SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 13-12-2009 08:43:55

liborek23
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 35

Problém se zapálením plazmy

Prosím o radu. Vlastím 100A Plasmu koupenou na ebay, pravděpodobně nějaká Čína. Plasma funguje dobře, pokud se bez problémů zapálí. Občas se ale zapálí až na několikátý pokus - musím víckrát zmáčknout knoflík pro zapálení pilotního oblouku. Zkoušel jsem měnit elektrody i dýzy a je to stále stejné. Zkoušel jsem i různý tlak, také to nepomohlo. Nevím, jestli by nepomohlo vyměnit hořák za nějaký kvalitní - značkový.
Plasma mi funguje tak, že když zmačknu zapálení, vyskočí pilotní oblouk asi na 1 sekundu a pokud se nepřiblížím k základnímu materiálu, plasma sama zhasne. Nemám zkušenosti s jinou plasmou, tak nevím, zda takto fungují ostatní plasmy.

Offline

 

#2 16-12-2009 19:39:12

extor
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 30-06-2009
Příspěvky: 15

Re: Problém se zapálením plazmy

Mám 40 A plasmu - Čína, HF zapalování. Ze začátku jsem nevěděl, jestli se má dýza při zapalování
dotýkat povrchu kovu nebo ne. Zjistil jsem, že bez dotyku to nefunguje. Je potřeba, aby dýza byla v kontaktu
s povrchem řezaného kovu a během řezání ji neoddalovat.

Offline

 

#3 16-12-2009 19:59:28

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Problém se zapálením plazmy

liborek, tak ešte raz, čo sa deje ak stlačite knoflík a držite horák pred sebou, naskočí ten pilotný obluk, alebo len fučí vzduch, alebo nič sa nedeje?
Niečo vypisuje display? Ak to má display? Ak odskrutkujete čepičku čo sa stane, niečo začne blikať? (to je ochrana) Má to VF zapalovanie?
Horák sa može vymeniť, len musíte zisti čo je to zač, ten horák. Odporúčam si pozrieť stránku  THERMACUT.sk  tu lahko zistíte že aký to asi može byť horák.


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#4 19-12-2009 14:55:20

liborek23
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 35

Re: Problém se zapálením plazmy

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1459_imag0282.jpg

Offline

 

#5 19-12-2009 15:09:05

liborek23
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 35

Re: Problém se zapálením plazmy

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1459_imag0111.jpg
Tohle je moje plasma koupená na eBay. Ještě jednou k tomu zapalování - plasma má HF zapalování, takže když zmáčknu knoflík, někdy vyskočí pilotní oblouk (vzduch fouká při každém zmáčknutí knoflíku). Pokud naskočí pilotní oblouk, naskočí zhruba jen na 1 sekundu. Takže je problém jen s tím pilotním obloukem. Pokud začnu řezat, plasma řeže bez problémů. Když se dotknu hořákem základního materiálu když řežu, tak nastane zkrat a zničím dýzu.

Offline

 

#6 19-12-2009 20:53:22

1b
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 513

Re: Problém se zapálením plazmy

Profi plazmy jsou buď kontaktní (menší plazmy na menší proudy, když sundáte hlavici a dýzu, elektroda pruží několik milimetrů dovnitř) nebo bezkontaktní, pravděpodobně vaše, elektroda je natvrdo a nepruží, tam by měla být vzdálenost dýzy od materiálu cca 3mm a na hlavici bývá drážka na vodící kroužek.
Každopádně u obou by měl po zmáčknutí tlačítka zapálit pilotní oblouk aniž by se muselo přiblížit k materiálu, po dobu minimálně 3-5 vteřin, 1 sec. se mi zdá málo

Offline

 

#7 20-12-2009 08:06:12

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Problém se zapálením plazmy

1b píše dobre,na prvej fotke máte vodiace kolieska čiže tvoj horák je asi bezkontaktný, čiže nedotýkajte sa materiálu ak režete, možno ste a pár krát dotkli materiáli a niečo sa poškodili, skuste rozobrat hlavicu horáku a detalne spravit fotky.


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#8 20-12-2009 14:44:47

liborek23
Člen
Registrovaný: 08-11-2009
Příspěvky: 35

Re: Problém se zapálením plazmy

url=http://www.svarforum.cz/forum/zobrobr.php?image=./uploads/1459_dsc00005.jpg]
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1459_dsc00005.jpg[/url]
Tak tohle je rozebraný hořák,elektroda je přišroubovana natvrdo,také jsem zkoušel jsem naseknou z boku elektrodu dulčíkem abych zvětšil průměr elektrody myslel jsem si že mezi elektrodou a dýzou je velká mezera alo to také nepomohlo,slyšel jsem že některým  kompresorům se dává  sušička vzduchu, možná by to s tím vysušeným vzduchem lépe zapalovalo, samožřejmě na kompresoru i na plazmě mám odkalovač.

Offline

 

#9 28-07-2010 12:58:08

jant59
Člen
Registrovaný: 28-07-2010
Příspěvky: 14

Re: Problém se zapálením plazmy

prosím o radu kde sehnat schema řídícího boxu plasmy pdx 45 opravny ho nechtějí poskytovat ,mám nefunkční regulaci přívodu vzduchu ,děkuji.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče