SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-11-2007 19:58:59

hajda22
Člen
Registrovaný: 23-11-2007
Příspěvky: 4

dotaz ohledně nastaveni WIG

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by mi někdo poradil s nastavením svářečky na wig. Používám argon a chci svařovat hliník 2mm. Zatím jsem nebyl schopný jí správně nastavit. Víceméně se dá říct, že to 'lepím ' jak vlaštovka hnízdo a nejsem schopný udělat celistvý a pěkný svar. Pokud by mi bych někdo ochotný poradit jaké hodnoty proudu volit..jaky předfuk, dofuk a všechno co je potřeba, byl bych velice vděčný. Předem děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 24-11-2007 14:31:10

tor47h
Člen
Registrovaný: 12-11-2007
Příspěvky: 25

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Na hliník je především potřeba AC stroj, tedy střídavý proud. Jde o to, že se v každé periodě proudu tím argonem hliník očišťuje. Tak nějak ... Nejsem v tomhle kovaný, není to moje parketa.

Offline

 

#3 24-11-2007 17:01:23

Zelenej
Člen
Místo: Humpolec
Registrovaný: 08-05-2007
Příspěvky: 176

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Ahoj a už jsi mrknul na příručku co zde máme? http://www.svarbazar.cz/phprs/storage/hlinik.pdf

Offline

 

#4 25-11-2007 08:30:48

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

hajda22 napsal(a):

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by mi někdo poradil s nastavením svářečky na wig. Používám argon a chci svařovat hliník 2mm. Zatím jsem nebyl schopný jí správně nastavit. Víceméně se dá říct, že to 'lepím ' jak vlaštovka hnízdo a nejsem schopný udělat celistvý a pěkný svar. Pokud by mi bych někdo ochotný poradit jaké hodnoty proudu volit..jaky předfuk, dofuk a všechno co je potřeba, byl bych velice vděčný. Předem děkuji za odpověď.

Řekl bych, že nezáleží tolik na nastavení. Tedy pokud respektujete základní pravidla pro svařování aluminia. Musí být svařovací mašina na střídavý proud, nejlepší je tzv. Cyber period, tzn. s pravoúhlým průběhem vln.
Pro plech 2mm postačí zdroj cca 200Amp. Doporučuji svářecí mašinu s vysokofrekvenčním zapalováním oblouku s trvale zapnutým ionizátorem. To zabezpečuje trvalé hoření oblouku při střídavém proudu. Argon musí být 99,99 % čistý. Jinak vzhled, kvalita a celistvost svaru je otázkou praxe.

Pokud byste měl komplikovanější otázky napište mi na e-mail : Frantasou@netscape.net

Offline

 

#5 27-11-2007 12:44:20

hajda22
Člen
Registrovaný: 23-11-2007
Příspěvky: 4

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Dobrý den, díky  za odpověďi a tip na návod, ale něco podobného už jsem si stáhl i z jiného zdroje. Podle informací jsem se snažil vše nastavit ale vysledek žádná sláva.  Co se týče stroje tak mám stroj Kuhltreiber Matrix 200 AC/DC.  Bližší info je na těchto stránkách..http://www.az-svarecitechnika.cz/zbozi/32-az-svarecitechnika. V tomto oboru jsem naprosty amatér, takže je mi jasné, že vzhled je hodně o praxi. Když jsem svařoval dva rovné plechy natupo na podložce, tak jsem vytvořil docela slušný svar...ale když jsem ztočil plech abych vytvořil trubku a pokoušel se to zavařit, tak to moc nešlo. Napadlo mě, že asi dochází k tomu, že tou spodní stranou utíká hodně tepla a nejsem schopný to dobře prohřát...jestli máte nějaké tipy jak to vařit..nebo jestli použít podložku....diky moc

Offline

 

#6 27-11-2007 13:47:07

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

hajda22 napsal(a):

Dobrý den, díky  za odpověďi a tip na návod, ale něco podobného už jsem si stáhl i z jiného zdroje. Podle informací jsem se snažil vše nastavit ale vysledek žádná sláva.  Co se týče stroje tak mám stroj Kuhltreiber Matrix 200 AC/DC.  Bližší info je na těchto stránkách..http://www.az-svarecitechnika.cz/zbozi/32-az-svarecitechnika. V tomto oboru jsem naprosty amatér, takže je mi jasné, že vzhled je hodně o praxi. Když jsem svařoval dva rovné plechy natupo na podložce, tak jsem vytvořil docela slušný svar...ale když jsem ztočil plech abych vytvořil trubku a pokoušel se to zavařit, tak to moc nešlo. Napadlo mě, že asi dochází k tomu, že tou spodní stranou utíká hodně tepla a nejsem schopný to dobře prohřát...jestli máte nějaké tipy jak to vařit..nebo jestli použít podložku....diky moc

Ten stroj je slušný, opravdu. Je vcelku pochopitelné, že jako naprostý amatér začínající se svařováním Al, které zrovna nejjednodušší není, nebudete napoprvé spokojen s výsledkem. Osobně mám s tímto více než 20 let praxe a vzpomínám na začátky a taky nic moc:-). Jestli mohu poradit, pokud svařujete trubku v podélném švu, nejvhodnější by bylo nesvařovat na tupo, ale vytvořit na obou koncích lem. Slícováním obou lemů a nastehováním upravit konečnou podobu a potom svařovat jen roztavením obou lemů. Bez podložky a bez přidávání drátu. Tato metoda je u plechů mnohem jednodušší a výsledek lepší. Pokud lem nelze vytvořit, lepší by bylo použít podložku. Zásadně používám nožní pedál pro regulaci proudu, neboť máte obě ruce volné a lze regulovat perfektně proud během svařování. Rovněž zakončení svaru lze postupnou regulací proudu až k nule perfektně provést bez kráteru. Tolik moje zkušenost.

Offline

 

#7 27-11-2007 21:02:45

hajda22
Člen
Registrovaný: 23-11-2007
Příspěvky: 4

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Díky moc za rady. Vyzkouším a uvidím.

Offline

 

#8 03-12-2007 16:31:31

varad
Člen
Registrovaný: 03-12-2007
Příspěvky: 1

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Tak dneska jsem konečně vybalil svého nového WIGA GAMA 200P ac/dc a musím vám říci že jsem byl vážně mile překvapen.svařuji už léta vše možné ale WIG je pro mne naprostá novinka.Vzhledem k tomu že na tomto webu cucám rozumy už měsíc tak jsem se do toho dnes pustil a hle ono to šlo.První hodinku jsem sice vychytával nastavení a padla na to celá wolframka ale pak se to náhle začlo dařit a musím říct že mi to celkem šlo a byl jsem sám se sebou spokojen:-).pokud by někdo chtěl poslat foto nastavení této svářečky na hliník tak nevidím problém a rád vám ho zašlu na mail.(elektrody WC 2mm.,přídavný drát 1.6mmAlMg.Hodně zdaru

Offline

 

#9 12-12-2007 20:30:23

hajda22
Člen
Registrovaný: 23-11-2007
Příspěvky: 4

Re: dotaz ohledně nastaveni WIG

Dobrý den, pokud by jste mi zaslal foto, tak bych vam byl vděčný. Po poradě s odborníkem se kvalita hodně zlepšila a už to vypada i jako svar..big_smile...tak třeba by se dalo něco najit i na vašem nastavení a zase se trochu posunout...můj mail je hajdusek.zdenek@centrum.cz

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče