SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 23-05-2011 16:59:24

ondr4s
Člen
Registrovaný: 23-05-2011
Příspěvky: 2

skluz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo mohl vysvětlit nebo dát odkaz na stránku kde je vysvětleno proč je tvar skluzu při řezání měkké oceli je S-ovitě zahnutý. Nikde jsem k tomu nic nenašel a to už hledám pěkně dlouho, potřebuji to do mé závěrečné práce, předem děkuji.

Offline

 

#2 23-05-2011 23:23:24

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: skluz

ondr4s napsal(a):

proč je tvar skluzu při řezání měkké oceli je S-ovitě zahnutý.

pokud tě zajímá proč řez plazmem není kolmý, je to umístěním kostry - elektrony mají tendenci proudit nejkratší (nejsnadnější ) cestou


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#3 28-05-2011 12:57:58

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: skluz

Aha, nedávno jsem si udělal kružítko a při řezání třeba 10mm je výpalek proti stran šikmý na tom kruhu je to pěkně vidět. měl jsem zato že asi to mám blbě uchycený a protože se člověk snaží dát ten kruh najednou ručně držet stejnou rychlost už tu kolmici nehlídám.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče