SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 10-02-2010 16:26:00

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

MA315

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1380_p2050920.jpg

Zdar, u kamoša mám možnost používat tento TIG. Mohl by mi někdo napsat jaká je s tímto strojem práce a vysvětlit ovládání a nastavení stroje -funkce knoflíků?  Kamarád to má nějak nastavené a nějak svařuje (je samouk).

Editoval nellospeed (10-02-2010 16:28:39)

Offline

 

#2 11-02-2010 20:03:07

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: MA315

No je to klasickej starej analog, páka vpravo přepíná střídavý a stejnosměrný proud. Kontrolka průtoku musí svítit zeleně a knoflíky jsou celkem jasný....Předfuk, náběh, hlavní svařovací proud, doběh(proud kráteru). Jeden knoflík když se stáhne na minimum dělá to, že se svářečka při vypnutí tlačítka nevypne,ale už nevím který, nedělal jsem na ní revizi už pěkně dlouho. Jinak dobrý stroj, pozor na chladící systém ! a chladící médium.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#3 12-02-2010 14:54:09

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: MA315

Mě by právě zajímal ovladač u kterého je symbol alfa(zřejmě náběh) a ovladač druhý zleva vespod u kterého jsou vlnky jestli to není jak se dnes udává balance. Jestli by mě někdo nenapsal kolik a na jaké svařování je vhodné tyto parametry přibližně nastavit. zbytek už si musím zkusit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče