SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 08-09-2021 06:49:35

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: Celulózové elektrody

Jakobo napsal(a):

Zdravim. Jsou zde zminene elektrody E6012 a fotky od Davidma. Objednal jsem balik elektrod 1,8 mm z nejakeho polskeho eshopu oznacene jako rutilove, znacka Graphite (vyrobeno v Cine). Ale na elektrodach je E6102, pokud se tomu teda da verit https://www.euro-spaw.pl/product-pol-58 … 6H834.html

Budu je tento tyden zkouset tak jem zvedavy, jak pujdou zapalit a jak se s nima bude svarovat. Potrebuju doma svarovat tenkostenne jekly 1,5 mm na ruzne regaly, stoly atd. Mam i 2 mm E6013 a pak bazicke E7018, ale ty jen 2,5 mm.

Jsem si prave myslel, ze s tema E6012 bych nabodoval, pokud jsou opravdu rutilcelulozove, pak to opatrne provarit tema rutilkama E6013.

Po osobnim ruznem domacim laborovani bych 6012 a 6013 na zminene prace moc neresil a vzal bych, co je k dispozici. Asi bych si zrovna nevybral nejake ciny, ale treba za vyhodnou cenu z bazose esab ok46 (mne treba bavi i historicke ek103). Nicmene mam doma i nejake Proteco 2mm a taky funguji...je to opravdu hodne o rukach. Kdyz jsem se svarovanim zacinal, tak jsem si myslel, ze stoji zcela za prd a o rok pozdeji mi to s nimi slo o mnoho lepe. Pri montazi zmineneho dila bych nezacinal koutakama a dal si pozor na T-spoje, kdy otevrena cast profilu rada ukapne, kdyz v tom neni cit. Nebal bych se to zavarit 2mm eldou. Rozhodne si zkuste planovane spoje nanecisto na odrezcich. Obrouseni na cisty kov netreba pripominat. Koutaky se snazte napolohovat do PA nebo mirne do kopce jakozto prevenci proti zavareni strusky a naslednemu problematickemu vybrusovani.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#52 08-09-2021 17:14:13

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1154

Re: Celulózové elektrody

Hlavně se při tom laborování neřiďte AWS, ale popisem, konkrétně použitím. AWS je totiž šíleně zavádějící, do jednoho čísla se vejde několik naprosto rozdílných elektrod.
6013 může být třeba silně obalená čistá rutilka, nebo tence obalená rutil-celulóza. Úplně jiné operativní vlastnosti.

Offline

 

#53 08-09-2021 17:50:10

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: Celulózové elektrody

Ano, uz jsem si take vsiml, co vsechno se pod 6013 da schovat. Operativni vlastnosti zatim nedokazu objektivne zhodnotit nebot vetsina mych praci nevyzaduje jinaci polohy nez PA/PB. Ale rad bych se ostatni take naucil. Tak nejak jsem si rekl, ze v kazde poloze zkusim vyvarit balik.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#54 08-09-2021 18:45:00

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4477

Re: Celulózové elektrody

JardaK napsal(a):

Hlavně se při tom laborování neřiďte AWS, ale popisem, konkrétně použitím. AWS je totiž šíleně zavádějící, do jednoho čísla se vejde několik naprosto rozdílných elektrod.
6013 může být třeba silně obalená čistá rutilka, nebo tence obalená rutil-celulóza. Úplně jiné operativní vlastnosti.

Zkuste třeba najít na internetu porovnávací či  nahrazovací tabulky elektrod na černý  materiál,  kde se porovnávají  různé  normy značení  elektrod. Kdysi  jsem  to  kdesi našel  a přesně tak  to  je, pod 6013 nebo 6012 se schovává  spousta poměrně rozdílných  elektrod.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče