SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-09-2009 21:57:46

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Zdravím,

Má někdo z Vás zkušenosti se srovnatelnými výrobky od obou výrobců? Mám na mysli třeba typy ETP C209 a KIT 225. Slyšel jsem názor od prodejce prodávajícího obě značky, že ETP údajně lépe vaří a sváry jsou krásně rozlité. Jakou roli hraje v této záležitosti charakteristika zdroje? Kühtreiber má prý zdroje moc "tvrdé". Kühtreiber se mi jeví jako lépe vybaven (bodování) ikdyž důležitější je pro mne celkový výsledek. Zvažuji mezi ETP a Kühtreiber.

Pokud má někdo jakékoli zkušenosti s obojími, zejména po stránce podoby sváru a celkové práce a může výrobky od obou výrobců srovnat, budu rád za jakýkoli názor. Předem díky a pokud již existuje podobné téma, dopředu se omlouvám.

Offline

 

#2 13-09-2009 10:37:22

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Přeji slunečnou neděli,

Mohl by zde prosím někdo ze zkušených svářečů objasnit tvrzení, že kvalita jedněch strojů (např. ETP Compact) má krásně rozlité sváry oproti jiným (např. KITům)? Rád bych věděl, co tedy ovlivňuje tento fakt, zda je to "tvrdost" zdroje jak tvrdí nejmenovaný prodejce nebo zda se na tom podílí další faktory. Prodejce má zkušenosti s oběma a je to zkušený svářeč. Nicméně možná osobně ETP nadržuje (má ho doma). Co by tou tvrdostí myslel? Statickou charakteristiku?

Zajímám se o obě značky, ještě o MIGo a bohužel není možné vyzkoušet je všechny najednou.

díky předem za jakoukoli odpověď

Offline

 

#3 13-09-2009 19:25:27

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Já ti asi nevysvětlím rozdíly v charakteristikách obou zdrojů tohle není moje parketa, ale než sem začal svařovat OMI215D a následně než sem si postavil vlastní OMI165, tak jsem si půjčoval Compact 165 3x380V (já doufám, že je to t samá značka, kterou řešíš) a ta mi přišla, že má "jemnější" hoření oblouku a sváry se nádherně rozlévaly. Pak jsem začal svařovat OMI215D a svařuje stejně dobře, ikdyž oblouk není tak "jemný" a na první stueň je v podstatě nepoužitelný dešto u Compact 165 na 1 stupeň  (Obě mašiny mají 10-stupňovou regulaci) se nádherně svařuje i 0,8čkou drátem 0,6ka plech. Teď svařuji svou Poskládanou Omi 165 a s ní se mi svařuje ještě lépe (čekám, kdo mě začne kamenovat...smile  )....nevyhazuje ani slabý jistič třídy B má předfuk-dofuk...použil jsem stykač tří fázový a né tu relátkovou blbost co tam v origo mašinách mají....vyzkoušeno s ní a degraduje to drsně celý stroj.....

KIT jsem neměl po ruce, takže jsem nemohl vyzkoušet a porovnat..snad tu někdo řekne víc....

Offline

 

#4 13-09-2009 21:25:20

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

to: Discovera

Výborně, to jsou přesně ty postřehy, o který mi jde. Přesně to jsem potřeboval. Pokud se najde ještě někdo jiný s podobnými zkušenostmi...
Compact prý svařuje krásně i v jednofázovém provedení. Nevím.

Díky

Offline

 

#5 14-09-2009 15:36:22

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To pike:

Tak dnes jsem ještě přes známeho co svařuje profesioálně získal tyto informace (možná ti to pomůže)...    Doma má 1-fázový stroj OMI 165 a 1-fázový Compact (zapoměl jsem označení)...obě mašiny jsou téměř totožné s tím rozdílem, že tak jak jsem se už zmíňil OMI165 má velký neduh a to relátkovou "blbost", která slouží jako softstart a stykač zároveň....ovšem dekraduje to citlivost a svařovací vlastnosti Omicrona. Po nahrazení této blbosti poctivým stykačem 3-fázovým  se s tímto strojem dá svařovat i silnější materiál než je napsáno v manuálu...má velmi jemné plynulé hoření oblouku a stykač tvoří samotný dofuk plynu svým fyzickým provedením...Compact dostal  na narozeniny a využívá jej na vyvařování karoserií a profilovaných jeklů do tloušťky stěn 5mm a i tato se jeví, jako zmíněný vylepšený OMI165...rozdíly v kvalitě svařování nejsou....jen ten Compact měl už z výroby stykač. Potvrdil, že pokud se do těchto strojů dá na usměrňovač kondenzátor silnější než  ten co tam je ( 68 000uF) je hoření oblouku doslova podle jeho slov "příjemě šustivé" a průvary mezi plechy se nádherně slévají do sebe...tedy při bodování karoserie nevznikají "kopečky" .  S KITem pracuje v práci a tam prý záleží na výstupní tlumivce....u jedné měli skákavě namotanou tlumivku a svařování bylo dost "praskavé" a špatně se doštelovával optimální bod svařování posuvem. Ostatní se chovají stejně jako výše zmíněné stroje....prý dosti záleží na kavlitně navinutém trafu a tlumivky a neuškodí zvednout kapacitu kondenzátoru u 1-fázových strojů.

Ale v žádném případě by se nebál vzít jakoukoliv  níže zmíněných strojů...jen doporučuje dát stykač do OMI165. Jinak je to hodně o pocitech ze svařovaní různých značek a vlastním posouzení, která že to vaří "lépe" smile   

Tak snad jsem na nic nezapoměl....ale je fakt, že si každý vybere co se mu i na pohled více líbí a výbavou stroje zamlouvá....

Editoval Discovera (14-09-2009 15:37:56)

Offline

 

#6 14-09-2009 23:08:45

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Tak ještě jednou díky Discovero, jsou to cenné postřehy. Jinak jsem pokoukal fotoreportáž z výroby tvého 1-f stroje a musím gratulovat smile. Čistá práce. Asi to také budu tlačit do 1-f neb potřebuji stroj občas vyvenčit a ne všude mají 3-f.

Offline

 

#7 15-09-2009 06:47:59

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Děkuji:) ...u mě byla podmínka 1-f stroj a v žádném případě nelituji...každý mě varoval, že jedna fáze=problém...špatné hoření a držení oblouku a slabý proud......Přes dva roky svařuji (svařoval jsem, teď už mám svoji) OMI 215D 3x380V a pod hořák se mi dostalo vše od kastle vyvařování, až po ocelové konstrukce typu velké vrata  s tloušťkou materiálu 3cm obvodově velké jako kolejnice a následně svřování s mou novou mašinou a na nejvyší proud tedy 6-stupěň cca těch 165A jsem tuto konstrukci předělával, takže dobrý test jak svařuje a nepoznal jsem rozdíl mezi těmito stroji....možná kdybych svařoval něco co by mělo velkou plochu aby mi to vzalo veškeré vyzářené teplo s oblouku tak možná ano, ale co se týká karoserie mohu s klidným svědomým říct, že tam použiješ stupeň 1 až 3   ...4-ka už propaluje. Pokud tedy budeš uvažovat o 1-f stroji neprohloupíš (ať se jedná o jakoukoliv značku těch lepších strojí nikoli bau bau) pokud tedy bude poskládaná podobně. Já jsem maximálně spokojen a to podle mého očekávání.  Opravdu doporučuji...pokud je možnost vyzkoušet si před koupí u prodejce (u MIGO 202 to jde) vyzkoušet si obě varianty 230 vs. 3x400V abys mohl posoudit .

Offline

 

#8 24-09-2009 12:48:07

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To Discovera:

Discovera napsal(a):

Já ti asi nevysvětlím rozdíly v charakteristikách obou zdrojů tohle není moje parketa, ale než sem začal svařovat OMI215D a následně než sem si postavil vlastní OMI165, tak jsem si půjčoval Compact 165 3x380V (já doufám, že je to t samá značka, kterou řešíš) a ta mi přišla, že má "jemnější" hoření oblouku a sváry se nádherně rozlévaly. Pak jsem začal svařovat OMI215D a svařuje stejně dobře, ikdyž oblouk není tak "jemný" a na první stueň je v podstatě nepoužitelný dešto u Compact 165 na 1 stupeň  (Obě mašiny mají 10-stupňovou regulaci) se nádherně svařuje i 0,8čkou drátem 0,6ka plech.

Píšeš o stroji Compact 165 3x380V, v současné produkci ETP takový model není a starší modely - nevím. Neměl ten Compact třeba jiné označení? 165ky bývají většionou 1fázové.

předem díky

Offline

 

#9 24-09-2009 21:23:32

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To pike: ne nespletl jsem se....je to 3x380V Compact 165 se 7-mi stupni a vybavená je jak plnohodnotná OMI 215D s profi podavačem jen to nemá eurokonektor ale hořák je vyroben jako BINZEL MB15AK tedy na oko stejný jen není zakončený eurokonektorem. Má ještě i propagační letáky kde je celá serie...má ji asi 3 roky

Offline

 

#10 24-09-2009 21:37:27

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Označení Compact používá pro své MIG/MAG svářečky mnoho výrobců. Označuje se tím kompaktní provedení, tedy svářečka s vestavěným podavačem. Protikladem je pak svářečka s odděleným podavačem, který je se zdrojem propojen kabelovým svazkem. Takže Compact, o kterém Discovera píše nemusí být od ETP (které jsou pod označením Compact u nás asi nejznámější). Naopak bych si to dovolil vyloučit, protože žádný typ 165 od ETP neznám (nemůžu ale vyloučit nějaké "vývozní" provedení). Pravděpodobně to bude Compact od jiného výrobce.

Offline

 

#11 25-09-2009 07:13:09

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To admin: Nemohu potvrdit ani vyvrátit...Stroj je české výroby a je designem stejný jako všechny ETP Compacty vyráběné nyní včetně barev..stroj není ve velikosti OMI165 ale klasického většího provedení na 380V, ale na skříni je název Compact 165 bez ETP.

Tu samou jsem viděl ještě s názvem Midi Comp Compact 165 3x380 7 stupňů...rozdíl byl jen v tom názvu jinak barvy a vše sedělo.

Offline

 

#12 25-09-2009 14:12:53

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To Discovera:

Nedalo mi to a vytáhl jsem starší katalogy ETP z let cca 2001-2002 (mohly být ve skutečnosti starší neboť se jednalo o letáky od prodejců a Ti mají občas i letáky zastaralé).

U starších modelů byl přední panel proveden v bílé barvě s označením modelu např. COMPACT 230 nicméně logo firmy ETP bylo až na bočním panelu, který byl jako zbytek pláště stroje proveden v světlezelené barvě. Skříň stroje byla celá ve tvaru kvádru bez zkosení. Zkosení měly pak větší stroje např. model COMPACT 350
(nabídkový katalog svařování Chobola, 2001, strana 6-7)

Stroje řady AutoCOMP pak měly dnes již běžné zkosení předního panelu v jeho horní části, plášť byl proveden v tyrkysové barvě a logo bylo již na předním bílém panelu. Stroje AutoCOMP 141 a AutoCOMP 175 měly připojen bowden hořáku natvrdo bez eurokonektoru. Tím byl vybaven až stroj AutoCOMP 195.
(leták ETP Auto COMP 141-175-195, rok cca 2002)

V dnešní době je občas na krámě vidět starší katalog, kde jsou vidět ještě modely AutoCOMP 154, MIDICOMP 168, AutoCOMP 178 a AutoCOMP 198, kde všechny kromě posledního také nejsou vybaveny eurokonektorem a opět kromě nejslabšího modelu jsou 3-fázové.
(skládací leták ETP "Svářecí a řezací technika", 2008?)

Zároveň je potřeba uvést, že všechny stroje té doby (kromě modelů MINICOMP 141 a AUTOCOMP 141) byly 3-fázové, a že existoval stroj  MIDICOMP 163 3x380V. Takže pokud takovéto číslování výrobních modelů ETP dodržuje, model 3x380V, o kterém píšeš existovat skutečně mohl. Co je ale podstatné, že údajná kvalita nových modelů ETP poklesla, a že již není to, co bývala i v otázce tranformátorů. Navíc některé nové modely mají posuv z umělé hmoty, o čemž jsem se sám přesvědčil. To i ty starší menší modely měly posuv celokovový. A to mně osobně odrazuje. Navíc je snad dokonce problém novější stroje vyladit při svařování malými proudy. Nevíte o tom někdo?

PS: pokud by byl zájem, mohu stránky z katalogu naskenovat

Editoval pike (25-09-2009 14:20:27)

Offline

 

#13 26-09-2009 21:19:40

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To pike....za týden jedu na jižní moravu, kde pomaloučku dělám své auto, takže skočím za kamarádem a vyfotím celý stroj a zjistím přesně, kdy byla zakoupena a uvidíme co je to zač tedy smile

Edit:
Ale musím dodat, že mašina je velmi kvalitně a precizně vyrobená komplet v mědi s profi podavačem.

Editoval Discovera (26-09-2009 21:21:02)

Offline

 

#14 26-09-2009 21:32:01

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

mel bych na uzivatele Discovera  dotaz ty sis stavel  toho omikrona 165? potreboval bych zjistit velikost hlavního transformatoru rozmer zda by šel nabalstlit do einhela bt 170?


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#15 26-09-2009 23:19:26

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To alll:  zítra:)

Offline

 

#16 26-09-2009 23:23:18

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

dobre diky


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#17 29-09-2009 18:53:46

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To alll:    Tady máš rozměry, které jsi chtěl.


http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1176_popis.jpg

Offline

 

#18 30-09-2009 10:07:31

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

Discovera napsal(a):

To alll:    Tady máš rozměry, které jsi chtěl.


http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … _popis.jpg

diky za rozmery skrin me svarecky einhel ma rozmery po strední dělící stenu hloubka 19 cm šířka 45 cm a vyška je 38 cm  po mereni hlavního trafa stim co je tam jsou rozmery temeř totozne, jen trafo einehell je dronet vetší, ale hlinik vinuti i primar i sekundar puvodni tlumivka je neskutecne malinká 10x10 cm mista je tam celkem dost podavac co tam je necham puvodni elektronika ktera mi prisla s aukra polsko již funguje dobre napají podavač dratu a spínáventil plynu a napaji stykač ktery spina hlavni trafo puvodni usmernovač co je vesvarece ma rozmery 10x10 cm chladicí plechy cela šířka je pouze 6 cm po hrubem meřeni jsem dospel k nazoru, že lze zacit nakupovat dily k zastavbe jako je trafo+ tlumivka + usmernovač, original prepinač poloch  spínani odbocek trafa a hlavní spinač dokoupim pořadny ventilator at to pořadne profuní poa az bude svarecka hotova fungcní tak se pochvalím vzhledem ktomu že momental ne nemam moc financi budu rad ze koupím aspon trafo a tlumivku a pak postupne další díly.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#19 02-10-2009 20:12:11

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

nemel bys ješte foto rídící jednotky pcb ktc 112 ze strany součastek?


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#20 02-10-2009 22:31:01

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

to all: No mám to už v mašině a blbě se to díky tenkým matkám potenciometrů vydělává, ale zkusím ti to vyfotit...nevím jestli ti to pomůže moc na tom neuvidíš...ze strany součástek je po 80% na 3cm distančních sloupcích AL plech tloušťky 2,5mm jako chladič na kterém sou tušim že rychlé diody v pouzdře TO220 a pod chladičem patice s faston konektory...pod samotným chladičem je relátko a celá elektronika včetně ATMELu

Offline

 

#21 02-10-2009 23:37:38

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

zatim diky co si misliš o rozmerech  skrine meho zatim rozestaveneho co2 einhell zda tam ta vestavba pujde nabastlit? jak jeto vyrešeno stemi body a pulzy ma tvuj omikron pulzator na svarovani nerezu? mohlby si mi ješte udelat soupisku soucastek k zminenemu pcb ktc 112? mislim potenciometry, prepinace a nejake dalsí díly jakochladič atak staci kdyz mi to jen sepises podle cisel ja si to už na vebu omikronu najdu. zatim diky.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#22 04-10-2009 13:14:13

pike
Člen
Registrovaný: 10-09-2009
Příspěvky: 22

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To discovera:

Discovera napsal(a):

To pike....za týden jedu na jižní moravu, kde pomaloučku dělám své auto, takže skočím za kamarádem a vyfotím celý stroj a zjistím přesně, kdy byla zakoupena a uvidíme co je to zač tedy smile

Edit:
Ale musím dodat, že mašina je velmi kvalitně a precizně vyrobená komplet v mědi s profi podavačem.

Určitě, nafoť, to mně zajímá, a myslím, že nejen mně smile.
Budu se těšit na fotky, kdy tam jedeš?

Offline

 

#23 05-10-2009 08:31:31

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

To alll:   No což o to...do té skříně to dáš:-) , ale budeš rád, až to budeš mít hotové...jakmile si objednáš trafo, tak s největší pravděpodobností ti hopřivezou až domů....k vůli váze a "křechkosti"  vyvedených vývodů zdroje.  Každopádně se nepokoušej o zprovoznění nového trafa a starého usměrňovače....myslím, že by to nepřežil usměrňovač a stará tlumivka taky není se správnými parametry. Zapojení odboček trafa na přepínač budeš zřejmě potřebovat taky...to asi sám nedáš tak jako já....schéma je pěkné, ale fyzicky zdroj vypadá jinak....KTC112 napájí podavač 24V....nevím co máš za podavač resp. motorek...jestli to skloubíš těžko říct.

To pike: Byl jsem tam teď o víkendu, ale bohužel neměl sem tu možnost to nafotit....dva týdny zpět proběhlo vinobraní a teď se chlastalo ve velkém burčák:-) takže nebylo kdo by mi otevřel...ale opět za 14 dní tam jedu tak to už bude v pohodě.

Offline

 

#24 05-10-2009 20:42:28

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: ETP Compact versus Kühtreiber KIT - zná někdo oba?

trošku mam malou prupravu z elektrikariny jak silove tak slabo proud  z ameterkeho radia, ale muj tchan je povalaním primo elekrikář a jeho  hoby jsou zeslovače stavba reprobeden tak se celkem ve schematech vyzna, ani nevim zatim jakym napetim je podavač napajen, ale jednoznacne byl napajen ze svarovacího napeti nez jsem obednal ridící jednotku s polska a pridal trafo na 24 V  normal ne jsem to zapojil a svarečka funguje, ale ne podle mych predstav.uvidime nejak poreším i ten podavač mam v merku zase s polska šermen jeto kompled podavač i s motorem  celkem betelnym jake jsou ve svařečkach esab co mame v praci.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče