SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 24-08-2011 16:21:03

radiokovář
Člen
Registrovaný: 24-07-2010
Příspěvky: 6

Tlakové lahve bez nájmu

Chtěl bych se zeptat má-li někdo zkušenost s firmou SIAD v Příbrami. Píšou tam že dodávají tech. plyny bez nájmu za flašky, ale nepíšou jak to v praxi funguje. Za odpovědi Ď. Radiokovář.

Offline

 

#2 25-08-2011 13:39:17

malyjaponec
Člen
Registrovaný: 25-08-2011
Příspěvky: 18

Re: Tlakové lahve bez nájmu

Beru Argon od SADU. Najem lahve je v cene. Je tam ale podminka vratit lahev do pul roku. Pokud to pretahnete uctuji si za kazdy pul rok 600 Kc najem.


TIG KITin HF 1500 / MIG JASIC J04 250 + Spool gun

Offline

 

#3 28-09-2011 16:02:19

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: Tlakové lahve bez nájmu

v případě ztráty (krádež) v dnešní době nic neobvyklého ovšem docela masná finanční láce - vcelku jsem zatím moc nepochopil proč se tak brání plnění soukromých lahví


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#4 29-09-2011 06:37:50

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: Tlakové lahve bez nájmu

No pro peníze přece ..smile

Offline

 

#5 29-09-2011 09:03:43

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: Tlakové lahve bez nájmu

Predavaju produkt (ci uz ich alebo ho kupili od velkovyrobcu) v svojich obaloch.

Ja platim najom u vas je este lepsia volba aj tak sa remca...

Offline

 

#6 30-09-2011 20:21:33

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: Tlakové lahve bez nájmu

to bobobo - některé firmi za naplnění účtují plnící poplatek - ten sice náplň vcelku zdražuje , ale pro nás kterým by flaška stačila třeba něco přes rok by ve finále bylo levnější i stím poplatlem - nebo se pletu? - ale to není bohužel u nás podnikatelská strategie .........


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#7 30-09-2011 20:53:50

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Tlakové lahve bez nájmu

Pokud se vlastnictví tlakových lahví týká, byl by to asi finančně neřešitelný problém. Podle platných norem mají tlakové lahve pro soukromníka neřešitelné podmínky v předepsané údržbě, pravidelných tlakových zkouškách a revizích lahví a výpustných ventilů. To smějí provádět pouze certifikované firmy a náklady by zcela určitě převýšily současné poplatky za nájem lahví. Porovnejte si to třeba nezbytnou pravidelnou kalibrací redukčních ventilů k autogenu či k metodám MAG, MIG, TIG co to všechno stojí peněz.

Offline

 

#8 02-10-2011 11:36:15

ulitej
Člen
Registrovaný: 11-02-2011
Příspěvky: 252

Re: Tlakové lahve bez nájmu

no opět budu polemizovat - vím že to vypadá jako kdybych spadl z měsíce , ale vše de trchu rozpustit do nějaké fixní částky , sami tady na foru zveřejňujeme , že jsou některé výměny flašek CO2 při plnění vceku běžné. Je prada že pokud si koupím dnes novou  tak na ní budu asi trochu "lpět" a budu ji chtít asi dostat nazpátek. Toto by mohlo přeci fungovat i jiných plynů. Největší problém já osobně vidím v dnešní době bohužel , že první věc na co mě jako nájemce upozorní , na finační náležitosti při ztrátě.
V dnešní době elektrononických databází mi to připadá jako VELKÝ přežitek z minulosti.
Pokud  distributor technického plynu se musel začít chovat trochu tržněji pod tlakem konkurence tak bychom si asi všichni trochu víc svobodněji nadechli ve vztahu k tomuto tématu.
Nyní jsem scháněl firmu pro revizi malé 5L 02 a mohu říc je to bída - nová stojí cca5K - kolikrát bych asi za tuto cenu mohl provést pravidelnou tlakovku ???? takže vše něco stojí to je pravda a HAMIŽNOST neboli MONOPOL firem  s distribucí tech plynů je dle mě do nebe volající.
To je můj soukromý názor a koho jsem troch POPÍCHL tak se mu tímto omlouvám


Pegas 160 Mig/Mag SYN

Offline

 

#9 17-12-2015 23:02:53

sasos
Člen
Registrovaný: 25-11-2012
Příspěvky: 13

Re: Tlakové lahve bez nájmu

Chtěl bych poprosit o radu, co se týká lahví s Argonem bez nájmu. Měl jsem vyhlédnutou 20l lahev s argonem 4,6 za 4150Kč s dopravou z Kolína až do Liberce. Flaška je tlakovaná na 150 bar. Ale řešil jsem plnění, kvůli kterému bych musel flašku vozit do Kolína. Tak jsem s Liberci zkusil zavolat do Ramiservisu, kde mi bylo řečeno, že mají Argon v 8l flaškách od Omicronu (cena 3557Kč) a plnění řeší výměnou kus za kus a cena naplně je cca 550Kč. Ale paní už mi nebyla schopná říct na kolik baru je flaška plněná. Když jsem se na webu koukal na parametry http://www.gamasvar.cz/52989--tlakove-l … -s-naplni/
Zdá se mi to, nebo ta flaška je identická jako asi polovina flašek na Aukru s cenou cca 2500Kč a původem odhaduju v Polsku? Např. zde http://aukro.cz/plna-lahev-argon-nova-1 … 67086.html
Máte někdo případně zkušenost s plněním flašek argonem v okolí Liberce?

Offline

 

#10 17-12-2015 23:17:05

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Tlakové lahve bez nájmu

argon nepoužívám, tudíž zkušenosti žádné ale chodím nakupovat do ramiservisu a spokojenost, kromě této firmy jsou v LBC a JBC i další firmy obchodující s argonem.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče