 20:25:58

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: WLSP 315 nepodává

http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=1101

Editoval arno (16-07-2009 20:27:57)


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 16-07-2009 20:26:47

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315 nepodává

Hmm, první co mě napadne je, jestli Vám někdo nestáhl kolečko s přibližovací rychlostí. To je ten potík úplně vlevo ozančený dvěma kolečky s čárkou. Pak by to mohlo být právě na ROTCE, protože ta řídí posuv, jenže to je na delší laborování, změřit polovodiče. Ještě to bývá motor ale ten by stál i při otevřeném víku. Vzít 17ku klíč a pootočit motorem přes kladky, zavřít víko...Jestli pojede tak je to motor, jestli ne je to pravděpodobně na desce nebo v kabeláži. Ještě tam jsou relátka, ale teď nevím které spíná posuv, takže vyfoukat, zkontrolovat kontakty-možná trošku přihnout. A u pasnice vpravo dole při pohledu zepředu je magnetické relé (v zátavu), musel bych se podívat do schématu k čemu přesně je ale možná má s posuvem taky spojitost.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#5 16-07-2009 20:29:12

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315 nepodává

arno napsal(a):

Mata, už sa to tu rozoberalo niekde, je tam  bezpečnostný koncák(spínač) pri dvirkach asi je pokazený, skús pohladať

p.s. dobre si pamatám, kolegové?

Koncákem to určitě nebude, když zaklapne víko a nejde mu posuv...Leda že by zůstal v nějaké mezipoloze a to se mi ještě nestalo


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#6 16-07-2009 21:15:51

Mata
Člen
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 13

Re: WLSP 315 nepodává

killer napsal(a):

Hmm, první co mě napadne je, jestli Vám někdo nestáhl kolečko s přibližovací rychlostí. To je ten potík úplně vlevo ozančený dvěma kolečky s čárkou. Pak by to mohlo být právě na ROTCE, protože ta řídí posuv, jenže to je na delší laborování, změřit polovodiče. Ještě to bývá motor ale ten by stál i při otevřeném víku. Vzít 17ku klíč a pootočit motorem přes kladky, zavřít víko...Jestli pojede tak je to motor, jestli ne je to pravděpodobně na desce nebo v kabeláži. Ještě tam jsou relátka, ale teď nevím které spíná posuv, takže vyfoukat, zkontrolovat kontakty-možná trošku přihnout. A u pasnice vpravo dole při pohledu zepředu je magnetické relé (v zátavu), musel bych se podívat do schématu k čemu přesně je ale možná má s posuvem taky spojitost.

Určitě  mi ho nikdo nestáhl, v garáži jsem byl sám a stalo se mi to během svařování. Ale na poťáček kouknu, jestli se neodebral do věčných lovišť sám od sebe.
Motorem to velice pravděpodobně nebude, ale mám druhý podavač, tak ho na zkoušku vyměním, ať mám jistotu.
A pokud to nakonec bude v elektronice, tak se ze mě stane smutný člověk, skloněný na dlouhou dobu nad schemátky. Ještě že tenhle server existuje a jsou tu k dispozici ke stažení, jinak bych byl zcela v pytli.
Díky za rady a vzhledem k mému věku bude asi vhodnější mi tykat.
Matouš

Offline

 

#7 17-07-2009 07:16:16

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: WLSP 315 nepodává

killer maš pravdu, sm si dobre neuvedomil  ten popis závady


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#8 17-07-2009 15:52:44

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315 nepodává

Mata napsal(a):

killer napsal(a):

Hmm, první co mě napadne je, jestli Vám někdo nestáhl kolečko s přibližovací rychlostí. To je ten potík úplně vlevo ozančený dvěma kolečky s čárkou. Pak by to mohlo být právě na ROTCE, protože ta řídí posuv, jenže to je na delší laborování, změřit polovodiče. Ještě to bývá motor ale ten by stál i při otevřeném víku. Vzít 17ku klíč a pootočit motorem přes kladky, zavřít víko...Jestli pojede tak je to motor, jestli ne je to pravděpodobně na desce nebo v kabeláži. Ještě tam jsou relátka, ale teď nevím které spíná posuv, takže vyfoukat, zkontrolovat kontakty-možná trošku přihnout. A u pasnice vpravo dole při pohledu zepředu je magnetické relé (v zátavu), musel bych se podívat do schématu k čemu přesně je ale možná má s posuvem taky spojitost.

Určitě  mi ho nikdo nestáhl, v garáži jsem byl sám a stalo se mi to během svařování. Ale na poťáček kouknu, jestli se neodebral do věčných lovišť sám od sebe.
Motorem to velice pravděpodobně nebude, ale mám druhý podavač, tak ho na zkoušku vyměním, ať mám jistotu.
A pokud to nakonec bude v elektronice, tak se ze mě stane smutný člověk, skloněný na dlouhou dobu nad schemátky. Ještě že tenhle server existuje a jsou tu k dispozici ke stažení, jinak bych byl zcela v pytli.
Díky za rady a vzhledem k mému věku bude asi vhodnější mi tykat.
Matouš

Tak jo, já sem taky mlaďák. Když vyměníš podavače tak tím vyloučíš závadu v motoru, takže to je dobrý postup. Ještě mě napadá propojovací kabel ale ten bys teoreticky mohl taky vyloučit pokud to bude dělat to samý. Stejně to bude na ROTce smile a ta je jednoduchá, žádný schéma nepotřebuješ, jen projdi polovodiče. Většinou to jsou ty velký tyristory nebo nějaký z tranzistorů.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#9 20-07-2009 17:10:27

Mata
Člen
Registrovaný: 02-04-2009
Příspěvky: 13

Re: WLSP 315 nepodává

Tak nakonec slavím úspěch.
Dal jsem na rady a vyfoukal relátka, pak jsem proměřil co mě pod nos přišlo a vše se zdálo být OK.
Nakonec jsem našel povolený kabel na stykači a po jeho umístění a dotažení svářečka maká jak čert!
Nevím čím přesně to nakonec bylo, zda byl vodič volný tak až nevodil, nebo zda to bylo ta relátka, ale každopádně jsem zase o trošku pronikl do tajú této svářečky.
Takže díky za rady!
Matouš

Editoval Mata (20-07-2009 17:11:28)

Offline

 

#10 20-07-2009 21:23:56

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: WLSP 315 nepodává

Relátka jsou u WLSP dost často příčinou závady. Takže blahopřeju k úspěchu


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#11 22-07-2009 11:46:03

jenda
Člen
Registrovaný: 14-07-2008
Příspěvky: 157

Re: WLSP 315 nepodává

Kamarád má u stejné svářečky také problém s posuvem-hrubé nastavení funguje, ale regulace na podavači ne. Měl tam i elektrikáře, který proměřil co se dalo, potít v pohodě, kabeli v pohodě, desky v pohodě, ale regulace na podavači nejde. Setkal jste se s tím někdo?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče