SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#101 15-11-2010 05:23:00

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

No já mám bovden něco málo přes 3 mm, tedy asi těch 3,2mm. V té trubce je ale díra menší, bovden tam nevleze. A do zatáčky vrtat neumím.
Alll: zaporované sváry vím 2. Nemám rentgen na ověření. Psal jsem tady ale vždycky, že jsem jen amatér a samouk. Vídám tady kolikrát ale mnohem horší sváry, tak nevím o co se vám jedná.
Už jsem tady párkrát viděl, že někdo napíše, jsem svářeč a ty sople co tady ukáže, to je hnus. Já se nikdy nechlubil profi svárama. Ty fotky svárů jsem tady dal jen pro ukázku, že delší sváry jsou u mého Bimaxu docela OK.
A kolik dáváte prosím plynu? Mám asi čisté CO a nyní mám na budíku asi 8l/min. Nebo to bývá za hodinu? Teď nevím.

J a mam už profi hořak a 6 litru plynu je minimum co mužu pustit spiše mam nastaveno mezi 8 až 10 litry za minutu ono se nejedna jen o plyn, ale taky jakym spusobem vedete hořak a jak mate dlouhy vylet dratu.. pokud mate hořak od svařeneho materialu daleko vice jak 2 cm tak vam to bude delat pory ve svarech...  je tu napsan i članek jakym spusobem se ma svařet drzeni hořaku atd.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#102 15-11-2010 17:13:36

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Tak to zase ne. Já mám hořák jen pár milimetrů nad svařovaným materiálem, asi 5mm. Nebo snažím se mít co nejblíže. Viděl jsem i pár umělců, kteří mysleli, že CO svařuje jako elektroda a hubici měli od materiálu asi 10cm smile.
Nebojte, jsem sice samouk, ale nějakou tu praxi už na COčku mám, což je podle mého důležitější než nějaké papíry a 0 praxe. Taky to je o tom, že s těmihle levnými svářečkami moc výstavní sváry nelze dělat. Navíc to bylo svařované chvíli po zakoupení svářečky. Tudíž jsem ještě nedostal cit jak s ní svařovat a jak jsem psal, bez úprav svářečky to moc kvalitně nejde. Ale co jsem viděl pár kusů Einhel, Gude, jednu Sharks, tak to je ještě krásně svařované.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#103 15-11-2010 18:35:09

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Tak to zase ne. Já mám hořák jen pár milimetrů nad svařovaným materiálem, asi 5mm. Nebo snažím se mít co nejblíže. Viděl jsem i pár umělců, kteří mysleli, že CO svařuje jako elektroda a hubici měli od materiálu asi 10cm smile.
Nebojte, jsem sice samouk, ale nějakou tu praxi už na COčku mám, což je podle mého důležitější než nějaké papíry a 0 praxe. Taky to je o tom, že s těmihle levnými svářečkami moc výstavní sváry nelze dělat. Navíc to bylo svařované chvíli po zakoupení svářečky. Tudíž jsem ještě nedostal cit jak s ní svařovat a jak jsem psal, bez úprav svářečky to moc kvalitně nejde. Ale co jsem viděl pár kusů Einhel, Gude, jednu Sharks, tak to je ještě krásně svařované.

ja jsem se učíl svařet v praci jednoho dne me postavili k svařečce a řekli svařuj ukazali 2x jak to mam držet a ja se to dobrych 6 mesicu učil od kolegy pak bylo potreba udelat papiry na co2 aby nebyl problem..

Editoval alll (15-11-2010 21:26:55)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#104 15-11-2010 21:14:04

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
konečně jsem se dostal k trubce hořáku EINHEL. Měřil jsem několik trubek a vniřní průměr se pohyboval od 2,8 až 3,6mm. Podívám se co se s tím dá dělat.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#105 16-11-2010 09:54:34

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den zdeště. Předtím jsem to měřil jen podle oka, jestli jde dát bovden do té trubky. Včera večer jsem změřil tu trubku a bovden posuvkou a trubka má díru pouze 3mm a bovden 3,5mm. Uvažoval jsem, že bych tu trubku nahřál, narovnal, provrtal větším vrtákem a  zase ohnul. Ale nevím jak by se chovala ta mosaz, kvybych ji pořád ohýbal. To nahřátí nevím, ale bez nahřátí to asi nenarovnám. Jedině, že buch si nechal u nějakého soustružníka udělat novou rovnou trubku a pak bych si ji doma jen ohnul. Ptal jsem se v obchodě se svářecí technikou, ale jak jste psali předtím, nepasuje. Od telvinu mají všechny tu díru malou a jiné typy mají díry v trubce větší, ale zase jiné závity.
A jak jste psal zdeště, že bych mohl tu kostičku s ventilkem vytáhnout úplně, jak by tam potom držela ta trubka? Ta je přece zašroubovaná v té kostičce ventilku. A taky se tam napojuje hadička od plynu. Tam asi bude problém. Kdybych chtěl bovden prodloužit, tak kabel napájení bych si udělal. Ale ta hadička od plynu je tenší a tvdší než z akvária. Zkusím někde sehnat podobnou. A tu krycí hadici už bych měl vymyšlenou.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#106 16-11-2010 09:56:14

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Jo, a já mám hořák od telwinu, ne Einhel, i když jsou vlastně asi podobné.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#107 16-11-2010 15:03:32

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Dnes jsem byl v jiném obchodě se svářecí technikou a trošku se s jedním namachrovaným dědkem pohádal. On prý dělá se svářecí technikou už od roku 76, ale ho...o tomu rozumí. Měli ty trubky i s větší dírou, ale jiné uchycení. Když teď opomenu že jsou předražení, nemají ani trošku tvořivého ducha. Nejdříve mě naštvalo, když mi pořád dokola asi desetkrát tvrdil, že to nejde udělat, abych měl bovden až k průvlaku. Pak nakonec mě naštval tím, že mi řekl, že pokud svářečka nestojí hrubo nad 15 000,- tak je to jen prskavka, což má na jednu stranu pravdu, ale prý s ní nejde udělat rozumný svár. Prý to jsou jen sople. Já za sebe tvrdím, že s tím svařovat lze, ale musí se to trošičku poupravovat a musí se to umět.
tak mi nezbyde, než to zkusit upravit podomácku. Jelikož neumím vrtat do zatáčky, tak jedině zkusit tu trubku narovnat, provrtat a zase ohnout. Nebo si nechat někde vyrobit jinou trubku, s větší vnitřní dírou a pak ji ohnout. Ale s mosazí nevím.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#108 16-11-2010 15:48:16

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1580

Re: Problémy z BIMAXEM

Nebude jednodušší koupit trubku se správnou dírou a přeřezat závit?

Offline

 

#109 16-11-2010 17:06:09

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Takovou tlustostěnnou trubku jsem zatím nikde neviděl. Mosazné trubky jsem zatím viděl jsem tenkostěnné. Kdybych někde takovou sehnal, tak samozřejmě koupím trubku, uříznu na rozměr a udělám závity. Zkusím se zeptat u nějakého soustružníka, kolik by stálo tu trubku vytočit z mosazi. A jde vůbec mosaz normálně ohnout? nevíte někdo?

Editoval varok (16-11-2010 17:06:41)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#110 16-11-2010 17:34:36

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Takovou tlustostěnnou trubku jsem zatím nikde neviděl. Mosazné trubky jsem zatím viděl jsem tenkostěnné. Kdybych někde takovou sehnal, tak samozřejmě koupím trubku, uříznu na rozměr a udělám závity. Zkusím se zeptat u nějakého soustružníka, kolik by stálo tu trubku vytočit z mosazi. A jde vůbec mosaz normálně ohnout? nevíte někdo?

normalne rozumě mosaz ohnout nejde lame se  s predehřatím by to možna šlo, ale nevim nemam ztím skušenost. sam jsem tuto věc žešil, ale rozume než vymenit koleno hořáku nešlo akdyž už tam bylo řízeni posuvu a elektroventil tak jsem se na to vykašlal a koupil hořak a euro koncovku na polskem aukru a namontoval ted je vymena bovdenu v hořaku otazka  3 minut..

Editoval alll (16-11-2010 17:40:56)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#111 16-11-2010 18:18:00

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den
mosaz lze ohnout, tedy, alespoň do tvaru který potřebujete, soulasím s alllem ráda praská. Chce to cit popřípadě "mustr".
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#112 16-11-2010 18:35:20

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
tady je ale vítr. Vrátil jsem se zpět k příspěvkům a kolega Varok se správně ptá, jak tam ta trubka bude držet. Já jsem se moc otom nerozepisoval, ale ta kostka tam v podstatě zůstane jako držák trubky a spinač a to v případě, když nepůjde ventil zahránit.
Ještě k té trubce. Existuje hořák velikosti 12 nebo 120 ten má trubku podobnou. Konec konců by se dala použít i 15 s tím, že by se zvětšil otvor do kostky a udělal závit M10x1.
Prosím Vás, toto jsou informace, které nemám na 100% ověřeny. Já to dělám naprosto jinak. Pochopte časová a finanční investice do vzkříšení staré galusky je tak velká, že použití jiných komponentů je nutností a věc vyjde nastejno.
Toto vše, co tu tak pracně rozebíráme je opravdu debata pro kutily o sobotách a nedělích. Kutil čas nepočítá. Tak se omlouvám jestli jsem byl nepřesný.
S pozdravem Zdeště

Editoval zdeště (16-11-2010 21:09:11)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#113 16-11-2010 21:05:49

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Aha, takže ta kostka s ventilkem tam v podstatě zůstane, ale pak už neplní funkci ventilku, ale jen jako držák té trubky. V tom obchodě dneska měli podobnou trubku, nevím typ, ale měla trošku jiný závit, který se montuje do toho ventilku. Tam by problém nebyl, upravil bych si to po svojemu.
Zdeště: mě jde právě o tu práci kutila. Mám kutilského ducha. Jejich heslo asi je, za málo peněz hodně muziky. Já si to chci právě upravit ve volném čase za rozumné minimální náklady. Kupovat vše nové mě nebaví a nemám tolik peněz. Ale dnes jsem viděl, že jde zvlášť koupit ta trubička na plyn do hadice. Mají to na metry, takže to není problém, kdybych si v budoucnu chtěl udělat delší hadici s pistolí. smile


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#114 18-11-2010 15:04:16

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den, v první řadě vám musím Zdeště mockrát poděkovat za ten elektroventil. Psal jsem vám, že vám zaplatím alespoň 100,- kč.
Ta úprava vypadá jednoduše. Vyzkouším a napíšu výsledek. V jednom obchodě se svářecí technikou mi totiž jeden dědek před pár dny tvrdil, že to nejde předělat. Prý se svářecí technikou zabývá už od roku 1976 a když zlobí pistole z bovdenem, tak buď nahradit bovden za nový, nebo vyměnit celou hadici i s pistolí za novou. Vy jste psal, že to jde a je to lepší, tak jsem se s ním nehádal. Napsal jste nyní, že to doopravdy jde. A ten bovden 1,5/4,5- 3m znamená bovden 1,5, to nevím, potom průměr 4,5mm a délka samozřejmě 3m? A když jsem koupil bovden taky 3m, ale na sáčku je 1,5x3,6mm, ten použít nelze? Původně jsem chtěl zkusit narovnat tu origo trubku, ale nevím, jestli by nepraskla. A ten hořák 15 je nějaké označení? Ať vím co koupit.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#115 18-11-2010 15:51:00

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Když už jste mi ho poslal, tak to vyzkouším s ním. Stejně bych ho tam někdy v budoucnu chtěl dát, tak ho tam dám už teď. Takže ta trubka od hořáku 150A je podobná? Mám bovden 1,5x3,6mm délka 3mm. Je to na hořák Binzel, což je myslím dobrá značka ne? Kratší neměli, jen uříznu tu koncovku, která se dává do eurokoncovky a na druhé straně ji zkrátím až podle potřeby. Má černé oplastování.
A co bych měl vrtat tím vrtákem 3,6mm? O vrtání jste nic nepsal. Nebo je myšleno převrtání díry v tom mechanickém ventilku plynu? Původní bovden má průměr přes 4mm, asi ty 4,5mm. Ten jsem vyhodil a dám ten nový. Myslel jsem že původní je plastový, ale je taky kovový, jen je v plastu. Navíc je zlomený a to asi taky dělá hodně problémy, že? Ten dědek smile je v Ostravě- Kunčicích. Já jsem z Havířova a občas tam něco zajedu koupit. Je to blíže než fa Chobola v Přívoze. smile. Jsou tam dvě paní, které se snaží pomoci, ale ten stařík si myslí, že je nejlepší na světě, tak se s ním hádat nebudu. Firma se myslím jmenuje Gerich, ale nejsem si jistý.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#116 18-11-2010 18:45:11

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den,
doplnil jsem popis úpravy hořáku o použití vrtáku.
Trubka je podobná jen má průměr 10mm a závit M10x1. Plastový b. tam většinou býval, ale teď tam je kovový dokonce se světlostí 2mm. Asi novinka.
Jinak ta úprava mne velmi příjemně překvapila.


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#117 18-11-2010 19:17:06

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Já jsem taky myslel, že tam je plastový, ale je to kovový, potažený plastem. Všude tady a na netu čtu, že ty levné svářečky mají plastové bovdeny, ale ta má už měla kovový, což se divím. Ten můj původní je v jednom místě zlomený a je nějaký divný. Bovden by měl mít vnitřní průměr okolo 1-1,5mm, ne? Ten co tam byl původně má vnitřní průměr asi ty dva milimetry( neměřil jsem ho, ale je hooodně velký). Venkovní průměr jsem měřil a má něco málo přes 4mm. To by bylo tak na drát 1,2 a to by i tak bylo moc, ne? Jestli to tam nedávají kvůli tomu trubičkovému drátu?
A prosím vás. U toho elektroventilu se odšroubuje ta matka, na ten náustek se nasune hadička a zajistí se to tou převlečnou matkou?

Editoval varok (18-11-2010 19:17:24)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#118 18-11-2010 19:18:30

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Jinak zbytek si přečku na svarinfu. Tak ještě jednou moc děkuji za ventil a rady a zítra v garáži vyzkouším ten váš zlepšovák. Tedy jestli někde seženu tu trubku na 15 hořák.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#119 20-11-2010 17:06:53

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Tak ten elektroventil už vím, četl jsem článek na svarinfu. Ale ten hořák 15 je asi více druhů, ne? V jednom obchodě se mě včera ptaly, jaký přesně typ.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#120 20-11-2010 18:42:09

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1580

Re: Problémy z BIMAXEM

Pane Varlok, je skoro neuvěřitelné jaká dobrodružství zažíváte při této poměrně jednoduché úpravě vaší svářečky a taky kolik to stálo času a námahy vás i dalších členů tohoto fora a přitom jste vlastně ještě ani nezačal.Ano, hořáky označené číslicí 15 jsou dva. První má označení RD 15 a jeho trubka je pro vaše účely zcela nevhodná ,což lze poznat i po slepu hmatem, nebot se na jejím správném konci nenachází závit M10*1.Druhý typ je MB 15 a tuto kontaktní trubku potřebujete.Měla by stát do 200 Kč.Nechápu proč vám tyto dvě trubky v obchodě neukázali , hned by bylo jasno a ušetřili by vám další cestu.Už se těším až skutečně začnete aplikovat zatím teoreticky nabyté informace v praxi.

Offline

 

#121 20-11-2010 21:21:13

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den pane ZDENÁLe,
jste příliš netrpělivý, kolega Varok je kutil, a tak se podle toho k němu musíme i chovat a navíc jej nic netlačí.
Trubice k hořáku obecně řečeno velikost 15 je ve všech hořácích stejná ať se jmenují jakkoli na př. MB 15, Pratix15, TBi15, Ergomig15 atd.
Hořák RD snad už v žádném obchodě nevedou. Před časem se všichni obchodníci vrhli na zázračný kloub a tímto pokrokem argumentovali u zákazníků a ti potom tento nesmysl papouškovali ještě dlouho. Do doby než pochopily, co v RD mněli. RD  byl technicky velmi povedený hořák.
Jen si nejsem jist, zda RD neměl ještě označení RD 125. Soudím to podle jeho předchůdce RS 125 z něhož koncepce vyšla.  Jinak do rukojeti RD vemi elegantně zasadíte i tu trubici např. z MB 15.
Tak už se na Varoka nezlobte a počkejte si na výsledek on určitě napíše výsledek.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#122 21-11-2010 14:28:58

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1580

Re: Problémy z BIMAXEM

Hořák s označením 125 se jmenoval RS a tato řada se dnes už zřejmě nevyrábí. Hořáky RD jsou skutečně nejspíš nejlepšími hořáky které se kdy vyráběly a dosud vyrábí.Běžně je vedeme i včetně všech náhradních dílů.Mají označení RD 14, 15, 26, 36.Jejich konstrukce je natolik jednoduchá a přitom geniální , že  současné typy neobstojí proti nim v žádném parametru. Já je v současnosti používám hlavně na svařořování hliníku metodou MIG, kde je rozdíl oproti řadě MB /a dalších / ještě výraznější.

Offline

 

#123 21-11-2010 15:38:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8613

Re: Problémy z BIMAXEM

Dobrý den, ano jak psal Zdeště, jsem jen kutil a nijak na to nespěchám.
Zdenál: ale vždyť jsem už začal. Rozebral jsem trošku svářečku, vyndal hadici s bovdenem a pistolí a tu pistoli rozebral. smile V jednom obchodě jsem se s jedním děkdem mistrem světa kvůli tomu pohádal, jak jsem psal výše. Podle něho úpravy hořáků nejdou. Podle něho svářečky za 10 000,- kč nikdy nemohou svařovat skutečné sváry, jen prskat a lepit. Vyvracet mu to nebudu. V jiném obchodě se mě ptali, na který hořák 15 to chci. Proto jsem se tady ptal, jestli je více typů. Tak teď už budu vědět, že potřebuji MB15, popř. RD15. Tak už vás nebudu otravovat, něco udělám, dám fotečky a pak se uvidí. Napíšu výsledek mého kutění. Tak všem děkuji za rady. Opět hlavně uživateli zdeště.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Online

 

#124 21-11-2010 19:51:28

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Problémy z BIMAXEM

varok napsal(a):

Dobrý den, ano jak psal Zdeště, jsem jen kutil a nijak na to nespěchám.
Zdenál: ale vždyť jsem už začal. Rozebral jsem trošku svářečku, vyndal hadici s bovdenem a pistolí a tu pistoli rozebral. smile V jednom obchodě jsem se s jedním děkdem mistrem světa kvůli tomu pohádal, jak jsem psal výše. Podle něho úpravy hořáků nejdou. Podle něho svářečky za 10 000,- kč nikdy nemohou svařovat skutečné sváry, jen prskat a lepit. Vyvracet mu to nebudu. V jiném obchodě se mě ptali, na který hořák 15 to chci. Proto jsem se tady ptal, jestli je více typů. Tak teď už budu vědět, že potřebuji MB15, popř. RD15. Tak už vás nebudu otravovat, něco udělám, dám fotečky a pak se uvidí. Napíšu výsledek mého kutění. Tak všem děkuji za rady. Opět hlavně uživateli zdeště.

At se vam podaří hořak upravit... ja jsem řešil jinak, ale to je každeho věc..


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#125 21-11-2010 21:20:20

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1580

Re: Problémy z BIMAXEM

Omlouvám se, jestli můj příspěvek vyzněl nějak negativně. Náhodou je to docela zajímávé jak Vaše úpravy dopadnou a vůbec mně to neotravuje.Spíš se mi zdá , že přístup prodejců svářecí techniky tam u vás v Ostravě postrádá trochu více odbornosti.Sám vlastním podobný stroj od Telwinu jako vy a tyto problémy jsem také řešil.Pravda je,že některé neduhy těchto strojů se dají pouze zmírnit, nikoli však zcela odstranit.Jsou dané přímo charakteristikou trafa, která je pro svařování v CO2 příliž měká a pohybuje se na samém spodním okraji svařovací křivky.Stupně min 1 a 2 nelze pro CO2 použít skoro vůbec.Pokud by se z tohoto stroje měl udělat slušný stroj chce to tyto úpravy....Ze sekundáru trafa odmotat cca 6 závitů/snížíte napětí naprázdno a zvýšíte tvrdost /pak dodat vyhlazovací kondenzátory s vybíjecím odporem. V tomto případě stačí 20 až 30 tisíc  mf. Nezapomente na napájení řídící elektroniky , musíte pro ně usměrnit z trafa samostatnou větev/přez 10A můstek/, jinak posuv pojede naplno.Dále pak pokračujte dle návodu allla.Když to vše uděláte/včetně eurokonektoru , elektromagnetického ventilu a elektroniky která vypíná svařovací proud/ budete mít celkem slušnou hoby svářečku, která bude až na zatěžovatel a max výkon srovnatelná s klasickými zdroji od výrobců jako je ALFA a Omicron/myslím tím stroje na 220V/.Je to cesta dlouhá, ne zrovna levná a taky pracná.Sám jsem ji vyzkoušel a nejsem si zcela jist zda se vyplatí.Podnikl jsem ji pouze proto, že v garáži kde svařuji mám pouze 10A jističe a toto byl jediný stroj který na nich mohl svařovat.Tak hodně zdaru a držím Vám palce.  Jo a potřebujete právě trubku MB. TRUBKA RD SE POUŽÍT NEDÁ.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče