SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-12-2011 00:34:23

juras84
Člen
Registrovaný: 15-12-2011
Příspěvky: 3

poradte kutilovi co za svářečku?

zdravím všechny sváráče.:-)))))) jsem ,,VELKÝ" kutil a chci si pořídit svářečku kombinace MMA a TIG.(mimochodem na obě metody mám osvědčení a svařování mě baví :-).).Poradtě,rozhoduji se mezi Kuhtreiber KITin 1500 HF  vs   Pegas 160 T Pulse HF ? Obě ve stejné cenové relaci cca 14 tisíc Kč.Díky za každou připomínku nebo zkušenost s tímto strojem.

Offline

 

#2 15-12-2011 20:39:07

Marek37
Člen
Registrovaný: 15-02-2010
Příspěvky: 100

Re: poradte kutilovi co za svářečku?

juras84 napsal(a):

zdravím všechny sváráče.:-)))))) jsem ,,VELKÝ" kutil a chci si pořídit svářečku kombinace MMA a TIG.(mimochodem na obě metody mám osvědčení a svařování mě baví :-).).Poradtě,rozhoduji se mezi Kuhtreiber KITin 1500 HF  vs   Pegas 160 T Pulse HF ? Obě ve stejné cenové relaci cca 14 tisíc Kč.Díky za každou připomínku nebo zkušenost s tímto strojem.

Pořídil jsem si Pegas 200 T Pulse HF a jsem naprosto spokojen, jak v MMA tak v TIGu. KITin 1500 HF má vyšší napětí naprazdno 88V oproti Pegasu 65V u Pegasu 200 u Pegasu 160 je to myslím 62V a možná vám tu někdo bude tvrdit, že budete mít problém se zapálením bazické elektrody. Já tedy s bazikou na Pegasu nemám nejmenší problém, jak se zapálením, tak se svařováním, vaří nádherně a to jsem ji zkoušel i na prodlužováku 70m o průřezu vodičů 1,5mm. Netvrdím že by svářečka na takovém prodlužováku vydržela svařovat delší dobu(zkoušel jsem za sebou vyvařit jen 2 elektrody, ale bez problému. Jinak v TIGu bych řekl jsou oba invertory vybyvany na stejné úrovni. Plus pro KITin v TIGu  je snad pouze v tom že má přepínání mezi dvěma přednastavenými proudy během svařování. Oproti tomu máte zase u Pegase v režimu MMA možnost nastavit v procentech míru ARCFORCE, HOTSTART mají nastavitelný oba vámi zmnované invertory. Jinak je mezi oběma invertory rozdíl v max. svařovacím proudu Pegas 160 má - 160A , KITin 1500 - 140A a v zatěžovateli. Pegasem 160 můžete na 100 procent to znamená trvale svařovat proudem 80A při okolní teplotě 40°C a KITinem 1500 95A při teplotě 20°C
Já jsem se svojí svářečkou velice spokojen ač je vyrobena v číně. To ale neřeším, protože co dneska není vyrobeno v číně? Nebo který i když třeba značkový výrobce do svého výrobku nenamontuje nějakou tu levnější čínskou součástku, aby byl konkurenceschopný a vydělával?
Pro mě je důležitější to že invertor svařuje nad moje očekávání a mám na něj zajištěný servis.
Nikomu tady nechci vnucovat své názory ani s nikým polemizovat, pouze jsem konstatoval svůj názor a zdělil zkušenosti s Pegasem.
Ptal jste se na přopomínky a zkušenosti, tak tady je máte a pokud vám můžu poradit i něco víc, tak jděte do obchodu a oba invertory si vyzkoušejte, udělejte si svůj názor, vyberte si a potom kupte.

Offline

 

#3 15-12-2011 22:35:22

juras84
Člen
Registrovaný: 15-12-2011
Příspěvky: 3

Re: poradte kutilovi co za svářečku?

díky za vyčerpávájící odpověd.:-)KIT in 1500 HF máme v práci,respektive mají ho kluci na udržbě,tak si to zajdu nektery den vyzkoušet.Ale zamlouvá se mi i ten Pegas.Někde tady na foru jsem četl že KITin měly problém s HF funkcí,tak to je tak jediné mínus co by mě odradilo.Ten max.proud by mě až tak nevadil,myslím že 140 A na obalenou elektrodu stačí bohatě a v domacích podmínkách dostatečně.Mám starou svářečku ještě po dědovi (váží asi cca 40 kg) a tam je max 120 A a taky to bohatě stačilo na 3,5 elektrodu.No bude to těžké rozhodování.:-)

Offline

 

#4 16-12-2011 15:52:28

juras84
Člen
Registrovaný: 15-12-2011
Příspěvky: 3

Re: poradte kutilovi co za svářečku?

tak jsem si dnes vyzkoušel ten KITin 1500 HF a docela mě překvapilo že rozsah proudu není 10-140 A jak se udává v popisu ale 5- 150 A.jinač musím říct že jsem byl překvapen jak se stím svařuje.Dokonce se mi s tím vařilo líp jak s Ceborou se kterou vařím denne.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče