SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 11-12-2009 14:22:07

Pista321
Člen
Registrovaný: 11-12-2009
Příspěvky: 3

Poradit o kupe zvaracky

Mam zaujem kupit hobby zvarackuMIG/MAG (CO2) pre domace ucely, no radsej nieco kvalytnejsie. Hladam radu od skusenych. V obchode pre zvaracku techniku mi radili ako hobby stroj na zvaranie PROFI MIG 169 (http://centrum_spawalnictwa.webpark.pl/profimig160.jpg). Vraj celkom slusne. V druhej profesionálnej predajni mi povedali, ze to su tie najlacnejsie modely a oni, aj napriek tomu, ze ich sami predavaju mi ich neodporucaju. Preto hladam radu od tych co s nimi maju skusenosti, aky mate nazor hmm

Offline

 

#2 11-12-2009 15:00:34

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Poradit o kupe zvaracky

Toto neni vhodne ani na domace účely.
Každy si mysli,že ak kupuje na domáce účely, že sa len zváračka maximalne rýchlo prehreje a treba čakať pokial neochladne.
Ale neni tomu tak , tieto zváračky ani nedosahujú požadované parametre ,aby sa nimi dalo bezproblémov zvárať.
Cele je to zložené zo súčiastok  "bodaj to išlo" , poniektorým to ani tenký plech nechce zvárať , poniektorým to vyhadzuje ističe ......
Ja mam tiež odobne jeden taký nepodarok doma.
Podavač drôtu je taky primitívny , že není možne ani použiť drôt 0,6 mm lebo ho stale vymota do skrini zváračky (neda sa nastaviť menši prítlak).
Hubica na horaku lieta voľne ,keď priložíš hubicu k materialu,cele ti to skrížuje oproti špičke ....
Trafo vo vnútri je navinuté z hliníku ,kôli šetreniu peňazí ,podávač drôtu ťahá "hračkársky" motorček .....
Zemniaca svorka je ako svorka na akumulátory a nie svorka na zváračku....
Proste odpad!
A ešte jedná dobrá rada : podľa možnosti kúp zváračku na 400V ,kôli tomu aby netrpela elektroinštalácia pri 230V.
Lebo silnejšie jednofázové stroje vyhadzuju aj hlavný istič v dome kôli prúdovým nárazom pri zopnuti trafa .

Offline

 

#3 11-12-2009 16:34:20

Pista321
Člen
Registrovaný: 11-12-2009
Příspěvky: 3

Re: Poradit o kupe zvaracky

Fiii. Diky moc. Mal som zly pocit, ale az taky nie. To si radsej rozmyslim co kupim.
Ako druhu ponuku v tom druhom obchode som mal Alfa In stroje:(http://www.alfain.eu/fotografie/foto-16-640.jpg) a este lepšiu profi masinu: (http://www.alfa-in.cz/fotografie/foto-1 … ovinka.jpg)- novinka. Na tie pomery slusna cena, lakava ponuka, vsetko na stranke: http://www.alfain.eu/dokumenty/002001/k … hniky.pdf. No pre mna sa to zdalo byt trocha zbytocne, ale rozmyslam o tom. Da sa zvarat MIG/MAG, TIG a MMA. A ma vela inych výhod, nastavenie pri zvarani...

Offline

 

#4 11-12-2009 17:50:17

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Poradit o kupe zvaracky

Čo sa týka strojov AlfaIn , mal som možnosť vyskúšať invertor od tejto značky.
Zváralo to výborne ,nebol žiaden problem.
Môžem odporučať , je to 100 krát lepšie ako ten šmejd, o ktorom si písal v prvom príspevku.

Offline

 

#5 11-12-2009 18:19:33

Pista321
Člen
Registrovaný: 11-12-2009
Příspěvky: 3

Re: Poradit o kupe zvaracky

OK. vdaka za radu.

Offline

 

#6 11-12-2009 20:48:48

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Poradit o kupe zvaracky

Zdravím.
Čo sa týka zváračiek Alfain vlastnim Alfin  150TP a Mig/Mag  Alf 280 HD Ja mám s nimi veľmi dobré skúsenosti. Žiadne opravy a to už nejaký ten rok
s nimi zváram. Vrele odporúčam.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče