SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 02-12-2009 19:33:07

sonyr
Člen
Registrovaný: 01-12-2009
Příspěvky: 2

Prosím poraďte.

Tak abych začal od začátku. Zakládáme autoservis pro asi pět firem. Majitel co to investuje (už je vtom přes půl miliónu) mi dovolil pořídit si tiga. Svářet plamenem elektrikou nebo COčkem pro mě neni problém a tak bych chtěl poskočit dál. Potřebuji doporučit nějakého tiga AC/DC předfuk, dofuk a.t.d. Může to být klidně čina prostě něco levného pro použití v autoservise naprosto zřítka. Dál bych potřeboval vyřešit přisun argonu. Tady na foru se otom hodněkrát psalo ale nikdy jsem se nedostal až k výsledku. Předem upozorňuji že přepouštění nemam možnost. Pošlete mi prosím odkazy na tigové stroje nebo na možnost kde koupit argon. Moc děkuji za info. PS: Potřebuji to vyřešit do konce roku.

Offline

 

#2 02-12-2009 21:38:55

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice
Registrovaný: 04-11-2009
Příspěvky: 128

Re: Prosím poraďte.

Tig pre pouzitie na aute - daj pozor aby bolo vypinatelne HF , na mojej cine nieje.
Argon od SAIDu, musis plnit kazdy rok ale najom neplatis, ak sa bojis ze ho neminies, tak mozes polku flasky niekom predat, zaujemci sa urcite najdu.
Ja som kupoval cinu z Ebay, za tyzden bola doma z hongkongu.


Tc226ac/dc
Wlsp 315

Offline

 

#3 03-12-2009 18:56:07

sonyr
Člen
Registrovaný: 01-12-2009
Příspěvky: 2

Re: Prosím poraďte.

No já se docela bojim něco takhle kupovat. Navíc potřebuju doklad aby to šlo protáhnout přes účetnictví. CO tě vyšla? A co to umí? Nemam to na svařování přímo aut ale děláme na ty auta rámy. pak nárazové vaření nerez a hliník... Ale když mi to chce zaplatit tak se stim rád naučim. Mrknu na tu SAID...

Offline

 

#4 03-12-2009 20:41:47

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Prosím poraďte.

ked to budeš používať často, a potrbuješ to prehnať cez účtovníctvo a chceš to mať kvalitné a spolahlivé, tak by som určite investoval viac  a       o slovil by som renomované firmy(ESAB, Selco,Kempi....), ktoré by ti to aj predviedli a odskúšali. Samozrejme ceny sa nedaju porovnať s čínou, hýbu sa okolo 1000-3000eur. Ale v dnešnek krízovej situácii sa daju zohnať dobre veci za nízke ceny.Na ktoré máš zabezpečený servis a aj záruku.
poslal som ti mail


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#5 20-12-2009 21:10:18

Lukáš
Člen
Registrovaný: 21-07-2007
Příspěvky: 19

Re: Prosím poraďte.

Ahoj mám podobný problém akorát nemusím svářečku koupit do konce roku a platím si ji sám začal sem renovovat auta a začalo se mě jich hromadit víc a potřebuju si koupit tig (autogen nechci ani vidět sem se natrápil dost) osobně se v tom moc nevyznám nicméně čínu prej brát nemám a selco  mě nabídlo sice úžasnou ale za nějákejch 80000 a to bych nerad tak jestli jsi našel nějákej kompromis tak si rád nechám poradit dík Lukáš

Offline

 

#6 20-12-2009 21:37:35

Rost
Člen
Registrovaný: 19-12-2009
Příspěvky: 16

Re: Prosím poraďte.

Miki2t napsal(a):

Tig pre pouzitie na aute - daj pozor aby bolo vypinatelne HF , na mojej cine nieje.
Argon od SAIDu, musis plnit kazdy rok ale najom neplatis, ak sa bojis ze ho neminies, tak mozes polku flasky niekom predat, zaujemci sa urcite najdu.
Ja som kupoval cinu z Ebay, za tyzden bola doma z hongkongu.

čau.prečo je dôležité aby sa dalo vypnúť HF?Ja teraz kupujem KITin 1700 HF a veru neviem či to má vypinatelné.Je to mašina  Kuhtreiber

Offline

 

#7 20-12-2009 22:03:50

kiwi
Člen
Místo: Opava
Registrovaný: 31-01-2009
Příspěvky: 85
Web

Re: Prosím poraďte.

Rost napsal(a):

Miki2t napsal(a):

Tig pre pouzitie na aute - daj pozor aby bolo vypinatelne HF , na mojej cine nieje.
Argon od SAIDu, musis plnit kazdy rok ale najom neplatis, ak sa bojis ze ho neminies, tak mozes polku flasky niekom predat, zaujemci sa urcite najdu.
Ja som kupoval cinu z Ebay, za tyzden bola doma z hongkongu.

čau.prečo je dôležité aby sa dalo vypnúť HF?Ja teraz kupujem KITin 1700 HF a veru neviem či to má vypinatelné.Je to mašina  Kuhtreiber

Ten Kitin má možnost zapalování škrtem tzn. bez HF. Na rezavé a jinak znečištěné materiály s HF= se rovná, kopance jak od koněsmile Ještě pozor při svařování na magnety, taky pěkné šupy.


Esab cady Tig 2200i AC/DC, ALF 400 AXE, Alfin 150,

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče