SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 24-01-2010 20:40:09

vladoh
Člen
Registrovaný: 24-01-2010
Příspěvky: 6

tlmivka k zvaračke co2 MIG/MAG

Mám zváračku CO2 značka ELEKTRA BECKUM MIG/MAG 140 ktorú som si kúpil na opravu auta a zváranie tenkých plechov, avšak postupne som začal zvárať aj hrubší materiál ako jakel a profily L hrúbky asi 3mm. Na uvedené materiály už zváračka nestačila, prehrievalo sa mi trafo a nepomohlo ani pridavné chladenie. Preto som sa rozhodol navinúť silnejšie trafo. Pôvodné trafo malo reguláciu na primári prepínačom, napätia boli od 17 do 28V. Nové trafo je navinuté podobne, len napätia na sekundári teraz sú od 28 do 34V. Pôvodná tlmivka sa mi zdá, že je navinutá na moju požiadavku z tenkého drôtu a pravdepodobne nezodpovedá ani prechodu prúdu, ktorý sa mi zväčšil.

Preto prosím o radu, návrh alebo výpočet tlmivky k tejto mojej zváračke.

Offline

 

#2 24-01-2010 21:46:42

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: tlmivka k zvaračke co2 MIG/MAG

tlumivka by mela mit 1/2 velikost  hlavniho transformatoru. pohledejte nekde  kde  ve sbernych dvorech urcite na nejakou vyrazenou svařečku narazite tlumivka bude taky vetší jinak nekde tu byl program na vypočet transformatou moz na se snim bude dat i vypočítat i tlumivka.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#3 28-01-2010 14:28:04

TOMY199
Člen
Registrovaný: 19-04-2008
Příspěvky: 184

Re: tlmivka k zvaračke co2 MIG/MAG

Prerobil si povodne trafo alebo si spravil druhe ?A tych -28 do 34V  to maš za usmernovačom ?Ak si spravil druhe trafo navynul si tam hrubši drot ? Nestači len zvyšit napatie ale určite treba zvyšit aj prud pretože prave s prudom sa zvara.A ako zvara to nove trafo?

Editoval TOMY199 (28-01-2010 14:35:07)

Offline

 

#4 28-01-2010 21:02:27

vladoh
Člen
Registrovaný: 24-01-2010
Příspěvky: 6

Re: tlmivka k zvaračke co2 MIG/MAG

TOMY199 napsal(a):

Prerobil si povodne trafo alebo si spravil druhe ?A tych -28 do 34V  to maš za usmernovačom ?Ak si spravil druhe trafo navynul si tam hrubši drot ? Nestači len zvyšit napatie ale určite treba zvyšit aj prud pretože prave s prudom sa zvara.A ako zvara to nove trafo?

Tony pozdravujem ťa a odpovedám ti na tvoj dotaz nové trafo ktoré som navinul je asi jedenkrát väčšie a samozrejme že aj drot  vinutia primárného aj sekundárneho je hrubší aby som dosiahol väčší prúd pri zvaraní oprotí pôvodnému trafu. Napätia na trafe sú od 28V do 34V striedavé po usmernení sú napätia od 55V do 69V jednosmerných. To nové trafo zvára lepšie neprehrieva sa ale to nie je ešte celkom dobré lebo tlmivka zostala pôvodná má vinutie z tenkého drotu a stale si myslím že mi obmedzuje prúd pri zváraní . Čo som videl iné trafa mali väčšie tlmivky oproti tej ktorú mám ja . Keby si chcel aj rozmery trafa atlmivky tak až cez víkend .

Offline

 

#5 29-01-2010 16:48:26

TOMY199
Člen
Registrovaný: 19-04-2008
Příspěvky: 184

Re: tlmivka k zvaračke co2 MIG/MAG

To maš podla mna dost vysoke napatie a ako to zvara tenke plechy?Ak by si chcel znižit napatie stači odmotat zopar zavitov zo sekundarneho vynutia.A aky hruby drot si dal na sekundarne vynutie?Tlmivku sprav väčšiu tak ako piše -alll zožen jadro a namotaj tam drot ja by som tam dal tolko drotu kolko sa tam vojde a po vyskusani by som postupne odmitaval až kym by to nezvaralo dobre trafiš sa lahko. Lebo to aj vydiet že to zle zvara ale aj to počut,zvuk pri zvarani je iny ak je zla tlmivka.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče