SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 12-09-2010 15:46:24

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

JarekCh napsal(a):

Není náhodou v lahvi s co2 nebo v hasičáku jen 50bar proto stačí tast na max 190bar ! Ta koupě na inzerát vcelku jde, datu poslední revize je vždy vyraženo přímo na láhvi. Bez zbytkovýho tlaku bych to taky nebral. Jo a pokud je lahev od Linde tak ti ji v plnírně tak akorát zeberou protože bude určitě registrovaná jako kradená.

Pokud by nekdo chtel tak mam z aukra jednoho prodejce hasičaku  plnych co2 v aukci bylo napasano ze je schopen poslat hasičak i na slovensko českou poštou i mimo aukro pokud někdo bude chtit dam sem jeho imeilovy kontakt a každy se snim muže idivielně domluvit na obchodu...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#27 12-09-2010 21:54:01

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

JarekCh napsal(a):

Není náhodou v lahvi s co2 nebo v hasičáku jen 50bar proto stačí tast na max 190bar ! Ta koupě na inzerát vcelku jde, datu poslední revize je vždy vyraženo přímo na láhvi. Bez zbytkovýho tlaku bych to taky nebral. Jo a pokud je lahev od Linde tak ti ji v plnírně tak akorát zeberou protože bude určitě registrovaná jako kradená.

Já jsem tu kyslíkovou padesátilitrovou koupil v roce 2005 a kupoval jsem ji od chlápka co mi ji přivezl na parkoviště motorestu k Rohlence, to znamená že byla ukradlá, dal jsem mu za ni 1000kč s tím že až ji vyprázdním tak ji vyhodím, ale před tím jsem se jěště zeptal v tom kovošrotě co tam mají i prodejnu technických plynů a on mi řekl opiš čísla a dones, zatelefonuji do plnírny jestli ji mají zaregistrovanou a neměli a tak za pět minut jsem odjížděl s plnou, jo a rok výroby byl myslím 2004 a revize do 2014 takže žádná stará zrezavělá potvora byla né jako, ale opravdu nová.
A v tom hasičáku je na 100% 150atm, no a na to pozor, protože pokud se přepouští právě z oněch padesátilitrových tak v nich je tlak 200atm!!

Offline

 

#28 16-09-2010 11:21:46

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

Offline

 

#29 16-09-2010 19:50:17

JarekCh
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 27-07-2009
Příspěvky: 62
Web

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

Pěký video už jsem ho tady jednou někde viděl. Přežíl to ten borec nebo ne? Neumím anglicky.


KITin 170 TIG LA , KIT 285 Standard ,

Offline

 

#30 16-09-2010 20:39:50

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

No toto video som tu už tiež raz daval.
Ale uznajte že to neni normalny človek , keď vytača ventil z fľaše , ktora je pod tlakom .
A navyše z hlinikovej.

Offline

 

#31 17-09-2010 15:33:52

Edison
Člen
Registrovaný: 02-02-2010
Příspěvky: 582

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

to video som videl ale o tom vitacani ventilu som nic nenasiel ale ved pod tlakom sa uz aj malinovka tazko otvara kde je tlak mozno 0,5baru a taka flaska kde je 200 bar sa to s tym mohol vobec pohnut?ale ten vrch flase v stene yikes ti kokos

Offline

 

#32 17-11-2010 19:20:59

VS
Člen
Registrovaný: 08-08-2009
Příspěvky: 6

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

m.evil napsal(a):

Tak že ku konečnému záveru sme zatial ešte nedošli.
Ide mi hlavne o to ,či sa tu náhodou nenajde nejaky človek , ktorý ma prax v čisteni fliaš (profesionálne ,nie amatérsky doma).
Lebo z kyslíkom nieje sranda a nerad by som zapričinil požiar alebo výbuch fľaše....

Jak se dělají repase láhve profesionálně u výrobce:
Láhev se vypustí, odšroubuje se ventil, láhev se zvenku i zevnitř otryská pomocí ocelových broků. Pak jde na ultrazvukovou kontrolu. Kontroluje se, jestli někde neklesla tloušťka stěny pod minimální hodnotu - taková láhev se znehodnotí a vyřadí. Pokud projde ultrazvukem, udělá se tlaková zkouška na zkušební tlak, opláchne se zevnitř horkou tlakovou vodou a vysuší párou. Pak jde do lakovny na základní a vrchní nátěr. Našroubuje se ventil pomocí elektrické utahovačky přesně stanoveným momentem, klobouček, provede vizuální kontrola, vystaví se doklady o revizi a předá zákazníkovi. 
Tlaková zkouška se dělá na 1,5 násobek plnícího tlaku, u 200 bar na 300 bar, u 300 bar na 450 bar. Tento tlak musí láhev vydržet bez poškození. Destrukční tlak je ještě větší, 600 - 700 bar, podle typu láhve. Destrukční zkouška se dělá u každé 200. vyrobené láhve. Láhev se naplní vodou a čerpadlem zvyšuje tlak až do jejího roztržení. Při tom se zaznamenává nárůst tlaku a množství vody, které se do ní natlačí.
Samozřejmě u staré láhve, která může být zevnitř rezavá, se nedá odhadnout, jaký tlak vydrží bez kontroly tloušťky stěny.

Editoval VS (17-11-2010 19:44:40)

Offline

 

#33 17-11-2010 19:32:16

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Čistenie fľaše na kyslíkovo čistu.

Diky za odpoveď  VS smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče