SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-01-2011 23:50:44

fananek69
Člen
Registrovaný: 30-01-2011
Příspěvky: 3

SIAD dělá problémy!

Zdravím všechny!
Před lety v roce 1997 jsem asi jako mnoho dalších objevil firmu SIAD tech,plyny.V té době v ČR začínali a tak lákali nové klienty fintou,že brali jakékoli lahve a dávali za ně svoje bez nájmu.Vše fungovalo dobře, až do teď.Začátkem ledna mi od nich přišla faktura na nájem za minulý rok.A jak jsem zjistil nejsem sám koho se takto snaží vypéci.Někteří obaly-lahve vrátily, ovšem bez toho aniž by dostali nazpět náhradu za své původní lahve.Což považuji za prasárnu.A někdo jako já se s nimi hádá.
  Chci touto cestou oslovit všechny co mají podobný problém, aby se svěřily,poradily, popřípadě se pokusily spojit se a společně postupovat proti této nesolidní firmě!

Offline

 

#2 31-01-2011 06:52:57

PI 250 AC/DC
Člen
Registrovaný: 02-10-2010
Příspěvky: 108

Re: SIAD dělá problémy!

To není jenom SIAD tak postupuje i LINDE GAS je to od nich nesolidní taky se s nimi dohaduji. Dohodl jsem se s nimi že mi veznou mé lahve na vyměnu ale že si budou účtovat jen symbolické nájemné ale to trvalo jen první rok a ted mě napařili nájemné jak kdybych měj jejich lahve a když chci své lahve zpět tak jsem zjistil že vlastně své lahve nemám. Z toho usuzuji že mi je ukradly protože já je normálně legulérně koupil z kovárny ve Vítkovicích a ted jsem o ně tímto způsobem přišel asi je potřeba darovat velkým firmám peníze ve formě zboží jsou  to asi chudáci před krachem. Taky nevím co s tím


Migatronic PI 250 AC/DC V,
Migatronic Sigma 400 puls,
Migatronic MIG 445,MIG 385,
Selco Genesis 382 AC/DC

Offline

 

#3 31-01-2011 08:09:58

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: SIAD dělá problémy!

Jo jo, kdy už se lidé konečně poučí, že to, co je velmi výhodné nebo dokonce zadarmo, bude dříve nebo později pěkně na ho...

Offline

 

#4 31-01-2011 09:00:42

fananek69
Člen
Registrovaný: 30-01-2011
Příspěvky: 3

Re: SIAD dělá problémy!

Tak ono to nebylo zadarmo,lahve jsem si koupil a zaplatil a za odběry plynů jsem taky platil a taky to nebyla žádná láce. A více než deset let to fungovalo bez problémů.
  při těch současnejch cenách většina lidí když nemusí tak autogen nepoužívá a tak asi nemaj kšefty a snažej se to dohnat ,jak se dá.
A je třeba paradoxní, že při prodeji propanbutanu je situace zcela opačná,tam nájem není a o lahve dodavatel nestojí,zkuste jim nějakou vrátit. Oni prodejci technických plynů jsou holt na nás domluvený a dělaj si co se jim zlíbí. A takhle napálených je jistě spousta,k SIADu v té době většina lidí co měla svoje lahve.Jen u nás ve vsi je nás asi pět o kterých vím.

Offline

 

#5 25-03-2011 12:33:09

VladaP
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 22-08-2007
Příspěvky: 101

Re: SIAD dělá problémy!

Taky mohu potvrdit, že se nejedna jen o firmu SIAD ale i o jine. Co jsem se dozvěděl, tak i když si koupite lahev od výrobce z Vítkovic, tak Vám ji při výměně odkoupí a pak Vám účtují nájem. Takže zbývá jen buď si práci nastřádat ( což někdy nejde ) a pak si vzít láhev na nazbytně dlouhou dobu anebo si plyn doma přepouštět ( čemuž jsem se chtěl vyhnout ale i jedna společnost mi toto oficiálně navrhla). Takže teď na aukru dražím přepouštěcí šnek a za chvíli budu schánět i láhev.


Gude235TC + dodělaný usměrňovač s malou tlumivkou + úprava pro TIG
Malá souprava  L5 ( ac+O2, PB+O2 ) a U7+RN7 na PB.

Offline

 

#6 25-03-2011 14:40:17

LubosProkes
Člen
Registrovaný: 25-03-2011
Příspěvky: 3

Re: SIAD dělá problémy!

Když si koupíte lahev z Vítkovic, tak si jde s plnírnou dohodnou její plnění. Musíte si zajistit tlakovou zkoušku a počkat na naplnění té konkrétní vaší lahve. Pokud si ale hned výměnou vezmete jejich lahev, no tak si jí vlastně pronajímáte. Tou svojí si akorát na nějaký čas snížíte nájem a vlastně jim jí darujete. Co se týká SIADu, tak tam je to taky jasný. Žádný vlastní lahve lidi neměli, vše byly nakradený Linde lahve z JZD ,šachet a podobně. Tyhle lahve se měli všechny po 89 přihlásit oficiálně. Protože nebyli kódy na lahvích a špatná evidence Linde, tak to hodně lidí neudělalo a točilo se načerno přes různá obalová konta, aby se neplatil nájem. Ti co dali tyhle jako vlastní lahve SIADu, tak si pouze snížili nájem za jejich lahve na nějakou dobu na 0,- . Ty lahve ale pořád patří SIADu. To si hodně lidí neuvědomovalo. Já to na smlouvě mám jasně napsaný - obal patří prodávajícímu. Teď SIAD doúčtoval dodatkové nájemné za nízkou obrátkovost a to probudilo spoustu lidí,kteří si mysleli, že ta lahev je nadosmrti jejich. Takže buď vracet nebo platit.

Offline

 

#7 25-03-2011 15:00:25

VladaP
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 22-08-2007
Příspěvky: 101

Re: SIAD dělá problémy!

Hm, tak když jsem se na to ptal dnes při vyzvedavani kysliku, tak jsem dostal informaci jak jsem psal v minulem příispěvku. Logičtější postup mi připadá ten váš ( LubosProkes). Zatím teprve začínám něco dělat s plyny ( kyslik, argon, PB ) takže  čas ukáže co pro mne bude lepší.


Gude235TC + dodělaný usměrňovač s malou tlumivkou + úprava pro TIG
Malá souprava  L5 ( ac+O2, PB+O2 ) a U7+RN7 na PB.

Offline

 

#8 25-03-2011 16:12:32

Zaja
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 70

Re: SIAD dělá problémy!

VladaP napsal(a):

Taky mohu potvrdit, že se nejedna jen o firmu SIAD ale i o jine. Co jsem se dozvěděl, tak i když si koupite lahev od výrobce z Vítkovic, tak Vám ji při výměně odkoupí a pak Vám účtují nájem. Takže zbývá jen buď si práci nastřádat ( což někdy nejde ) a pak si vzít láhev na nazbytně dlouhou dobu anebo si plyn doma přepouštět ( čemuž jsem se chtěl vyhnout ale i jedna společnost mi toto oficiálně navrhla). Takže teď na aukru dražím přepouštěcí šnek a za chvíli budu schánět i láhev.

Tady ho máš i bez dražení :http://www.vseprosvarovani.cz/e-shop/gce-autogen/redukcni-ventily/prepusteci-snek/

Offline

 

#9 25-03-2011 17:22:45

PI 250 AC/DC
Člen
Registrovaný: 02-10-2010
Příspěvky: 108

Re: SIAD dělá problémy!

Jo já měl lahve přímo z vítkovic z kovárny a řádně jsem je zaplatil 9 ks a dnes nemám nic


Migatronic PI 250 AC/DC V,
Migatronic Sigma 400 puls,
Migatronic MIG 445,MIG 385,
Selco Genesis 382 AC/DC

Offline

 

#10 25-03-2011 17:50:39

napisy
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 29-01-2010
Příspěvky: 225
Web

Re: SIAD dělá problémy!

čistá magorina...Treba to spísať a podať ako trestné oznámenie na prokuratúru pre trestný čin neoprávneného obohacovania...Netreba právnika, stači napísať komu a ako nastala ujma a kto sa protipráne obohatil tým, že Vás uviedol do omylu...Mtslím, že to prejde a keď nič iné tak ich aspoň budú vypočúvať policajti a pokiaľ tomu pomôžete tak sa to dostane i do médii.
Za komunistov to bola "prasárna"(po Vašom) ale dnes je to v mnohých veciach ešte horšie.(nie len v technických plynoch) - Všimnite si že všade takéto "firmy" len čakajú na Vašu chybu!

Editoval napisy (25-03-2011 17:53:39)

Offline

 

#11 27-03-2011 20:37:26

oldas
Člen
Registrovaný: 10-12-2008
Příspěvky: 85

Re: SIAD dělá problémy!

Obalové konto je lichva která nemá obdoby. A umožňuje jí kartelová dohoda firem dodávajících plyn. Za velkou lahev bych přijatelnou částku za rok považoval částku okolo tisíce korun. Za ceny nájemného které uvádí Linde když uzavřete dlouhodobou smlouvu tak tu lahev mají zaplacenu za 3 roky a u krátkodobého něco přes 2 roky to mi přijde docela nehoráznost.

Offline

 

#12 27-03-2011 21:21:34

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1508

Re: SIAD dělá problémy!

Zajímalo by mě, jak je tomu v okolních státech.V Polsku zřejmě nic takového neznají, ale co Rakousko, Německo, atd.

Offline

 

#13 27-03-2011 21:38:28

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 534

Re: SIAD dělá problémy!

ZDENÁL napsal(a):

Zajímalo by mě, jak je tomu v okolních státech.V Polsku zřejmě nic takového neznají, ale co Rakousko, Německo, atd.

V německu je to tak,že si člověk může koupit láhev vlastní, kde je vyraženo jeho jméno a bydliště, podobně jako údaje o lahvi a poté platí jenom plnící plyn. Takže jestli někdo spotřebuje náplň třeba za rok, neplatí žádné jiné poplatky. Když je lahev prázdná, tak ji dá naplnit a dostane zpět zase tu svoji naplněnou. Mezitím, jestliže potřebuje pracovat, tak si může půjčit nájemní láhev, v nabídce jsou i malé 6ti kilové a zaplatí jenom ten zhruba týden pro naplnění své. Jenomže to by u nás nešlo, protože u nás jde především o bezpracný zisk. Bohužel. Jole.

Editoval jole (27-03-2011 21:39:06)

Offline

 

#14 27-03-2011 22:48:46

VladaP
Člen
Místo: Strážnice
Registrovaný: 22-08-2007
Příspěvky: 101

Re: SIAD dělá problémy!

Pro oldas - zkuste se zeptat u Messera. Tam mi nabidli velmi podobnou cenu.


Gude235TC + dodělaný usměrňovač s malou tlumivkou + úprava pro TIG
Malá souprava  L5 ( ac+O2, PB+O2 ) a U7+RN7 na PB.

Offline

 

#15 03-04-2011 13:49:24

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: SIAD dělá problémy!

Já mám  taky od SIAD pronajatou 20L flašku corgonu 18 (jejích název stargon) už od roku 2008 tak se ji co možná nejrychleji zbavím já každý rok platím 600kč vč. DPH a zanedlouho při přijde znova fakrůra, při koupi mi říkaly že pro lidy co jím to vydrží dlouho tak žádnej nájem neplatí pak mo přišla faktuůra za nájem tak jsem volal jednomu borci který je nějaký obchodní zástupce a ten řek žet je nově zavedeno že prý to lidi nevracej tak jsem se sním domluvil a dovezl mi za 1000 kč flašku  a ta je tet moje vlastní jeto od f. LINDE tak až tu pronajatou vyprázdním tak si budu od někoho přepouštět, tak snad jsem neudělal nějakou pytomost stou mou flaškou (aspon to tak tvrdí )

Offline

 

#16 04-04-2011 07:31:35

LubosProkes
Člen
Registrovaný: 25-03-2011
Příspěvky: 3

Re: SIAD dělá problémy!

A dal by jsi mě kontakt na toho zástupce SIAD, taky bych to chtěl takhle zařídit. Díky

Offline

 

#17 04-04-2011 16:05:21

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: SIAD dělá problémy!

LubosProkes napsal(a):

A dal by jsi mě kontakt na toho zástupce SIAD, taky bych to chtěl takhle zařídit. Díky

máte email poslal bych vám číslo na něho.
a najmutou flašku mám z rajhradu jen tak abyste nebil od něho moc daleko

Offline

 

#18 05-04-2011 09:29:49

LubosProkes
Člen
Registrovaný: 25-03-2011
Příspěvky: 3

Re: SIAD dělá problémy!

můj mail je lubos.prokes@seznam.cz. Rajhrad není zase tak daleko. Díky

Offline

 

#19 05-04-2011 12:57:50

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: SIAD dělá problémy!

LubosProkes napsal(a):

A dal by jsi mě kontakt na toho zástupce SIAD, taky bych to chtěl takhle zařídit. Díky

Pro Svarovani:
Pozor na to koho komu napráskáte. Raději nikomu nesdělujte, jak jste ke štěstí přišel, protože ten kdo vám pomohl může přijít i o místo.

Offline

 

#20 05-04-2011 22:52:03

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: SIAD dělá problémy!

Petr napsal(a):

LubosProkes napsal(a):

A dal by jsi mě kontakt na toho zástupce SIAD, taky bych to chtěl takhle zařídit. Díky

Pro Svarovani:
Pozor na to koho komu napráskáte. Raději nikomu nesdělujte, jak jste ke štěstí přišel, protože ten kdo vám pomohl může přijít i o místo.

Pravda pravdoucí!

Offline

 

#21 07-07-2012 20:05:30

svarovani
Člen
Registrovaný: 31-07-2007
Příspěvky: 182

Re: SIAD dělá problémy!

zdravím
Mám dotaz mám 20l plynu Corgon snad už 5 let (tet jsem nějak přestal svařovat nemám co) zbýva mě tam nějakých 60 barů rád bych to vrátil už mě štve pořád platit nájem když už to nejak nepoužívám, Dostanu něco zpátky když jim to vratím s tím plynem? nebo od ních nic nedostanu.
Nebo nechtěl by někdo trochu přepustit?

Offline

 

#22 08-07-2012 11:28:35

mrazivec
Člen
Registrovaný: 29-07-2009
Příspěvky: 31

Re: SIAD dělá problémy!

Máme láhve od SIADu a platím paušál na rok za láhev 1000,- Kč a je jedno jestli si vezmu kyslík - dusík - argon. Prostě 1 flaška 1000,- Kč bez rozdílu velikosti.
Samozřejmě platím obsah..... smile

Offline

 

#23 01-03-2013 21:02:51

milda87
Člen
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 293

Re: SIAD dělá problémy!

PI 250 AC/DC napsal(a):

Jo já měl lahve přímo z vítkovic z kovárny a řádně jsem je zaplatil 9 ks a dnes nemám nic

Jak to dopadlo s těma láhvema a se Siadem?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče