SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 21-12-2010 15:49:35

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

morseee1 napsal(a):

skus zalozit nove vlakno :-)

Daj pokoj big_smile s novými vláknami big_smile . A dostal som ešte nápad mám taký ventil na 1/2 vstup a výstup 3/8 rovno na hadicu , a mám prerobený hasiaci , ktorý som chcel použiť na kompresor a je tam závit 1/2 . Tak nejak tam dostať benzín natlakovať to na benzínke vzduchom aspoň na 11 atm . . Nemôže to vybuchnúť a tak ? Hasiaci je do 30 atm. Ale ten benzín so vzduchom je asi dosť výbušný .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#27 21-12-2010 16:11:12

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Kyslikova kopia

Pane bože veď si zožeň tu 10 Kg fľašku s propan-butánom a už nevymyšľaj hovadiny ....
"Nemôže to vybuchnuť a tak?"   Skus použiť toto , snaď ti to pomôže :  http://vestirna.com/www2/_koule/index.php

Offline

 

#28 21-12-2010 16:18:23

alofok
Člen
Registrovaný: 20-03-2009
Příspěvky: 346

Re: Kyslikova kopia

m.evil napsal(a):

Pane bože veď si zožeň tu 10 Kg fľašku s propan-butánom a už nevymyšľaj hovadiny ....
"Nemôže to vybuchnuť a tak?"   Skus použiť toto , snaď ti to pomôže :  http://vestirna.com/www2/_koule/index.php

big_smile

Offline

 

#29 21-12-2010 16:39:41

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

Ok . Možno ti ta guľa niečo povie . big_smile . A keď si taký múdry m.evil zožeň my neaku fľašku do 10 € v okrese Sabinov . Diky


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#30 21-12-2010 22:05:51

morseee1
Člen
Místo: tomášov
Registrovaný: 05-05-2010
Příspěvky: 207

Re: Kyslikova kopia

jaaaaaj .. do 10 € ti zozenem spickovu hruskovicu ... potom mozes hadzat kopiou ...


--- ALFA IN Alf 180 HD ---
  ---      AS-3000F      ---
   ---  BINZEL MB 15  ---
    ---        ruky        ---

Offline

 

#31 21-12-2010 22:09:30

JarekCh
Člen
Místo: Brno
Registrovaný: 27-07-2009
Příspěvky: 62
Web

Re: Kyslikova kopia

Zkus zavolat na to číslo v tom videu o Petrogenu, treba za tu sadu budou chtít jen 5€ ! ! ! ! Hele vážně jestli chceš něco co řeže levně zkus třeba tohle http://www.protec-kult.cz/pilka-na-zele … 401535.php


KITin 170 TIG LA , KIT 285 Standard ,

Offline

 

#32 21-12-2010 22:17:57

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

JarekCh napsal(a):

Zkus zavolat na to číslo v tom videu o Petrogenu, treba za tu sadu budou chtít jen 5€ ! ! ! ! Hele vážně jestli chceš něco co řeže levně zkus třeba tohle http://www.protec-kult.cz/pilka-na-zele … 401535.php

Neviem či vieš , ale nechcem sa opäť chváliť , mám originál sadu acetylen kyslík + hadice + RV + horáky + rukoväte . K tomu ešte jeden kyslík + horáky + 4 RV na kyslik a 4 RV na plyn . Čiže nabudúce zváž slová .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#33 21-12-2010 22:19:32

alofok
Člen
Registrovaný: 20-03-2009
Příspěvky: 346

Re: Kyslikova kopia

10 € nestojí ani naplnění 10kg propanu, natož celá flaška.

Offline

 

#34 21-12-2010 22:48:06

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: Kyslikova kopia

no za 10 eur to bude zlozite...na bazosi sa da zohnat vselico pokial to neponahla treba to len pravidelne kukat a ked sa najde nieco tak okamzite reagovat,uz x-krat som tam kupil rozne veci za velmo dobre ceny

Offline

 

#35 22-12-2010 00:06:42

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice
Registrovaný: 04-11-2009
Příspěvky: 128

Re: Kyslikova kopia

Tak už si tu mal acetylen,propan,benzin,kopii,termit,acetylenovy vyvyjac, a HHO vyvyjac.
Ked zistis kolko stoji naplnenie kysliku tak asi zas zalozis nove vlakno, kde zohnat rohovku do 10eur.
Odhadujem ze kopii spapa kyslikovu flasku do pol hodinky. Unas sa kyslik plni po 60euro.

P.S. HHO nieje az taka hovadina, Svojho casu som pouzival vyvyjac domacej vyroby na nahrievanie. Mam tam aj suche predlohy domacej vyroby a tak podobne. Na rezanie nikdy nedoslo, nebol dostatocny vykon, ale slo by to pouzit na rezanie ale tak s 10% zatazovatelom, takze skoro vobec. Potom som presiel na acetylen - je to lepsie smile

Editoval Miki2t (22-12-2010 00:14:40)


Tc226ac/dc
Wlsp 315

Offline

 

#36 22-12-2010 11:49:54

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

Miki2t napsal(a):

Tak už si tu mal acetylen,propan,benzin,kopii,termit,acetylenovy vyvyjac, a HHO vyvyjac.
Ked zistis kolko stoji naplnenie kysliku tak asi zas zalozis nove vlakno, kde zohnat rohovku do 10eur.
Odhadujem ze kopii spapa kyslikovu flasku do pol hodinky. Unas sa kyslik plni po 60euro.

P.S. HHO nieje az taka hovadina, Svojho casu som pouzival vyvyjac domacej vyroby na nahrievanie. Mam tam aj suche predlohy domacej vyroby a tak podobne. Na rezanie nikdy nedoslo, nebol dostatocny vykon, ale slo by to pouzit na rezanie ale tak s 10% zatazovatelom, takze skoro vobec. Potom som presiel na acetylen - je to lepsie smile

Kyslik vynechajte , za ten neplatim . A ty si tu napísal o HHO . Miešal si to aj z kyslíkom ? Pokiaľ viem tak dá sa vyrobyť aj také množstvo aby sa z tým dalo aj rezať . Kyslík by bol púšťany normalne z fľaše , a dalo by sa z tým aj zvarovať , lebo H2+O2 má teplotu okolo 2900 C . A keby si my ten vivíjač mohol popísať , bol by som ti veľmi vďačný . Ďakujem . A môžeš poslať aj neake foto . smile


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#37 22-12-2010 11:56:10

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

Tu je video o tom rezaní kyslikovo vodikovým plameňom : http://www.youtube.com/watch?v=8MJjuovb … re=related . Kyslík sa prídáva normálne z fľaše .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#38 22-12-2010 13:08:15

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Kyslikova kopia

HHO  nieje   samotný vodík.
Je to zmes plynov vodik + kyslík.

Offline

 

#39 22-12-2010 13:14:59

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

m.evil napsal(a):

HHO  nieje   samotný vodík.
Je to zmes plynov vodik + kyslík.

Viem , veď to má už v názve big_smile . Ale tak ako je to na tom videu , tak by sa to dalo spraviť nie ? smile


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#40 22-12-2010 17:46:54

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

Miki2t : Ak máš neaké foto o tvojom HHO generatóre , kľudne ich sem daj , budem veľmi rád . A ak sa ti chce tak mi môžeš popísať čo všetko ku tomu potrebujem . A ako to funguje ? Diky


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#41 22-12-2010 19:02:18

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Kyslikova kopia

no ono sa pouziva tech.benzin a kyslik, ale  na palenie ... a pomoze ti to ?

Offline

 

#42 22-12-2010 20:25:05

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

atishajn napsal(a):

no ono sa pouziva tech.benzin a kyslik, ale  na palenie ... a pomoze ti to ?

Veľmi si my pomohol , čiže technický neobsahuje žiadne mastnoty ? A ešte sa chcem opýtať , že na koľko my natlakuje fľašu benzínová letlampa ? Diky


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#43 22-12-2010 23:56:30

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice
Registrovaný: 04-11-2009
Příspěvky: 128

Re: Kyslikova kopia

Riso SK napsal(a):

Kyslik vynechajte , za ten neplatim .

Tak keď to máš takto tak ti donesiem prázdne kyslíkové flaše, za každú ktorú mi naplníš ti dám 10kg propan OK _?

A z toho videa od vietkongov som si vsimol ze pri rezani pouzivaju HHO plus vzduch, mna to nikdy nenapadlo, resp napadlo ale nikdy som to nerealizoval.

nedokazem si dost dobre predstavit rezak na benzin. letlampa funguje tak ze sa v horaku vari benzin a odparuje sa, tie pary uz dalej horia.

Ale aj tak je to vsetko zbytocne, kedze najlacnejsi a plne vyhovujuci je PB+O2. a znich je ten drahsi O2, takze ak ho mas zadarmo, tak nebude problem s PB. Ak chces tak ti poslem 20euro, a ty mi posli emailom 50 litrov kysliku na 200bar smile


Tc226ac/dc
Wlsp 315

Offline

 

#44 23-12-2010 11:02:23

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

Miki2t napsal(a):

Riso SK napsal(a):

Kyslik vynechajte , za ten neplatim .

Tak keď to máš takto tak ti donesiem prázdne kyslíkové flaše, za každú ktorú mi naplníš ti dám 10kg propan OK _?

A z toho videa od vietkongov som si vsimol ze pri rezani pouzivaju HHO plus vzduch, mna to nikdy nenapadlo, resp napadlo ale nikdy som to nerealizoval.

nedokazem si dost dobre predstavit rezak na benzin. letlampa funguje tak ze sa v horaku vari benzin a odparuje sa, tie pary uz dalej horia.

Ale aj tak je to vsetko zbytocne, kedze najlacnejsi a plne vyhovujuci je PB+O2. a znich je ten drahsi O2, takze ak ho mas zadarmo, tak nebude problem s PB. Ak chces tak ti poslem 20euro, a ty mi posli emailom 50 litrov kysliku na 200bar smile

big_smile . Nieviem , či by to bolo z tou fľašou výhodné big_smile . Dnes idem do Propugasu skúsim sa opýtať na tie ventile na 2 kg fľašu , možno budem múdrejší smile . Večer ešte napíšem čo som vykumal smile . A čo sa týky reduktora tlaku na PB , tak stači použiť ten čo na sporák , alebo ako povedal evil dať tam ešte jeden kyslíkový na PB ?


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#45 23-12-2010 11:06:12

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Kyslikova kopia

Podľa toho či chceš z reguláciou , alebo bez .... (nutne vyskušať) .

Offline

 

#46 23-12-2010 11:23:48

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

m.evil napsal(a):

Podľa toho či chceš z reguláciou , alebo bez .... (nutne vyskušať) .

Ok . Ale počul som , že ten čo sa dáva na sporák ma v sebe poistku , a ten čo je na kyslík tak nemá žiadnu .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#47 23-12-2010 11:40:10

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Kyslikova kopia

Mal som rozobraty regulator od sporaku.
Pokial ti ide o poistku  , tak dnu je len taka zatka , ktora uzatvara plyn podľa tlaku na membranu.
Plne by to nahradil spätny ventil ....
Uvažoval som logicky nad tym spätnym šľahnutim a  dospel som k zaveru  že pokial sa tie plyny  nezmiešaju tak nema vlastne čo horieť.
HHO ma spätny šľah , lebo je to zmes kyslíka a vodíka.
Len mi neide do hlavy že prečo sa tie poistky  davaju aj k tomu miniautogénu čo ide na tie male fľaštičky MAPP + kyslík.
Videl som suche predlohy  aj na zemny plyn , svietiplyn , propán ........
Kde je potom pes zakopany?
Jeden stary zvárač hovoril ,že niekedy poistky neboli vôbec a zváralo sa s tym normalne .

Offline

 

#48 23-12-2010 11:51:29

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

m.evil napsal(a):

Mal som rozobraty regulator od sporaku.
Pokial ti ide o poistku  , tak dnu je len taka zatka , ktora uzatvara plyn podľa tlaku na membranu.
Plne by to nahradil spätny ventil ....
Uvažoval som logicky nad tym spätnym šľahnutim a  dospel som k zaveru  že pokial sa tie plyny  nezmiešaju tak nema vlastne čo horieť.
HHO ma spätny šľah , lebo je to zmes kyslíka a vodíka.
Len mi neide do hlavy že prečo sa tie poistky  davaju aj k tomu miniautogénu čo ide na tie male fľaštičky MAPP + kyslík.
Videl som suche predlohy  aj na zemny plyn , svietiplyn , propán ........
Kde je potom pes zakopany?
Jeden stary zvárač hovoril ,že niekedy poistky neboli vôbec a zváralo sa s tym normalne .

kirkmen tu raz povedal , že poistky sú len pre čuňáta ktoré robia vo fabrikách , a zaobchadzajú z tým tak ako zaobchádzaju . Pravda je že poistky nepotrebuješ žiadne ani na acetylen , poistky sa robia väčšinou pre fabriky kde maju autogen v halách a tak , aby sa nestávali smrteľné úrazy . Dokonca pamätám ako bol dedo u nás zvárať keď nám robyl kúrenie , a fľaše boli vonku pred bytovkou , a žiadne poistky na tom nemal , nikdy ich nepotreboval .  Na rozklad PB by si potreboval obravské teplo , aby ti to šľahlo späť musel by do hadice prúdiť kyslík , a to nieje možné , nikdy som take niečo nepočul aby z horáku prúdil kyslík naspäť do hadice na PB . Potiažmo mohlo by to vtiahnúť len do horáku , ďalej už to horieť nebude , lebo v hadici nemá čo horieť . A dokonca PB nemá trojitú väzbu ako acetylén , čiže nemôže sa až tak štiepiť ako acetylén , možno vôbec . Poprípade , to by musela fľaša propanu byť zohriata , aj to vnútro v nej na veľkú teplotu . smile


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

#49 23-12-2010 12:01:41

m.evil
Člen
Registrovaný: 22-10-2007
Příspěvky: 2125

Re: Kyslikova kopia

No vidiš , tak maš potom všetko potrebne okrem PB fľaše ( poskladať a vyskušať ) .
Ešte by som sa vratil k tomu regulátoru.
PB fľaša ma opačny závit ako kyslík.
Rozmery sedia akurat jeden je ľavotočivy a druhy pravotočivy.
Musel by si vymeniť maticu za ľavotočivu na kyslikovom regulatore pri použiti na PB.

Offline

 

#50 23-12-2010 12:07:36

Riso SK
Zablokovaný
Registrovaný: 06-11-2010
Příspěvky: 857

Re: Kyslikova kopia

m.evil napsal(a):

No vidiš , tak maš potom všetko potrebne okrem PB fľaše ( poskladať a vyskušať ) .
Ešte by som sa vratil k tomu regulátoru.
PB fľaša ma opačny závit ako kyslík.
Rozmery sedia akurat jeden je ľavotočivy a druhy pravotočivy.
Musel by si vymeniť maticu za ľavotočivu na kyslikovom regulatore pri použiti na PB.

O tu maticu ešte big_smile . Chcem kúpyť redukciu na malý varič na PB 3/8 je vstup napichovací na 2 kg bombu a výstup asi 9 mm s toho výstupu už mám redukciu z 9 mm na 1/2 pravý závit , čiže v podstate mi netreba nič meniť . Ale na kyslíkových hodinách by trebalo zmeniť manometre na acetylenove , ukážu viac big_smile .


Napadání jiných, duplicitní účet. Proto ban.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče