SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 29-01-2021 10:48:47

MI
Člen
Registrovaný: 28-01-2021
Příspěvky: 5

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

Aha, cize tu je asi zakaz sa spytat na nejake tech. riesenie, ked ma clovek lacny stroj big_smile

Len pre info, tuto zvaracku mam 12 rokov, takze nie, nezacal som po pol roku riesit ze je slaba...Po 12 rokoch sa definitivne rozpadol povodny horak, tak som ho vymenil za euro, kedze casto zvaracku prenasam a hodi sa odpojitelny horak. Neplanujem to nejak dalej ladit, jednak sa do toho nejdem sam pustat, druhak si viem zratat, ze by to islo do radu vsetko a nakup komponentov by sa vyrovnal kupenemu kvalitnejsiemu stroju. Kupu noveho stroja mam mimochodom v plane, ale kedze to nieje na zarobkovu cinnost, tak v aktualnej ekonomickej situacii je to nepotrebna investicia...Je to taky velky problem?? Ak hej pokojne to tu zmazem, aby som tu Vas profikov neprudil s lacnou sra..ou...

Offline

 

#52 29-01-2021 10:53:52

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

Musiš brát Pafíka s rezervou. Jak si začátečník nekoupí červenou alespoň za 50tis., neobstojí......u něj.

Offline

 

#53 29-01-2021 11:31:24

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

zahajskej napsal(a):

Musiš brát Pafíka s rezervou. Jak si začátečník nekoupí červenou alespoň za 50tis., neobstojí......u něj.

Nééé, zelená taky obstojí (Migatronic), i bílá (EWM) big_smile
MI: a) nikde jsem nepsal, že se tu nemůžeš zeptat. Ale tohle je fórum o svařování, nikoliv o elektronice.
b) to co jsem napsal platí naprosto všeobecně.
c) najdou se čestné výjimky, třeba tohle   http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 99#p164699
tady je vidět, že primárně byla úprava cílem. Ten člověk tomu rozumí a neptá se na věci, ze kterých je vidět, že elektrika je pro dotyčného ta potvora, co bydlí v zásuvce.

Editoval pafik1605 (29-01-2021 11:32:31)

Offline

 

#54 29-01-2021 12:44:38

MI
Člen
Registrovaný: 28-01-2021
Příspěvky: 5

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

Aha, ked som tu cital vo viacerych temach o roznych radach o elektronike zvaraciek, tak som myslel, ze je ok sa na to spytat tu.

Kazdopadne Pafik, dakujem za tvoje vecne rady a reakcie k teme, pevne verim, ze v temach mimo tvojej odbornosti ti bude tiez takto dobre poradene 👌

Ja vo svojom obore rad poradim ludom, ktori sa mu venuju aj ako hobby, ale kazdy sme iny.

Ak by sa predsalen nasiel niekto, kto vie napisat aj nieco k teme, tak budem len rad 😉

Offline

 

#55 29-01-2021 14:00:46

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

MI napsal(a):

Aha, ked som tu cital vo viacerych temach o roznych radach o elektronike zvaraciek, tak som myslel, ze je ok sa na to spytat tu.

Kazdopadne Pafik, dakujem za tvoje vecne rady a reakcie k teme, pevne verim, ze v temach mimo tvojej odbornosti ti bude tiez takto dobre poradene 👌

Ja vo svojom obore rad poradim ludom, ktori sa mu venuju aj ako hobby, ale kazdy sme iny.

Ak by sa predsalen nasiel niekto, kto vie napisat aj nieco k teme, tak budem len rad 😉

Ale to já taky rád poradím, pokud vidím, že to má smysl. Ale často první odpověď evokuje deset dalších, podobně mimózních otázek.
Lidi by si měli uvědomit, že je fůra věcí, na které nemaj. A bez aspoň základních znalostí ohrožujou sebe a třeba i okolí.

Offline

 

#56 29-01-2021 16:28:55

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Powermat S-MIG 160 - problém

MI napsal(a):

p.atishajn, nie uplne rozumiem o com pisete, nikde som nepisal, ze niecomu nieco je a podobne...

O vyhodach/nevyhodach prerabky na eurohorak na tychto lacnejsich strojoch som si precital a rozhodol som sa pre tu zmenu v ramci vymeny stareho rozbiteho horaku. Aktualne k novemu horaku potrebujem vyriesit ventil na plyn a nesedia mi uplne vseobecne schemy zapojenia ventilu, ktore som nasiel. Preto som tu poprosil skusenych ludi, ktori sa v problematike zjavne vyznaju, ci by nebolo mozne zakreslit zapojenie ventilu do tej konkretnej schemy k mojej zvaracke. Samozrejme si necham poradit ci je lepsie (bezpecnejsie/jednoduchsie) pouzit 24v alebo 230v ventil.

Dakujem.

mám jednu S-MIG 160 vyhodenú , a jednu použitú na zváranie , zvára to , ale jokloviny  už žhaví a je to ohrievač teraz v zime ...  Vypína !!!

Tu je foto na Nové diely ktoré by si chcel asi použit ...
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_hpim2649.jpg
Posuv už mám len tak na ladenie neakej novej DSP .  Investovat má pre teba význam ?  Euro- koncovka  cca 15€ , ventil 18€ , Horák 15/3  cca 50€  , a dojdeš na to že podávač nevladze tlačit drot , a kto zarobil a ušetril ?  :-)

Editoval atishajn (29-01-2021 16:39:23)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče