SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 29-10-2007 00:07:53

Honzas
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 28-10-2007
Příspěvky: 9

Proškolení ane či ne, a jak?

Před časem jsem se stal majitelem MIG/MAG svářečky (konkrétně Einhell EURO SGA 170). Počáteční pokusy o svařování nedopadly tak jak jsem si představoval. hmm  Nepotýkal jsem se s problémy typu kde a jak sehnat ochranný plyn a podobně, ale spíše jak nastavit a jak na to aby výsledek nebyl tak na půl. Bohužel nemám ve svém okolí někoho kdo by mi vše ukázal, a tak jsem odkázán na literaturu a další i internetové zdroje (díky za Svar Info a Forum). Po všem tom tápání a nasávání informací sem došel k názoru, "je potřeba navštívit nějaké školení ve svářečské škole". I našel jsem a vydal se do nejmenované školy. Jednání bylo velice vstřícné dohoda bezproblémová až na jednu jedinou věc, když učit tak na našem profi stroji, s tou vaší hračkou si vařte doma. Vím a chápu tento přístup, školí hlavně profesionály pro výrobu a ti nebudou pracovat se svářečkou za 14 000,-  Zeptal bych se takto," nenašel by se někdo kdo by byl ochoten poskytnout své praktické zkušenosti s hobby cočkem"(určitě by se našlo více zájemců, tudíž by se to dalo zorganizovat jako takový svářečský "workshop"). Nebo jít do školy a pominout výše uvedené skutečnosti, vždyť princip svařování se nemění. Díky za jakoukoliv odpověď. HonzaS


Zatím hledající své místo mezi elektrodami, dráty a plameny
UTA 200-1, Einhell SGA 170 Turbo, Tig 30, PP 315.21

Offline

 

#2 29-10-2007 10:20:23

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Proškolení ane či ne, a jak?

Mam tutez svarecku. Zjistil jsem ze je dost hakliva na napeti v siti resp. odpory vedeni. Pokud ji pripojim primo v rozvadeci vari krasne. Na prodluzovacce 20m 2,5mm2 se s ni varit neda. Pri pripojeni v dilne kam je el. rozvod tazeny asi 10m hlinikem svaret jeste vcelku jde.

Problem je jednak rovnomerny posuv dratu (napeti pro posuv je odvozeno od napeti oblouku) a potom i ve spatnem drzeni oblouku na mensich rozsazich (1. a 2.). Protoze je vazba mezi napetim a rychlosti pusovu dratu vyhovuje v mem pripade pro drat 0,8mm nastaveni rychlosti dratu zhruba na cca 5.-6. pozici pro vsechny 4 urovne vykonu

Doporucuju procist par odkazu z mistniho fora ve kterych je pekne vysvetlen zaklad. Potom si kupte plyn a civku dratu, na srotaku nejake odstrizky plechu a varte dokud vam to nepujde. Sam jsem vyvaril tu malou civku kterou ke svarecce dodavaji jen tak na ruzne plechy.

Ja povazuju na normalni, ze moje svary nejsou hezke a vesmes vsechny musim jeste flexou prebrousit.

Jako nutnost vidim koupit k te svarecce kuklu, redukcni ventil nebo prechodku na CO2 a meric prutoku plynu ktery se nasazuje na hubici.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče