SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 04-12-2009 23:04:31

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Dobrý den,
v prvé řadě bych chtěl jakožto nový pozdravit všechny čtenáře a uživatele tohoto fóra s vysokou informační hodnotou.K těm samostmívačkám pořídil jsem Speedglass (konkrétně 9001x) které mají hodnoty ztmavení na jedné z nejlepších úrovní na trhu(udávají snad 0,1ms,tedy jednu desetitisícinu vteřiny) a stejně mám po celodenním svařování trochu nablikáno.Prubovali jsme to i se svářeči co "vaří celej život" a většina jich to sundávala během 15-20min(při MAG svařování proudy kolem 160A) a vraceli se ke klasice-prý ty novinky pro ně nejsou.To nezatmavení:Nebylo náhodou zakryto některé čidlo?Mně se občas stává že kazeta začne zmateně poblikávat aniž bych zapálil oblouk


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#52 05-12-2009 03:44:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Sakra když to tady tak čtu,  cca tři roky mám samostmívačku výrobce nevím je to kazeta kterou dotáh kamarád z práce, chtěl 500Kč (asi ji ukrad) zabudoval jsem jí do starý papírový kukly a v pohodě s tím vařím. Cca jednou za tejden.
Pak taky jsem cca tři roky připojenej k internetu do kterýho čumím skoro denně.
Tak mi někdo řekněte proč poslední dva roky blbě vidím a zhoršuje se to.
Pro uplnost musím dodat že nejsem nejmladší, ale do důchodu se ještě nechystám smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#53 06-12-2009 13:28:10

Radek69
Člen
Místo: Terezín
Registrovaný: 30-06-2009
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Zdravi Ládes :-)
K tomu blikání to není čidlem. Mě se to stává taky a je to nastavením citlivosti na okolní světlo. Sice mam zatím stmívačku za cca 2000,- ale objednal jsem si taky speedglass 9002x tat jsem nato zvědavej co to bude . Všude jsem nato četl chválu . Vařím 9 let a když jsem dostal do ruky stmívačku  po 5 letech taky jsem ji nemohl přijít na chuť. Ale různost svařování mě donutila jí začít používat . Hlavně když sestavuji nějakou droboť a musel jsem sklopit kuklu tak se mi to pohlo a tak pořád dokola   :-) . Taky mi dost vadí když někam sotva vidím a čidlo se zakreje toje mazec plnej zásah :-) . potom koukám jak tele na nový vrata . Proto si na tohle beru klasiku a mam pokoj.

P.S. Bourači jsme natom uplně stejně . Taky dorazim domu a dřepnu k PC a pařim co to jde a pak si ty oči maj odpočinout :-))

Offline

 

#54 06-12-2009 14:53:58

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Ládes napsal(a):

Dobrý den,
v prvé řadě bych chtěl jakožto nový pozdravit všechny čtenáře a uživatele tohoto fóra s vysokou informační hodnotou.K těm samostmívačkám pořídil jsem Speedglass (konkrétně 9001x) které mají hodnoty ztmavení na jedné z nejlepších úrovní na trhu(udávají snad 0,1ms,tedy jednu desetitisícinu vteřiny) a stejně mám po celodenním svařování trochu nablikáno.Prubovali jsme to i se svářeči co "vaří celej život" a většina jich to sundávala během 15-20min(při MAG svařování proudy kolem 160A) a vraceli se ke klasice-prý ty novinky pro ně nejsou.To nezatmavení:Nebylo náhodou zakryto některé čidlo?Mně se občas stává že kazeta začne zmateně poblikávat aniž bych zapálil oblouk

to poblikavani u kukly spidglas  neni zavada, ale delaji to slabe baterky knoflikove typ presne nevim, ale vim ze tam pasuji baterky  na zalohu biosu z motheboardu _zakladni deska počítace. staci baterky u kukly jednou za rok vymenit taky pouzívam v praci tento typ kukly spidglas vařím sni denodene a bez problemu.

Editoval alll (06-12-2009 14:54:40)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#55 06-12-2009 16:34:08

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

alll:U funglové kukly?Možné to však je.Bůhví jak starý ty baterky jsou.Prubnu vyměnit za nové.
I ta verze s citlivostí může mít něco do sebe -svářecí stůl mám v dílně  hned za levým křídlem vrat a když svařuju mívám pootevřené dveře kvůli odvodu plynů a stává se to zejména když měním pozici a mrknu přes ten světlej pruh mezi vratama.


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#56 09-12-2009 00:23:31

bartonekjiri
Člen
Registrovaný: 30-12-2007
Příspěvky: 10

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

To je furt dokola... buďto používám papírovku- má taky svý výhody- je lehká,nebliká, atd.. Jinak ale denně svařuju 6-10 hodin  MAGem černý, TIGem -nerez,hliník,pomocí kukly speedglas a není nad ní. je naprosto bezporuchová a nikdy jsem si nenablikal- krom své blbosti.. jinak pokud si zakreju čidlo,samozřejmě problikne.. i tak je tam určitý stupeń filtrace a tak se nic dramatického neděje... Dnes bych šel opravdu do Speedglas 9100x- ohromný rozsah i pro minimální proud. skvělá ergonomie-kloub mnohem víc vzadu a níž, velký rozhled..Nemohu si pomoci ale do těchto věcí se oplatí investovat... Spočítám li, že za rok jsem roztrhal 4 papírovky-bud štít, nebo chronické slabé místo v kříži, neustálé pohrávání si s šrouby kloubu,aby ani nepadala ani nevisela.. katastrofa. spedku jsem jednou seřídil a několik let jen měním potítka a "sklíčka"..  U každé stmívačky je nutné si nastavit několik věcí- svařuje li někdo poblíž,nebo je všude plno lesklých věcí-alobal-izolace atd.blízkost zdroje světla-zářivky-při montážích..v různých troubkovnicích pokud to nemá jeden nacvičený jak se k tomu postavit,je pohodlnější papírovka,než neustálé problikávání.. ale to je extrém. takové to vaření přes les trubek po paměti.. a tak..

Offline

 

#57 12-12-2009 10:30:19

tikudida
Člen
Registrovaný: 22-08-2008
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

koupil jsem si Miller elite a taky si ji nemůžu vynachválit reaguje od 5A. po týdnu vaření oči v pohodě

Offline

 

#58 13-12-2009 14:28:28

Jemi
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 05-11-2009
Příspěvky: 23

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

tikudida napsal(a):

koupil jsem si Miller elite a taky si ji nemůžu vynachválit reaguje od 5A. po týdnu vaření oči v pohodě

pokud nemáš něco alá tržnice tak to po týdnu nemůžeš poznat


En 287-1 135 P Bw 1.1 S t30, Pf ss nb
ZK 111 W  01

Offline

 

#59 13-12-2009 21:48:49

tikudida
Člen
Registrovaný: 22-08-2008
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

doposud jsem měl ASK 400 renovuju kovací matrice, nože a ostřihovací nástroje ASK má jen 2senzory takže když sem pohnul hlavou do strany nebo jsem zajel do tvaru hned mi problikla miller má 4 a neproblikla ani jednou. a protože sem nenašel oči v popelnici tak na tržnici nekupuju!

Offline

 

#60 14-12-2009 20:36:34

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

mam z aukra samostmivačku podobnou ask 300  koupil jsem ji s polska za 800,- i spoštovnym na aukru varil jsem sní tyden v praci 10 hod denně kukla ma i baterku mikrotužku 2x a asolarni panel když jsem dal na hlavu spidglas 9001 tak je odost težší  a parametry stou z aukra se mi zdají stejné.


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#61 14-12-2009 23:44:55

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

alll napsal(a):

mam z aukra samostmivačku podobnou ask 300  koupil jsem ji s polska za 800,- i spoštovnym na aukru varil jsem sní tyden v praci 10 hod denně kukla ma i baterku mikrotužku 2x a asolarni panel když jsem dal na hlavu spidglas 9001 tak je odost težší  a parametry stou z aukra se mi zdají stejné.

To Nás musí přinutit přemýšlet, kukla za 800 CZK a samostmívací? Tady se asi stala někde chyba. Asi kdybych chtěl vařit denně v práci tak bych si nekupoval samostmívku na aukru, oči mám jen jedny.Kukly tohoto typu maximálně na obalenou elektrodu a ještě omezeně.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#62 15-12-2009 23:45:20

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Zdar, já jsem si před lety koupil optrel-merlin. No řekl bych toto prodejce mi vysvětlil že podle nějakých značek 1/1/1 je nejlepší, ve své době stála v akci 8000.
Nevýhody - displej je flekatej, na tig je to horší jelikož i při svařování problikne, zejména jsem vysledoval že to dělá při svařování kouťáku a je jedno jakým proudem, parkrát jsem už měl hóóódně nakročeno že sní švihnu o zem.
Výhody- nemusí se zapínat nasadím a vařím.
Další věc by asi byla obecně na konstruktéry masky, pokud vayřím cočkem tak mám neustále jiskry v kukle, celou jsem ji musel dokola osadit kůží a hlavně zvrchu.

Už dluhou dobu přemýšlím o americe a to právě o Miller elite, teď tu o ní píše tikudida, koupil jsi ji u nás nebo jsi ji nějak objednával.

Offline

 

#63 16-12-2009 08:53:13

tikudida
Člen
Registrovaný: 22-08-2008
Příspěvky: 6

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

zdravím tě nellospeed koupil jsem ji u nás v klatovech      http://www.project-welding.byznysweb.cz … aci-helmy/     ale už měli jen černou, americkou vlajku nebo jockera vše je skladem. zatím ji používám jen na tig na elektrodu a CO starou papírovku. ale jsem z ní fakt nadšený tak přeju hodně zdaru

Offline

 

#64 16-12-2009 16:28:48

nellospeed
Člen
Registrovaný: 28-09-2009
Příspěvky: 366

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Jockera já chci jockera :-)) Máme v Horažďovicích rodinou strojařskou firmu, tak si tam zajedu to ono. Kamoš by taky chtěl, musím se podívat na ceny. Dík

Offline

 

#65 02-01-2010 22:46:14

tomi911
Člen
Registrovaný: 02-01-2010
Příspěvky: 65

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

ahoj ja som mal donedávna Esab eie tech a teraz som max spokojný so speedglas 9100xx a filtracnú jednotku clean air


alfain 200AC/DC  ewm picomig 305 puls ewm picotig 200 ac/dc a veľa iných hračiek

Offline

 

#66 20-01-2010 21:43:43

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Dneska mi přišla svářecí kukla ASK 300, tak bych se rád podělil o první dojmy. Zatím jsem ji jen prohlédl a vyzkoušel na sucho, svářečka dorazí zítra a jak píšu v podpisu, jsem totální začátečník, 3 dny jsem pročítal svarinfo, abych si nakonec objednal svářečku mých snů :-)

Takže: tohle je ono:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p1-zepredu.jpg

Takhle vypadá kroutítko na zesvětlení/ztmavení během sváření. Možná to není úplně podstatné, ale ten vylisovaný trojúhelníček, znázorňující, na jakou hodnotu je filtr právě nastavený je hrozně titěrný a blbě vidět a to mám zrak zatím jako ostříž. Až kuklu vyzkouším na ostro, asi tam kápnu kapičku bílého laku na nehty (manželky :-) )
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p2-svetlost.jpg

Takhle vypadá kukla zevnitř. Na přední části kříže je takové "potítko", je to příjemné.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p3-vnitrek1.jpg

Co je ale rozhodně nepříjemné, je vrchní strana kříže. Snad i proto, že jsem zrovna čerstvě ostříhán asi na 5-7mm, tak cítím tu vrchní sponu a je to hrůza. Takže mě čeká výroba potítka ještě na vrchní stranu.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p5-vnitrek3.jpg

Ještě pohled na kazetu zevnitř. Hodně lidí nejspíš ocení popisky v českém jazyce. V manuálu je napsána velikost filtru 120x97mm (asi myslí celou kazetu, neměřil jsem) a velikost okna filtru, tj. velikost toho průhledu, 90x40mm. Párkrát jsem koukal přes obyčejnou masku, tohle mi přijde fakt malý, ale asi to moc nevadí a dá se zvyknout.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p4-vnitrek2.jpg

Takhle vypadám s kuklou na hlavě (znáte Kutila Tima? A jeho souseda Wilsona? :-) )
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p6-na_hlave1.jpg

Fotku sem dávám hlavně proto, že sem někdo psal, že mu občas prská kov na hlavu a při svitu slunce mu svítí do kukly. Určitě nelhal, další mojí úpravou bude výroba plachetky přes hlavu.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p7-na_hlave2.jpg

Fotka z manuálu ke kukle. Buď dávají lepší kazetu, nebo mají lepší stopky, nebo víc lžou, každopádně hodnota rychlosti zatmění 1/30.000s už neplatí, v manuálu je napsáno 1/25.000s. V manuálu nenajdete velikosti přední a zadní folie, takže změřenou šuplérou: přední folie 117x86mm, zadní folie 93,9x44,8mm. Hlavně u té zadní folie se jedná o maximální rozměry, které když překročíte, tak tam folie bez oříznutí nepůjde.
Perlička: kuklu jsem koupil na Aukru (950Kč) a k tomu přišly 2 náhradní folie. Přesně pasuje ale jen jedna, druhá je menší a bude tam asi volnější. Byly tam jen přední folie, zadní ne.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1643_p8-techinfo.jpg


Kukla má zepředu 2 fotodiody, které fungují jako snímač. Jak někdo psal, modernější kukly mají 4 a tak v případě malého odvrácení hlavy nehrozí rozjasnění kukly. U téhle kukly by možná pomohlo rozebrat kazetu a trochu rozšířit otvory okolo diod, protože ty diody jsou dost zapuštěné.

Ještě mě napadl jeden tuning. Jak někdo psal, že ty folie jdou rychle do kopru, tak jestli by se folie nedala nahradit klasickým sklem, jako mají obyčejné kukly. Vyšroubovat kazetu, dát sklo a pak našroubovat kazetu. Uvidím, jak rychle odejde moje folie. Lepší by to bylo už z toho důvodu, že folii odřu při položení kukly raz dva, sklo jen tak ne.

Zkouška na sucho:
Pod kompaktníma zářivkama se setmí jen při přímém pohledu a nastavení vysoké citlivosti.
V koupelně pod halogenkama byla zatměná furt, musel jsem snížit citlivost na polovinu, pak při pohledu na zeď ok, při pohledu výš se zatměla.
Blesk z foťáku (opravdu blesk, Sony Erik C902) jsem viděl. Blesk z normálního foťáku jsem nezkoušel.

Na ostro ji vyzkouším v nejbližších dnech.

Editoval PedroKV (20-01-2010 21:51:05)


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#67 20-01-2010 22:14:36

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Mam podobnou z polska taky za 800,- na aukru jen nema ty vnitřni nastavovaci potenciometry je jednoduší jako napajeni ma 2 micro tužkove baterie. ale vypada ze je rychlejší ve stmivani než ta vaše vypada to že ta moje ma citlivost nastavenu na maximum. skelet kukly je stejny jako u te vaší vyrobce je čína. folie jsou taktež stejné.

Editoval alll (20-01-2010 22:14:54)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#68 24-01-2010 15:43:49

PedroKV
Člen
Místo: Karlovarsko
Registrovaný: 11-01-2010
Příspěvky: 79

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Tak vyzkoušeno, je to perfektní, akorát na začátku jsem si vysvítil očka díky tomu, že jsem měl nastavený filtr na DIN 9, to je málo. Dal jsem 11 a OK. A už jsem taky lakem na nehty nabarvil ten trojúhelníček na potenciometru zatemnění.


Kitin 150 Tig LA, Ideal Tecnomig 212 LCD z profimarket.pl (peníze do PL převedeny službou Transferwise.com - https://transferwise.com/invite/u/petrn128), hořák Abimig AT 155 L W
kukly Kühtreiber 725S (parádní) a ASK300 (moje první)

Offline

 

#69 04-02-2010 18:21:49

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Kupil som ESAB Origo-Tech 9-13,nova za 105,-Eur,ked zvaram tak je tmava len od polky priezoru smerom hore.Ma maly priezor.Musim naklanat hlavu,aby som mal normalnu tmavost...robi to pri vsetkych tmavostiach skla(9-13).Skusal som to pri teplote asi -5,moze to byt pricina problemu?Pri klasickej kukle velky priezor,taky problem neni:)

Offline

 

#70 04-02-2010 18:39:25

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Ja mam SPEEDGLAS 9100X big_smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#71 04-02-2010 19:18:45

alofok
Člen
Registrovaný: 20-03-2009
Příspěvky: 346

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

ESAB Origo-Tech mám a žádný problém, tmavá je rovnoměrně. Zkoušel jsem jí i při teplotách okolo 0, žádná změna.

Dobrej tip: stačí  strochu seříznout ten vyboulený plast před kazetou a dá se tam vložit normální sklo. Stačí lehce zmenšit obyč 11x9cm (102x86mm). S tím plastovým jsem zatím nevařil, ale předpokládám, že plast má menší životnost než sklo.

Offline

 

#72 04-02-2010 20:23:46

Warlockvw
Člen
Registrovaný: 03-08-2009
Příspěvky: 717

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

No rezat ju moc nechcem...staci plastova folia co je tam orig.

Offline

 

#73 04-02-2010 22:14:30

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Akorát že výrobci samostmívaček tvrdí, že kazeta nepropouští UVčko ani ve světlým stavu... tak si vyber kde je pravda...

Offline

 

#74 04-02-2010 22:31:11

crosby
Člen
Registrovaný: 12-03-2008
Příspěvky: 47

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Tak jsem pročetl příspěvky o kuklách... Kolik filtruje oční víčko? prostě když potřebuju něco "jen" bodnout dost často zavřu oči a po kukle ani nešáhnu. Když je tich bodů za den sto, pálí mi oči z CRT monitoru, nebo z práce :-) ?

Offline

 

#75 13-04-2010 10:45:42

dr meduza
Člen
Registrovaný: 03-10-2009
Příspěvky: 46

Re: Samostmívací kukla,vaše zkušenosti a doporučení

Ma tu este nekdo nejakou levnou kuklu z aukra nebo odjinud?
Docela taky o nejake uvazuji, rychlosti na nich pisou 0.04ms nektere dokonce jenom 0.033ms
Chci to hlavne na svarovani veci kolema auta MAG, sou to tenky plechy a obcas nakej ten vejfuk a je to vzdycky jenom chvilka svarovani a pak koukat a sklapeni normalni kukly je u toho dost otravny

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče